S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

AT&T: Dividendové monstrum, nebo společnost odsouzená k zániku?

Společnost AT&T je známá především svým brutálně vysokým dividendovým výnosem. Problém však je, že se dost často stala aktérem nepovedených, zmatených a ukvapených akvizic. A jedna z největších ji právě teď čeká. Měli by se investoři obávat, nebo je naopak konečně čas nakoupit tuto společnost ve slevě a těšit se na doživotní pasivní příjem z dividend?

T je telekomunikační a dividendový gigant. Zdroj

Akcie společnosti jsou věčným aktérem neuvážených akvizic, nesplněných slibů vedení a tvrdé konkurence.

"Jediným kladem vlastnictví společnosti $T+0.4%  byl opojný dividendový výnos," napsal nedávno sloupkař Real Money Brad Ginesin. "I tak se však akciím daří ročně ztrácet téměř ekvivalent výplaty dividendy, takže se zdá, že držení akcií je k ničemu."

Po nedávném oznámení by se však situace mohla pro telekomunikačního giganta změnit, protože příležitost se zdá být při současné ceně před akvizicí Discovery $DISCA+5.9% velice přesvědčivá.

T se kvůli zmateným zprávám a špatným výsledkům poslední rok noří do červených čísel. Dividenda skoro 9% by však mohla přesvědčit nejednoho investora.

AT&T se chystá rozdělit Warner Bros mezi akcionáře Discovery, k čemuž pravděpodobně dojde v polovině dubna. Akcionáři $T+0.4%  získají za každou svoji akcii 0,24 akcie nové společnosti Warner Bros Discovery.

"Hodnota, kterou $T+0.4%  získá, je extrapolována ze současné hodnoty $DISCA+5.9% , 71 % společnosti s hodnotou 62 miliard dolarů (takže při současné ceně kolem 26 dolarů) mají držitelé AT&T hodnotu asi 6 dolarů na akcii Warner Bros Discovery," píše Ginesin. "Po odečtení této hodnoty od ceny akcií AT&T ve výši 23 USD zbývá 17 USD, které budou zahrnovat nové akcie AT&T. V rámci rozdělení společnosti Warner Bros převede AT&T na novou společnost Warner Bros Discovery více než 40 miliard dolarů dluhu."

Dohoda toho obsahuje více.

S cenou AT&T odpovídající 17 dolarům po transakci budou akcie patřit k nejlevnějším v indexu S&P 500, přesto společnost poskytuje nepostradatelné služby s rostoucím podnikáním produkujícím silné peněžní toky.

"Nová AT&T bude společností s tržní kapitalizací 120 miliard dolarů, jejíž tržby porostou nízkými jednocifernými čísly, která letos vydělá přibližně 2,30 dolaru na akcii a v roce 2023 očekává cash flow ve výši 20 miliard dolarů," poznamenal Ginesin. "Dividendový výplatní poměr 40 % přinese výnos přes 6 %."

Já osobně stále čekám, co se z tohohle vlastně vzejde. Je extrémně těžké nějakým způsobem pochopit a zhodnotit aktuální dění. V každém případě bude nutné sledovat akvizici Discovery, která by měla proběhnout v brzké době. Pokud se společnosti AT&T podaří zotavit ze svých problémů a udržet stále dividendu kolem předpokládaných 6%, mohlo by se stále jednat o solidní kousek v dividendovém portfoliu. 

Nejedná se o investiční doporučení. Jde čistě o můj názor na základě analýzy Brada Ginesina a dat dostupných na internetu.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @trollbringer má karmu 292 a je členem této skupiny od 14/01/2022. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

co si budem, $T+0.4% je dost nudná a hodně zadlužená společnost, jediným lákadlem je ta vysoká dividenda

doufejme, že se společnost po spinoffu opravdu zaměří na to, co umí nejlépe a vrátí se ke kořenům byznysu

Přiznám se, že jsem se taky nechal zlákat tou vysokou dividendou. Naštěstí jsem kupoval za celkem rozumnou cenu.

Těch 9% a obrovská historie jsou opravdu lákavý, jen co je pravda...

Přijde mi to bohužel jako dividend trap.

za chvíli už jen +-5 % :/