close
Log in to watch events, create content and educate yourself.
Log in

Watch Stocks
Apple Inc.
$159.99
+1.48%
Tesla, Inc.
$195.24
+3.20%
NVIDIA Corporation
$268.72
+1.75%
Microsoft Corporation
$279.06
+1.39%
NIO
NIO Inc.
$9.44
+2.55%


Leden 2023: Market Advisory na 2 uzavřených pozicích zhodnotilo v průměru 29,31 %

Globální trhy vstoupily do roku 2023 rozhodně výrazným růstem a portfoliu Market Advisory se podařilo na této vlně krásně svést. Jen se podívejte na naše dvě uzavřené pozice, které v průměru zhodnotily 29,31 %.

Netflix $NFLX   

Nákup: $299,7
Prodej: $357,42
🟢 PROFIT: 19,26 % 
Profit p.a: 80 %
Doba držení akcie: 3 měsíce

Často mnoho investorů říká, že se nemá investovat do akcií jen podle čísel, ale také do akcií, ke kterým máme určitou emocionální či jinou vazbu. Je to čistě psychologický pohled na věc, ale určitě se nám lépe kouká na portfolio plné společností, které sami používáme, než na portfolio společností, které sotva známe.

A firmu, jejíž akcie jsme před pár měsíci nakoupili do portfolia Market Advisory, bude většina z nás určitě znát, protože se jedná o Netflix. Minulý rok společnost Netflix překročila 220 milionů platících zákazníků a to z ní udělalo nejsledovanější streamovací službu na celém světě.

Jako další konkurenční výhodu, kterou společnost Netflix nese, je vztah s talenty. Mimo jiné se společnost pohybuje ve velmi stabilním a do budoucna velmi perspektivním sektoru. Dlouhodobý i krátkodobý růst akcií společnosti Netflix byl podle nás téměř zaručený. A právě proto, jsme se rozhodli investovat do jak nadčasové, pokrokové, tak konzervativní společnosti s jistým budoucím ziskem.

Akcie společnosti Netflix jsme drželi poměrně dlouho. A jejich vývoj byl různorodý. V analýze jsme se zmiňovali, že investoři mají tendence při volatilním trhu prodávat také akcie velmi skvělých podniků, které jsou dlouhodobě prosperující. A mezi tyto dlouhodobě prosperující akcie, jak jsme se sami přesvědčili, patřily také akcie společnosti Netflix, které nám zhodnotily krásných 19,26 %.


Tesla $TSLA    

Nákup: $103,63
Prodej: $144,43
🟢 PROFIT: 39,37 % 
Profit p.a: 870 % 
Doba držení akcie: 1 měsíc

Přestože se akcie společnosti propadly téměř o 70 % za posledních 12 měsíců, tak zisky a obrat společnosti roste už posledních pár let. V roce 2020 měla společnost Tesla zisk v hodnotě 721 milionů dolarů a obrat v hodnotě nad 30 miliard dolarů. Ale to, co přišlo v roce 2021 zasáhlo i ty největší kritiky této společnosti. V roce 2021 se zvedl zisk společnosti o neuvěřitelných 780 %. V roce 2021 měla společnost zisk 5,5 miliard dolarů.

Obrat společnosti také zaznamenal velký nárůst a to o téměř 80 %. Z 30 miliard dolarů se společnost za rok dostala na obrat 53 miliard dolarů. Naše portfolio si stálo za tím, že tak rychle, jak šly akcie stabilní společnosti dolů, na základě analyticky iracionálních parametrů, tak tak rychle můžou jít i nahoru.

Pokles akcií nebyl způsobený ničím racionálním, a to nám dalo velký smysl do této velmi stabilní společnosti investovat. A Tesla nám definitivně udělala za poslední měsíc velkou radost. Investice nám za necelé tři týdny přinesla krásné zhodnocení 870 % p.a., jelikož od našeho nákupu vzrostla o více než 39 %. 

Rok 2022 rozhodně nebyl pro investory žádná sranda, ale jak se dařilo portfoliu Market Advisory? To zjistíte v jednom z našich posledních příspěvků 😉: Jak si vedlo portfolio Market Advisory v roce 2022

A Pokud jsi se investore v tomto příspěvku dostal až jsem, tak ti můžu upřímně pogratulovat, protože pro tebe mám novoroční roční nabídku a to roční 23% slevu na předplatné Market Advisory.

Takže budeš mít jeden měsíc gratis na zkoušku a následně 12 dalších měsíců za tuto výrazně sníženou cenu. Pro využití slevy stačí při placení zadat promo kód "WELCOME2023"

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Discussion


Začínáte mě trochu... provokovat těma výsledkama 😛😂

Skvělé gratuluji, ale u té Tesly by me zajímalo proč jste prodali před výsledky Q4, byl tam nějaký signál že čekat by bylo riskantní?

Hodně slušný! Gratulace. Ať se dále daří

Super zhodnocení 👍 tak ať se tak daří i po celý rok. 👍

Super začátek roku👏👏 Měl jsem do toho Netflixu jít taky, ale zaváhal jsem 😪

Tak můj leden takhle dobře rozhodně nevypadá 😅

Hoši to jsou zhodnocení teda 😍 Velká gratulace vašemu portfoliu... btw rok 2022 taky luxus