S&P 500 ^GSPC
5,069.53
-0.38%
Alphabet GOOG
$138.75
-4.50%
Tesla TSLA
$199.40
+3.87%
Apple AAPL
$181.16
-0.75%
Microsoft MSFT
$407.54
-0.68%
Meta META
$481.74
-0.47%
Nvidia NVDA
$790.92
+0.35%
Amazon AMZN
$174.73
-0.15%

Apple chce přijít na trh s převratnou novinkou, která přinese akcionářům další velké zisky

Představovat velkolepou společnost Apple $AAPL+0.0% nejspíš nemusím, její výkonost je víc než jen úctyhodná a drží ji i jedni z nejlepších investorů, například takový Warren Buffett, který v Applu vidí dlouhodobou sázku. Tato společnost, která pravidelně přináší zisky a zhodnocení pro své akcionáře, se chystá vydat pár novinek, které by mohli její cenu vystřelit za hranici 200$ za akcii.

Co se bude dít?

Prvně si vyjasníme o co aktuálně nejde. Mnoho z vás, kteří $AAPL+0.0% znáte, tak možná očekáváte novinky ohledně Apple Car, která měla začít konečně rozvoj a během pár let výrobu. Dost tomu nasvědčoval fakt, že si najmuli x zkušených techniků včetně odborníků z automobilky Porsche $PAH3.DE+0.0%. Bohužel ohledně Apple Car vám zatím nic moc nepřinesu jelikož společnost si dost hlídá, co vypustí ven ohledně tohoto možného budoucího prototypu auta.

Na Apple Car si budeme muset ještě počkat.

Co se chystá nového?

Apple $AAPL+0.0% údajně zvažuje zavedení hardwarové předplatitelské služby pro svou sadu produktů. Pozornost se tak přirozeně soustředí na její vlajkový segment iPhone.

Domníváme se však, že by to mohlo znamenat významný obrat ve strategii společnosti Apple, která se chce dostat hlouběji do instalované základny systému Android ($GOOGL+0.0%).

Uvedení 5G telefonů společnosti Apple $AAPL+0.0%, počínaje iPhonem 12, zaznamenalo obrovský úspěch v USA a Číně. Kromě toho iPhone 13 pokračuje v masivním rozmachu. Nedávné kontroly dodavatelského řetězce také odhalily, že má tendenci překonávat odhady, a to navzdory přechodné odstávce jeho klíčového smluvního výrobce Foxconn (OTCPK: $HNHAF).

Diskutujeme o tom, proč by předplatné hardwaru/iPhonu mohlo masivně změnit pravidla hry a vystřelit tak cenu na nové ATH.

Proč by předplatné pro iPhone od společnosti Apple mohlo změnit pravidla hry?

Agentura Bloomberg uvedla, že Apple uvažuje o předplatném pro svůj hardware, včetně ikonického iPhonu. Předplatitelé by tedy museli platit pouze měsíční poplatek. Apple by program spravoval prostřednictvím účtu Apple předplatitele, podobně jako si předplatil jiné služby Apple.

Dále je uváděno, že poplatky by mohli být v měsíční bázi a výše poplatku by byla podle toho, jaké vlastníte zařízení v danou chvíli. Možná pro držitele Iphonů to nebude dobrá zpráva, ale pro akcionáře $AAPL+0.0% to bude rozhodně dobrý katalyzátor pro další růst.

Domníváme se, že by se mohlo jednat o pozoruhodný vývoj ve strategii služeb společnosti Apple. Společnost Apple postupuje vpřed s monetizací své masivní hardwarové aktivní instalované základny, která přesáhla 1,65 miliardy. Z toho oznámil, že v 1. čtvrtletí roku 22 (4. čtvrtletí roku 21) se jako předplatitelé jeho souboru služeb zaregistrovalo 785 milionů.

Vedoucí postavení společnosti Apple v oblasti prémiových chytrých telefonů jí nepochybně pomohlo rozšířit její vedoucí postavení ve svém segmentu. Například společnost Counterpoint Research poukázala na to, že Apple nadále rozšiřuje svůj podíl na trhu prémiového segmentu v Číně. Působení Applu na trhu je až dechberoucí jelikož si z roku na rok rozšířila svou klientelu skoro o 10%!

Pokud se tedy chce Apple prosadit v nízkém až středním segmentu a získat podíl proti Androidu, dává předplacená služba obrovský smysl. Míra rozšíření chytrých telefonů 5G v Číně již dosáhla přibližně 80 %. Příležitosti ve zbytku Asie a Evropy by však mohly společnosti Apple nabídnout obrovský potenciál. Společnost Apple potřebuje zejména zvýšit dostupnost svého iPhonu, aniž by tím narušila své cenné marže.

  • Mohou být předplatitelské služby novým pohonným palivem pro společnost?

 

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @pb2205 má karmu 422 a je členem této skupiny od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Rozhodně zajímavá myšlenka

To ano, právě tohle zavedení poplatků by ukázalo jak je společnost doopravdy silná a popere se s potencionálními ztráty klientů, kteří nebudou ochotni platit nějaké paušály.

tenhle tah $AAPL+0.0% by měl právě naopak přilákat nové klienty

Jsem jak uzivatel, tak akcionar Applu. Tenhle krok jako akcionar vitam, jako uzivatel vubec. Kdyz pominu technicke potize (konec platnosti karty, posta novou doruci pozde, co se stane po tu dobu s mym Iphonem? atd) tohle dle meho razantne zneprijemni darovani Iphonu jako darek - respektive nedovedu si predstavit, jak by se pritelkyne tvarila na to, ze naposledy pod stromeckem misto Iphonu 13 pro bylo jenom jeho “predplatny” ci co. Pokud to bude fungovat jako alternativa - jsem pro. Pokud by to byl jediny mozny zpusob, tak jsem proti a me osobne by to donutilo od Iphonu odejit uplne. Nutnou vec, jakou telefon v dnesni dobe je, potrebuji vlastnit, ne si ji pronajimat.

Určitá část uživatelů by vzala tento fakt jako důvod pro odchod ke konkurenci. Udělám jen mini recenzi. Za svůj život jsem se držel jak Androidu tak Iphonu a s Androidem jsem byl nespokojený po určité době, kdy se mi x mobilů začalo po pár letech sekat a dělat prostě systémové problémy, kdežto u Iphonu který držím přes 7 let, mi tento problém nenastal ani jednou. Pokud bych si tedy měl vybrat třeba poplatek do 5$ měsíčně za mobil, který je držák a funkční po dobu xxx tak bych do toho nejspíš šel. Ale pochopím i určitý odchod klientů k jiným značkám, s tím musíme počítat.

To jo, ale predplatne tezko da clovek jako darek. Nebo respektive to pusobi o dost hur, nez samotny vyrobek

To určitě nebude takhle černobílý. Bude prostě možnost si ho normálně koupit a nebo si ho pranajmout. Záleží jak budou nastaveny poplatky. Pokud by cena pronájmu nebyla o moc vyšší než nákup tak proč ne...

Z pohledu akcionáře možná dobrý, ale záleží jak to uchopí a nastaví poplatky. Přeci jenom v dnešní době by si lidi asi odpustili nový iphone na předplatný, když mají co dělat aby utáhli hypotéku a energie atd 🤔

Myslím si, že dnešní prodej táhnou spíše mladiství, jak dospělí, kteří táhnou hypotéky.

nastavení rozumných poplatku bude rozhodně klíčové

zase pro někoho je to najednou hodně peněz za IPhone, tohle může být optimální volba

navíc je tam ten efekt, že to vypadá levněji

Pokud to zavedou tak budu jen a jen rád z pohledu akcionáře :)