S&P 500 ^GSPC
5,085.6
+0.31%
Nvidia NVDA
$793.16
+2.13%
Amazon AMZN
$175.07
+1.10%
Meta META
$487.90
+0.80%
Tesla TSLA
$200.56
-0.73%
Alphabet GOOG
$138.36
+0.67%
Apple AAPL
$180.40
-0.56%
Microsoft MSFT
$409.38
+0.41%

Užijte si ještě jeden poslední růst před blížícím propadem trhu hlásá Bank of America ve svém sdělení

Pokud si někdo myslel, že tento rok by konečně mohl být klidný, tuto myšlenku musel hned v lednu rychle opustit. Vysoká inflace, zvyšovaní úrokových sazeb Fedem a geopolitické napětí jsou všechno věci, které dělají investorům vrásky na čele. Poslední 2 týdny se ale akciové trhy opět nesou na vlně optimismu, která by se mohla promítnout i do příštích týdnů. Co na to analytici z Bank of America $BAC+0.8%

Čeká nás v tomto roce akciový krach? 

Investoři, kteří doufají v pokračující růst akciového trhu by se ho podle pátečního sdělení Bank of America $BAC+0.8% mohli v příštích několika týdnech dočkat.

Myšlenkou je jít proti davu a udělat opak toho, co dělají všichni ostatní, než vás nakonec budou následovat!

Jakýkoli růst akciového trhu v příštích několika týdnech by měl být vnímán jako "epická prodejní příležitost", uvedla BofA. To proto, že pokračující šok v podobě rostoucí inflace, vyšších úrokových sazeb a nižšího růstu podnikových zisků podle banky znamená, že je pravděpodobnější, že se index S&P 500 $SPY+0.3% bude v roce 2022 obchodovat pod úrovní 4 000 bodů, než že se bude obchodovat nad úrovní 5 000 bodů.

Roční graf indexu S&P 500, Zdroj: Google Finance 

BofA neočekává, že by se tyto šoky v dohledné době zlepšily, a poznamenává, že nedávné údaje o inflaci cen výrobců naznačují, že v nadcházejících měsících pravděpodobně dojde k novým inflačním rekordům. Fed navíc v rámci svého příštího zasedání důrazně zvažuje zvýšení sazeb o 50 bazických bodů.

Jak se zajistit proti možnému propadu?

Investoři by v první řadě neměli mít příliš velká očekávaní vůči budoucím výnosům. Zajistit se mohou vlastnictvím růstových, evropských a strategických akcií s malou kapitalizací, uvedla BofA. 

Šance na to, že se předpověď BofA vyplní a trh skutečně ještě jednou dosáhne nových maxim se v posledních 2 týdnech mnohonásobně zvýšili. Samotná banka připouští, že v trhu chybí prodejci a dynamika signalizuje další růst. Takže si držte kloubky, jedeme na nové ATH. Pozor ale na to, co by mohlo přijít po tom!!

Nejedná se o investiční doporučení, nýbrž o můj názor. Případné investiční rozhodnutí je jen ve vašich rukách. Při přípravě článku jsem čerpal z portálu Bussines Insider, který o sdělení Bank of America informoval. 

Dosáhne index S&P 500 v přístich týdnech na nové ATH?

Vote to see the results! 67 answers already!

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Každým dnem blíže ATH :d

Když se teď podívám na index S&P 500, tak na ATH zrací necelých 5 %, to není zase tolik...

Double top by klidně mohl dával smysl...

Je to jedna z možností 🤔

když i $BAC+0.8% připouští nová ATH tak na tom něco bude

nejzajímavější je to, co má přejit potom. Že bychom se dočkali výprodeje na akciích?

ta možnost tu je, hodně záleží i na Fedu jak rychle bude utahovat sazby

mnohem zajímavější je ale to, co má přijít potom