Banki centralne doprowadzają nas do ruiny - twierdzi BlackRock, największy na świecie zarządca aktywów

Inwestorzy, eksperci i przywódcy polityczni są zgodni, że nadchodzi recesja. Ich zdaniem nie jest to kwestia czy, ale kiedy i jak. A największy na świecie zarządca aktywów, BlackRock, ma niepokojące wieści.

BlackRock jest największym na świecie menedżerem aktywów

Wielu ekspertów bije już na alarm, jeśli chodzi o gospodarkę USA. Ale BlackRock - największy na świecie zarządca aktywów - ma jeszcze bardziej radykalne ostrzeżenie. Zapowiada bezprecedensową recesję.

"Recesja jest wysoce prawdopodobna, ponieważ banki centralne ścigają się w poskramianiu inflacji" - pisze zespół strategów BlackRock w swojej globalnej prognozie na rok 2023 . W rzeczywistości uważają, że banki centralne celowo wywołują recesję poprzez zbytnie zacieśnianie polityki, próbując doprowadzić do opanowania poziomu cen.

Na pierwszy rzut oka widać, że inflacja spada. Może to być jednak fałszywy sygnał. Źródło:

W przeszłości, gdy gospodarka wchodziła w fazę spowolnienia, Fed zwykle wkraczał na pomoc. Biorąc jednak pod uwagę przyczynę tej rzekomej recesji, nie możemy liczyć na bank centralny - ocenia BlackRock.

"Bankierzy centralni nie przyjdą tym razem na ratunek, gdy wzrost gospodarczy spowolni".

A to nie wróży dobrze dla akcji. Indeks S&P 500 w 2022 roku spadnie o prawie 20%, ale BlackRock uważa, że wyceny akcji nie odzwierciedlają jeszcze czekających nas szkód.

Jeśli ta recesja okaże się inna niż poprzednie, być może nadszedł czas, aby poszukać nietradycyjnych sposobów zabezpieczenia się przed nią. Oto trzy atuty, które warto wziąć pod uwagę.

https://www.youtube.com/watch?v=EhyOQ0QMINg

A co poleca BlackRock?

Przede wszystkim zastanowić się nad tym, co twierdzą i grać według zasad, które może przynieść ta sytuacja. Firma podzieliła to na 3 punkty.

Rozliczanie szkód. BR uważa jednak, że w 2023 roku nastąpi punkt zwrotny, w którym sytuacja ulegnie poprawie
Wyższe rentowności postrzegają jako prezent dla inwestorów, którzy od dawna nie mieli dochodów z obligacji.
Przyzwyczajenie się do wyższej inflacji w długim okresie, która będzie spowodowana kilkoma długofalowymi efektami.

Jakie sektory lub aktywa mogą sobie dobrze radzić w takiej sytuacji?

Wyższe stopy procentowe mogą schłodzić gospodarkę, gdy zrobi się zbyt gorąco. Jednak gospodarka nie jest zbyt prężna i BlackRock widzi, że podwyżki stóp wpędzają gospodarkę w recesję. A w takiej sytuacji zwykle kwitną najbardziej podstawowe dobra konsumpcyjne. Podstawowe dobra konsumpcyjne to podstawowe produkty, takie jak żywność i napoje, artykuły gospodarstwa domowego i środki higieny.

Potrzebujemy tych rzeczy bez względu na to, jak radzi sobie gospodarka czy jakie są stopy funduszy federalnych. W kryzysie można sobie pozwolić na torebkę Gucci, ale nie na mydło i jedzenie.

Kiedy inflacja podnosi koszty produkcji, firmy produkujące podstawowe dobra konsumpcyjne - zwłaszcza te o silnej pozycji rynkowej - są w stanie przenieść te wyższe koszty na konsumentów. Typowym przykładem takiej dominującej pozycji może być stare znajome $PG-0.6%.

Zastrzeżenie: To w żadnym wypadku nie jest rekomendacja inwestycyjna. To jest wyłącznie moje podsumowanie i analiza oparta na danych z internetu i innych źródeł. Inwestowanie na rynkach finansowych jest ryzykowne i każdy powinien inwestować w oparciu o własne decyzje. Jestem tylko amatorem dzielącym się swoimi opiniami.

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.

Atraktivní dividendy s ročním výnosem 9,3%?

Staň se součástí největší dividendové komunity na Buliosu a získej přístup k unikátní strategii tvorby pasivního příjmu ještě dnes!
No comments yet