2 rádoby staré společnosti s úžasnou investiční příležitostí

Ne vždy se vyplatí vrazit všechen svůj investiční kapitál do technologických gigantů v nově rozvíjejících se odvětvích. Na co investoři, ale často zapomínají je, že existují i starší společnosti, které se v těchto sektorech snaží nějakým způsobem dominovat. Obě dvě následující firmy mají dlouhodobý potenciál v novodobých sektorech e-commerce a EV i přesto, že se na trhu nachází už desítky let.

 

 

Další velká příležitost v e-commerce - GXO Logistics $GXO-W 

Symbol: $GXO-W 

Momentální cena: 64 $

Kapitalizace: 7,33 mld. $

Předpokládaná potenciální cena dle Tipranks: 83 $ (+ 23,69 %)

 

Explozivní růst online nakupování vytvořil řadu nových maloobchodních titánů, včetně společností Amazon a Shopify, a také kladl větší důraz na řízení zásob, skladování, přepravu a správu. Společnost GXO má dobrou pozici k tomu, aby tuto zátěž převzala za maloobchodníky, a z pokračujícího růstu elektronického obchodování by měla dobře prosperovat.

 

Technicky by se společnost $GXO-W  možná neměla nazývat "starou školou", protože byla vyčleněna ze společnosti XPO Logistics teprve 2. srpna. Doprava a logistika jsou však tak staré ekonomické odvětví,  a společnost $GXO-W  budovala své podnikání uvnitř společnosti XPO po celá léta, že se na tento seznam určitě dostala.

 

Jen málokterý maloobchodník má sám o sobě takovou velikost a rozsah, aby se mohl v logistice vyrovnat Amazonu $AMZN+0.6% , ale díky tomu, že mnoho maloobchodníků tento úkol svěřuje společnosti GXO, mohou získat efektivitu, které by sami nedosáhli. Společnost GXO působí na 885 pobočkách, především v Severní Americe a Evropě, a provozuje sklady a řídí dodavatelské řetězce pro zákazníky z řad blue chips, jako jsou Apple $AAPL+0.7% , Nike $NKE+3.3% , Walt Disney $DIS-0.1% a Pepsico $PEP+0.2%.

 

Společnost GXO očekává, že do roku 2022 dosáhne 17% růstu upraveného zisku EBITDA a 10% růstu tržeb. V současné době přibližně 40 % jejích příjmů pochází z čistě e-commerce a omnichannel maloobchodů a společnost uvedla, že má na obzoru nové potenciální obchody v hodnotě 2 miliard dolarů.

 

Plně očekávám, že růst e-commerce bude v dohledné budoucnosti pokračovat, a očekávám, že přední online prodejci budou i nadále růst a těžit z tohoto super trendu. Je však pravděpodobné, že hlavní boom tohoto sektoru je již za námi. Společnost GXO je dnes firmou s obratem 7 miliard dolarů, která se honí za trhem outsourcované logistiky v hodnotě více než 130 miliard dolarů. Ještě před pandemií začaly společnosti přesouvat stále větší část své logistiky k outsourcerům (poskytovatelům logistiky), což je trend, který díky koronaviru jen zesílil. Když k tomu připočteme vnitropodnikové logistické operace, celkový oslovitelný trh činí více než 400 miliard dolarů.

 

Společnost GXO pravděpodobně nezabere celý tento trh, stejně jako Amazon nikdy nebude jediným internetovým prodejcem; společnost $GXO-W  má však potenciál zdvojnásobit svou velikost a pak ji ještě zdvojnásobit, a přesto jí bude patřit jen malá část tohoto celkového trhu. Myslím si, že GXO je schopna tuto výzvu splnit, a očekávám, že bude v příštích letech dosahovat výnosů, které výrazně překonají trh.

 

 

Elektrická nákladní vozidla od startupu? Zde je lepší firma pro váš elektrický nákladní automobil a vaše portfolio

 

Ford Motor Company $F+3.0% 

Symbol: $F+3.0% 

Momentální cena: 13,80 $

Kapitalizace: 54,15 mld. $

Předpokládaná potenciální cena dle Tipranks: 16,25 $ (+ 17,67 %)

 

 V tržních kapitalizacích malých výrobců elektrických vozidel, jako jsou Workhorse Group, Lordstown Motors a Canoo, se skrývá spousta potenciálu. Všechny tyto tři společnosti se chtějí stát hráči na trhu s užitkovými vozidly, ale momentálně pouze Workhorse skutečně dodal nějaké nákladní vozy, a to jen několik.

 

Myslím, že je třeba myslet ve větším měřítku. Myslím, že společnost, která bude dominovat trhu s elektrickými užitkovými vozidly, přinejmenším v USA a Evropě, je společnost, která již na těchto trzích vede a to Ford $F+3.0% .

 

Vezměme zatím v úvahu jen jedno vozidlo: F-150 Lightning. Myslím, že F-150 Lightning má potenciál stát se jedním z nejdůležitějších elektrických vozidel této éry, možná nejdůležitějším od dob přelomového Modelu S společnosti Tesla, protože má potenciál přivést do světa elektrických vozidel spoustu nových mainstreamových zákazníků. Lightning je nabitý chytrými funkcemi, vyrobený společností, o které komerční i maloobchodní zákazníci vědí, že se na ni mohou spolehnout, a má atraktivní cenu pro začátek jen kolem 40 000 dolarů a kolem 50 000 dolarů, pokud chcete verzi s delším dojezdem.

 

Jistě, Lordstown možná stihne dodat několik svých komerčních pick-upů Endurance dříve, než se k zákazníkům dostanou první F-150 Lightning. Ale pokud jste manažerem komerčního vozového parku a zajímáte se o spolehlivost a celkové náklady na vlastnictví, proč byste si kupovali Endurance, zcela nový produkt od zcela nové společnosti, která je již problémový, za 52 500 dolarů (pro začátek), když si můžete koupit Ford $F+3.0% ! se stejnými nebo lepšími parametry za mnohem méně?

Myslím, že pokud se podíváme do budoucna za 10 nebo 20 let, trhu s elektrickými užitkovými vozidly bude dominovat Ford a další světoví giganti, kteří dnes dominují trhu se spalovacími a hybridními užitkovými vozidly.

 

A pokud úspěch a chvála kritiků na Mustang Mach-E od Fordu $F+3.0%  něco naznačují, myslím, že $F+3.0% má dobrou šanci získat podíl na trhu navzdory všem těmto rádoby novým účastníkům. To je jeden z důvodů, proč si myslím, že příštích několik let bude pro hospodářský výsledek Fordu velmi dobrých a pravděpodobně i pro investory do automobilů, kteří drží jeho akcie.

 

F-150 Lightning

 

DISCLAIMER – nejsem investiční profesionál, ale jen zaujatý retailový investor, takže se nejedná o investiční doporučení. Před nákupem jsi prosím udělejte vlastní analýzu. 

zdroj

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

$F+3.0% je pro mě jasná volba 👌