Tyto 2 akcie vyplácí nadprůměrnou dividendu. Měli byste je zařadit do svého portfolia?

Dnes se podíváme na 2 velice kvalitní dividendové akcie, které nejenže mají dlouhou a stabilní historii výplat dividend, ale jsou také v současnosti na poměrně atraktivních cenách, což může značit příležitost pro dlouhodobé investory.

Jak vám už napovídá úvodní fotka, jednou z těch akcií bude právě Verizon.

Dnes a denně nás odborníci varují před příchozí recesí, která může zapříčinit další propady na akciových trzích. Jak se na takovou situaci připravit? Ve své podstatě neexistuje správná odpověď, nicméně volbou kvalitních dividendových akcií nic nezkazíte, jelikož si zajistíte pravidelný pasivní příjem, který se vám v takovém prostředí může hodit.

Jaké 2 dividendové akcie jsou dle mého názoru v tuto chvíli zajímavé?

Verizon $VZ+1.1% 

Dividenda 6,28%

Verizon Communications je jednou z předních amerických telekomunikačních firem, která nabízí své služby spotřebitelům, podnikům, vládním zákazníkům ve Spojených státech a zákazníkům po celém světě.

Jaké jsou přednosti společnosti?

  • Diverzifikované zdroje příjmů: Společnost Verizon má několik obchodních segmentů, které generují příjmy, což snižuje její závislost na jednom segmentu.
  • Společnost vyplácí pravidelnou dividendu od roku 1986.
  • Růst na trhu 5G: Rostoucí poptávka po technologii 5G poskytuje společnosti Verizon příležitost zvýšit své příjmy a podíl na trhu.
  • Expanze na nové trhy: Společnost Verizon má dobré zdroje a povědomí o tom, jak provést úspěšnou expanzi na nové trhy a zvýšit tak tok svých příjmů.
  • Rostoucí poptávka po IoT: Další předností je rostoucí poptávka po IoT, která poskytuje společnosti Verizon příležitost nabízet nové služby a generovat další příjmy.

Musíme ale vnímat i hrozby 👇

  • Velká konkurence: Telekomunikační průmysl je vysoce konkurenční, což vyvíjí tlak na Verizon, aby si udržel svůj podíl na trhu a ziskovost.
  • Klesající příjmy z pevných linek: Pokles tradičního využívání pevných linek způsobuje určitý pokles příjmů pro společnost Verizon.
  • Závislost na bezdrátovém trhu: Významná část příjmů společnosti Verizon je generována z jejího bezdrátového segmentu, což ji činí náchylnou ke změnám na trhu a konkurenci.

Pohled na čísla za poslední roky 👇

Jednou z hlavních výhod Verizonu je to, že vychází z nákladových výhod v oblasti bezdrátových technologií. Verizon v průběhu času reorganizoval své podnikání podle potřeb zákazníků a v tuto chvíli tvoří bezdrátový obchod asi 70% produkce celkových příjmů.

Pohled na dividendu v průběhu času.

3M $MMM-1.2% 

Dividenda 5,18%

3M vyrábí a distribuuje širokou škálu produktů, od stavebních materiálů a lepidel až po zdravotnické a domácí čisticí prostředky.

Mnoho investorů vidí v soudních sporech společnosti 3M problém, osobně si ale myslím, že až tak drastické to nebude, a po dořešení této nepříjemné situace se opět podíváme na jeden zajímavý růstový příběh. Obavy ze soudních sporů sice nadále trápí společnost 3M, který je podle mého názoru zodpovědný za přetrvávající rozdíl mezi cenou a hodnotou akcií, ale dlouhodobě v tom vidím zajímavou příležitost.

Jaké jsou přednosti 3M?

Silné finance: 3M je dobře zavedená společnost s diverzifikovaným portfoliem produktů a solidní rozvahou, která společnosti poskytuje finanční stabilitu a schopnost vyplácet konzistentní dividendy akcionářům.

Atraktivní dividendový výnos: 3M má konkurenceschopný dividendový výnos ve srovnání s jinými akciemi na trhu, což z ní činí atraktivní investiční možnost pro investory hledající příjmy.

Diverzifikované podnikání: Společnost 3M působí v různých průmyslových odvětvích, což pomáhá snižovat její závislost na jakémkoli jednotlivém produktu nebo trhu a poskytuje stabilnější tok příjmů.

Pohled na čísla za poslední roky 👇

A co dividenda?

Konzistentní výplata dividend, ta rozhodně není společnosti 3M cizí. Společnost 3M vyplácí dividendy svým akcionářům bez přerušení již více než 100 let a zvyšuje roční dividendu již 64 po sobě jdoucích let!

  • Jak se vám líbí tyto 2 společnosti? 🤔
  • Máte některou z nich v portfoliu?

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Chceš se se stát úspěšným akciovým investorem?

Začni studovat prestižní Bulios akademii a získej přístup k unikátnímu vzdělávacímu obsahu, analýzám a praktickým nástrojům!

Děkuji za shrnutí MMM mám v hledáčku dlouho a pravda je že teď krásně vyklesala . Vidím velkou příležitost v obnově ukrajiny po válce  kde by si mohlo 3M ukousnout velký kousek koláče. Asi do nich půjdu

Mam oba dva tituly a verim v obe dve firmy. Souhlasim, ze cena je zadupada soudnimi spory, jelikoz maji prachy a nekteri v tom vidi prilezitost se soudit. Kazdopadne od 105$ opet zacnu dokupovat, snad se to am dostane. VZ je moje topka v divi prtf, mam ve VZ nejvetsi pozici a top nakupku na 34$… pokud se (opet doufam) podivame zase k tem 34$, sypu to tam pod tlakem…. Pro me je VZ hodne podhodnoceny a nejen se super divi, ale do budoucna i kapitalovy vynos fajn… samo mam i T, to je sedcovka jako VZ… takze doufam, ze nam trhy ukazi jeste poradny sesup a ze budou jeste pekne prilezitosti pro super nakupy…. Lets go down😎

Starý známý ❤️🙏

Včera jsem zrovna VZ nakoupil.

Super! 😁

Osobně mám v portfoliu $VZ+1.1%. Celkem příjemná dividendová akcie. 👍

Souhlas 😁👍

Také mám $VZ+1.1% jen tedy jsem ho kupoval výše už před rokem, pak dokupoval nějaké slevy. Každopádně mám zároveň i $T+3.7%  🤨

Jasná věc, s $T+3.7% bych taky neměl problém, kvalitní dividendovka 😁