S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

3 bezkonkurenční ziskové akcie s pasivním příjmem, které můžete koupit teď a držet až do důchodu

Hledáte dlouhodobou investici, která nabízí slušnou ziskovost, ale i patřičnou odměnu v podobě dividend? Dnes vám představím 3 akcie, které vás mohou obohacovat až do vašich důchodových let. Právě tyto 3 společnosti, které zmíním níže mají největší šanci udržet se na trhu dalších x desítek  let a být ziskové.

Skvělá ochrana před inflací, ale zároveň skvělá ziskovost a stupňující se dividenda, takto bych popsal společnosti, které rozeberu níže.

Wall Street je od začátku roku nervózní. Uprostřed prudce rostoucí inflace a geopolitických otřesů se investoři snaží najít alternativní investiční strategie, které by mohly nabídnout slušné výnosy s minimálním rizikem. Jednou z možností je nákup akcií s pasivním výnosem, protože pravidelné výnosy z dividend účinně snižují celkové riziko portfolia.

Nebudu vás dále napínat a jdeme rovnou na věc!

Tyto 3 společnosti mohou obohatit vaše portfolio slušným ziskem i tučnou dividendou:

  • Společnost AbbVie (NYSE: $ABBV+1.6%): Farmaceutický gigant rozšiřuje své portfolio, aby vykompenzoval nadcházející ztrátu exkluzivity na přípravek Humira.
  • Společnost Chevron Corporation (NYSE: $CVX+0.5%): Akcie $CVX+0.5% nedávno dosáhly rekordního maxima a býčí nálada bude pravděpodobně pokračovat i nadále
  • Cincinnati Financial Corporation (NASDAQ: $CINF-0.4%): $CINF-0.4%  je uznávaným dividendovým králem se ziskovým pojišťovacím byznysem.

AbbVie ($ABBV+1.6%)

Myslím si, že není třeba komentáře. Graf ukazuje, že společnost si vede více než dobře ( 54,8% za rok).

  • Rozmezí 52 týdnů: 103,84 USD - 161,98 USD
  • Dividendový výnos: 3,56 %

AbbVie $ABBV+1.6% patří mezi největší farmaceutické společnosti na světě, zaměřuje se především na imunologii a onkologii. Akcie $ABBV+1.6% jsou dividendovým králem s atraktivním výnosem.

Vedení společnosti zveřejnilo 2. února výsledky za čtvrté čtvrtletí (Q4) 2021. Tržby se meziročně zvýšily o 7,4 % na 14,88 miliardy dolarů. Upravený zisk činil 5,92 miliardy USD, tj. 3,31 USD na zředěnou akcii, ve srovnání s 2,92 USD na zředěnou akcii v předchozím čtvrtletí.

Její hlavní produkt, Humira, v současnosti tvoří téměř polovinu jejích zisků. Očekávaná ztráta exkluzivity amerického patentu je sice na obzoru, ale zdá se, že společnost je na ni dobře připravena. Tržby z prodeje přípravku Rinvoq se zdvojnásobily na 1,65 miliardy dolarů, zatímco tržby z prodeje přípravku Skyrizi meziročně vzrostly o 85 % na 2,9 miliardy dolarů. Vedení společnosti zopakovalo výhled, podle něhož by kombinované tržby z těchto dvou léků měly v roce 2025 dosáhnout 15 miliard USD.

Tyto údaje uvádím, aby bylo jasně vidět, že společnost nespoléhá jen na jeden druh businessu nebo spíše léků.

Akcie $ABBV+1.6% za posledních 12 měsíců vzrostly o 54,8 %. Odhadovaná cena za akcii bylo pro tohle období okolo 155$, což společnost jasně předčila (160$).

Chevron Corporation ($CVX+0.5%)

Nerad bych se opakoval, ale opětovně graf a výkonnost mluví za vše.

  • 52týdenní rozpětí: 92,86 USD - 174,76 USD
  • Dividendový výnos: 3,42 %.

Velká ropná společnost Chevron $CVX+0.5% je druhou největší ropnou a plynárenskou společností ve Spojených státech. Nabízí expozici v celém hodnotovém řetězci ropy a zemního plynu, včetně průzkumu, těžby, přepravy, skladování, rafinace a marketingu.

Chevron $CVX+0.5% zveřejnil výsledky za 4. čtvrtletí 2021 28. ledna. Tržby meziročně vzrostly o 91 % na 48 miliard USD. Upravený zisk dosáhl 4,9 miliardy USD, tj. 2,56 USD na zředěnou akcii, což je více než 298 milionů USD před rokem. Hotovost a ekvivalenty skončily v tomto období na úrovni 5,64 miliardy dolarů.

Stejně jako ostatní energetické společnosti i Chevron $CVX+0.5% těžil z rostoucích cen ropy. Díky nízkým nákladům na těžbu vykázala společnost v roce 2021 rekordní volný peněžní tok ve výši 21,1 miliardy USD. Akcie $CVX+0.5% navíc již 35 let po sobě každoročně zvyšují dividendu a generují atraktivní 3 ,42% dividendový výnos.

Za posledních 12 měsíců akcie $CVX+0.5% vzrostly o necelých 60%. Akcie naplno dosahuje predikcí všech analytiků a bez problému zdolala hranici 160$ za akcii.

Cincinnati Financial Corporation ($CINF-0.4%)

Růst necelých 30% za rok a k tomu slušná dividenda? Kdo může nabídnout víc než právě $CINF-0.4%.

  • Rozpětí za 52 týdnů: 102,18 - 136,51 USD
  • Dividendový výnos: 2,05 %.

Cincinnati Financial $CINF-0.4% je pojišťovna majetku a úrazů, která nabízí také leasingové a finanční služby. Jedná se o atraktivní akcii, kterou lze držet v období vysoké inflace, protože pojišťovny mají často cenovou sílu upravit účtované pojistné proti prudce rostoucím nákladům na pojistná plnění. Kromě toho společnost v uplynulém desetiletí uzavírala trvale ziskové pojistné smlouvy.

Vedení společnosti oznámilo výsledky za 4. čtvrtletí 2021 15. února. Tržby se meziročně zvýšily o 23 % na 3,3 miliardy dolarů. Čistý zisk dosáhl 1,47 miliardy USD, tj. 9,04 USD na akcii, což je více než 1,05 miliardy USD v předchozím čtvrtletí.

Pojišťovna je dividendovým králem, který zvyšuje výplatu dividend již 62 let v řadě. Současná cena akcií generuje výnos 2,05 %.

Za poslední rok akcie $CINF-0.4% vzrostly o necelých 30%. Predikce ceny byla okolo 135$ za akcii, ani tato společnost neměla absolutně žádný problém obstát této predikci.

Závěr

Právě tyto 3 společnosti mají na to, aby byly součástí trhu až do našich důchodů. Segment pojišťování, farmaceutiky a ropno plynárenský má velké šance pro ochranu vašich peněz během krize a inflace, ale zároveň poslouží jako skvělé zhodnocení po dobu dalších x let, samozřejmě plus dividendy, které vás budou rok od roku obšťastňovat. Co na tyto společnosti říkáte vy?

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @pb2205 má karmu 412 a je členem této skupiny od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Nejsem úplně fanoušek toho kupovat na ATH :/

jinak za mě solidní tipy :))

koupit ty akcie za správnou cenu, tak se člověku bude v nadcházejících letech pravděpodobně dařit velmi dobře

$ABBV+1.6% za mě super! Kdyžtak tady ve svém článku jsem se tomu trochu pověnoval :) https://bulios.com/status/7952-prahnete-po-pasivnim-prijmu-tahle-spolecnost-vas-zarucene-nezklame

Pěkná analýza dobré společnosti👆👆

Cincinnati Financial Corporation působí zajímavě, dost mě teď lákají investice do nějaké pojištovny. Ne není to skrz Buffetta 😂

Mě zaujal fakt, že v poslední době uzavřela x trvalých ziskových pojistných smluv. Zároveň právě pojišťovny dobře odolávají inflaci, takže not bad.

Prosim Vas, umite vysvetlit pojem trvale zisková pojistná smlouva? To jsou jako pojištění domu na kopci proti záplavě? Z podstaty veci kazda pojistka nese riziko, jinak nedava smysl, a hodnotit takovou smlouvu horizontu "posledni doby"? 

Prodávat pojistky neni jako prodávat "eply". :)))

též mám díky Buffettovi chuť si pořídit do portfolia nějakou banku nebo pojišťovnu :DD

Chevron top akcie, budu držet ještě hoooodně dlouho 😎

$CVX+0.5% je jistota v nejisté době😁

co během covidu, to byla taky jistota? nemyslím si