To może być ogromna szansa dla Merck, która może znacząco wpłynąć na cenę akcji

Rozumiem, że inwestowanie w Indiach może nie do końca podobać się każdemu, ale jeśli spojrzymy na Indie z innej perspektywy, to okaże się, że jest tam wiele możliwości. Co więcej, jedna z takich okazji może się wkrótce pojawić dla firmy Merck, która pochodzi z USA, ale może mieć duży udział także na tym rynku.

Merck

Merck & Co., Inc. jest amerykańską międzynarodową firmą farmaceutyczną, która dostarcza innowacyjnych rozwiązań zdrowotnych poprzez swoje leki na receptę, szczepionki, terapie biologiczne oraz produkty zdrowotne dla ludzi i zwierząt.

Co to za okazja?

Najpierw spójrzmy na statystyki i sytuację w Indiach 👇

WIndiach mieszka około 16% kobiet na świecie, jednocześnie liczba ta odpowiada za około jedną czwartą wszystkich przypadków raka szyjki macicy i prawie jedną trzecią zgonów z powodu raka szyjki macicy na świecie.

  • Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) rak szyjki macicy jest czwartym co do częstości występowania nowotworem u kobiet na świecie, z szacunkową liczbą 604 000 nowych przypadków i 342 000 zgonów do roku 2020. Około 90% nowych przypadków i zgonów na świecie w tym roku miało miejsce w krajach o niskim i średnim dochodzie (niestety nie udało mi się namierzyć bardziej aktualnych danych).
  • Według statystyk indyjskie kobiety mają 1,6-procentowe skumulowane ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy w ciągu całego życia i jednoprocentowe skumulowane ryzyko śmierci z powodu raka szyjki macicy. Według ostatnich szacunków, co roku w Indiach choruje w ten sposób blisko 80 tys. kobiet, a 35 tys. umiera.

Do tego, co do tej pory uniemożliwiało Indiom wprowadzenie szczepionki przeciwko HPV, dochodzi fakt, że podaż szczepionek była czynnikiem ograniczającym na całym świecie. Na szczęście w ciągu ostatnich pięciu lat stopniowo poprawiła się globalna podaż szczepionki przeciwko HPV.

Indie wysunęły się na prowadzenie w tym zakresie. Serum Institute of India, jeden z głównych producentów szczepionek w Indiach, opracował cztery walentne szczepionki przeciwko HPV przy wsparciu departamentu biotechnologii Centrum, tyle że to wciąż za mało i, co ważniejsze, nie w końcowej fazie rozwoju.

"Dano nam do zrozumienia, że nasi trzej główni indyjscy producenci szczepionek są na różnych etapach opracowywania szczepionki przeciwko HPV" - powiedział jeden z najwyższych urzędników w kraju.

Jaką rolę mógłby tu odegrać Merck?

Ministerstwo zdrowia zamierza wprowadzić szczepionkę przeciwko HPV przeciwko rakowi szyjki macicy do krajowego programu szczepień dla dziewcząt w wieku od 9 do 14 lat w czerwcu, dla którego globalny przetarg zostanie ogłoszony w kwietniu, powiedziały oficjalne źródła.

"Prawdopodobnie w kwietniu ministerstwo ogłosi globalny przetarg na producenta szczepionek przeciwko HPV, które mają być dostarczone do 2026 r. Oprócz krajowego producenta Serum Institute of India, w przetargu prawdopodobnie weźmie udział także globalny producent szczepionek Merck, jako doświadczony lider w tej dziedzinie" - powiedziały oficjalne źródła.

Indie są obecnie w pełni uzależnione od zagranicznych producentów szczepionek przeciwko HPV. W skali globalnej trzy firmy zagraniczne produkują szczepionki przeciwko HPV, z których dwie sprzedają swoje dawki w Indiach, a drugim dominującym graczem jest amerykański Merck, który ma dostarczyć wymaganą ilość szczepionek, aby zaszczepić młode pokolenie.

  • Każda dawka szczepionki dostępna na rynku kosztuje ponad 4 tys. Rs (mniej niż 50 dolarów), powiedziały źródła.

Honesti Basyir, szef indyjskiego Bio Farma, powiedział we wtorek w oświadczeniu, że firma już wstępnie podpisała umowę o transferze technologii z głównym globalnym producentem szczepionek HPV, aby pomóc w produkcji szczepionek Merck w kraju.

Należy pamiętać, że nie jest to doradztwo finansowe. Każda inwestycja musi przejść przez dokładną analizę.

Atraktivní dividendy s ročním výnosem 9,3%?

Staň se součástí největší dividendové komunity na Buliosu a získej přístup k unikátní strategii tvorby pasivního příjmu ještě dnes!
No comments yet