S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

Společnost Tesla díky téhle obrovské konkurenční výhodě ušetří až několik miliard dolarů ročně

V úterý 22.3. 2022 jsem byli svědky historického okamžiku pro společnost Tesla $TSLA+0.4%. Té se konečně podařilo zahájit provoz v nové Gigafactory poblíž Berlína. Jedná se o vůbec první továrnu společnosti v Evropě. Co stálo za tímto úspěchem a v čem spočívá konkurenční výhoda této automobilky?

Při příležitosti otevření nové Gigafactory nechyběl ani CEO společnosti Elon Musk, který si neodpustil krátký taneček na uvítanou 

Podle nové zprávy serveru StockApps.com je Tesla $TSLA+0.4% jednou z mála globálních výrobců automobilů, která nedělá absolutně žádné reklamy. Tesla nemá marketingový rozpočet, nedělá reklamy a rozhodně inzerovat nepotřebuje.

Poptávka po vozidlech Tesly roste tak rychle, že reklama by potenciálně prodloužila zpoždění dodávek. Jistě, generální ředitel Elon Musk navštěvuje Twitter každý den a získává si pozornost lidí, což neustále staví Teslu do centra pozornosti médií. Ať už jsou novinky vnímány jako negativní nebo pozitivní, stále přitahují pozornost ke značce. Mezitím fanoušci, majitelé a investoři Tesly neustále „inzerují“ společnost na sociálních sítích a na online fórech.

https://twitter.com/bullishrippers/status/1507805954556968977?s=21&t=TD53uo9OvI3Tu5-x7MTXVQ

Na základě zprávy StockApps Tesla nikdy neutratila ani cent za skutečnou reklamu. Místo toho americká společnost EV směřuje peníze navíc do výzkumu a vývoje (R&D).

Je to právě důraz na výzkum a vývoj, který dělá z Tesly globálního lídra na poli elektromobility. I kvůli absenci reklamy si společnost může dovolit do tohoto segmentu investovat několikanásobně více peněz něž její konkurence, kterou tvoří automobilku Ford $F+0.0%, Toyota $TM+2.3%, GM $GM a Chrysler

Řekněte mi, kolik společností si může dovolit úplně vypustit reklamu a stejně být světově známá...? Domnívám se, že takových společnosti na světě moc není a proto je Tesla svým způsobem jedinečná

Nejedná se o investiční doporučení, nýbrž o můj názor. Případné investiční rozhodnutí je jen ve vašich rukách. Při přípravě článku jsem čerpal ze statistik serveru StockApps.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @spritely22 má karmu 214 a je členem této skupiny od 17/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Jo, to je sen. Vybudovat společnost, kterou každý zná bez sebemenšího marketingu. A všechno se postará produkt

$TSLA+0.4% je opravdovým inovátorem, to se musí nechat

Co se týká investic do výzkumu a vývoje,  $TSLA+0.4% nemá mezi ostatními automobilkami konkurenci

jako vím, že třeba ford oznámil obrovské investice do elektromobility, aby Teslu dohnal, ale i tak to bude mít hrozně těžké

Reklama není potřeba, stačí Musk :dd

je to tak, Musk, fanoušci, majitelé a investoři Tesly odvádějí tuto práci více něž na výbornou :))