S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

QuantumScape może zrobić z Ciebie milionera dzięki nieśmiertelnym bateriom

QuantumScape $QS-0.3% ma ogromny potencjał, aby uczynić z inwestorów milionerów. Wyobraź sobie, że zainwestowałeś 10 000 USD, które urosły do ponad 46 milionów USD. Najlepszym sposobem na zostanie milionerem jest inwestowanie w niewielką grupę startupów, których założyciele wierzą, że ich firma może zmienić świat. Rozwój takich firm jak $MSFT+0.4%, $AAPL-0.6% i wielu innych potwierdza te fakty.

Jak doszedłem do stwierdzenia, że może ona uczynić z nas milionerów?

Każdy może to zrobić. Jednak różnica między "wszystkimi" a tymi, którzy stają się milionerami, polega na dyscyplinie, która polega na wkupieniu się, wytrwaniu w warunkach dużej zmienności i czekaniu, aż dana firma naprawdę zmieni świat.

Gdybyś tak postąpił z akcjami komputerowymi, takimi jak Microsoft $MSFT+0.4% i Apple $AAPL-0.6% w latach 80-tych, zamieniłbyś swoją inwestycję o wartości 10 000 USD w dzisiejsze ponad 46 milionów USD:

Gdybyś zrobił to z akcjami internetowymi pod koniec lat 90-tych, takimi jak Amazon $AMZN+0.8%, zamieniłbyś 10 000 USD w ponad 16 milionów USD. Gdybyś tak zrobił z akcjami w chmurze, takimi jak Netflix $NFLX+2.7% pod koniec lat 80-tych, zamieniłbyś 10 000 USD w dzisiejsze 3 miliony USD. Podczas gdy na początku 2010 r. inwestycja o wartości 10 000 USD w samochody elektryczne Tesla $TSLA+0.4% byłaby dziś warta ponad 2 mln USD.

Mówię tu dosłownie o "milionowych" możliwościach, a nie o 7% rocznie, jakie można uzyskać z funduszu indeksowego lub 3% stopie dywidendy z Coca-Coli $KO-0.8%. W tym tempie możesz jeszcze zamienić 10 000 dolarów w milion dolarów... do 2091 roku.

Większość ludzi nie chce czekać, aż w 2091 roku przewróci się w grobie, aby zostać milionerami. Największa szansa na zarobienie milionów nie polega na kupieniu świetnej firmy na szczycie, ale na wczesnym założeniu świetnej firmy z dobrą wizją.

Dzisiaj chciałbym przedstawić Ci jedną z najbardziej popularnych akcji dla potencjalnych milionerów.

Quantumscape Corp. proponuje nowy typ baterii, który zmieni świat.

Spółka nadal znajduje się w dobrym przedziale cenowym, w którym można zaryzykować przed wzrostem kursu.

Jednym z najprężniej rozwijających się megatrendów inwestycyjnych jest obecnie rewolucja w dziedzinie samochodów elektrycznych. Mimo to zarówno inwestorzy, jak i konsumenci zdają się wierzyć, że świat szybko zmierza w kierunku elektrycznych samochodów, autobusów, samolotów i innych urządzeń. Wszystko będzie elektryczne!

Jednak prawda o rewolucji w mobilności elektrycznej jest taka, że wszystko nie będzie działać na prąd, dopóki nie stworzymy lepszych akumulatorów.

Najprościej rzecz ujmując:

Nie będę Cię obarczał złożonością obecnych akumulatorów, które stopniowo stają się bezużyteczne i nie są w stanie spełnić niezbędnych wymagań dotyczących wydajności, co w zasadzie oznacza, że jeśli chcemy, aby nasze telefony, zegarki i samochody elektryczne działały dłużej i ładowały się szybciej, potrzebujemy zupełnie innego akumulatora.

Ten przełom to baterie półprzewodnikowe

Główną zaletą akumulatorów półprzewodnikowych (SSB) jest większa szybkość ładowania i wytrzymałość, a akumulator maksymalnie wykorzystuje swoje parametry, aby zmaksymalizować wydajność.

Konsekwencje stosowania chemii SSB są oczywiście ogromne.

Dzięki bateriom półprzewodnikowym nasze telefony wytrzymują kilka dni na jednym ładowaniu. Dzięki nim nasze smartwatche naładują się w kilka sekund. I tak, będą one zasilać samochody elektryczne, które na jednym ładowaniu mogą przejechać tysiące kilometrów.

Dlatego osoby znające się na SSB nazywają je "wiecznymi bateriami". Dlatego właśnie akumulatory bezterminowe stanowią technologię o krytycznym znaczeniu, niezbędną do wprowadzenia rewolucji w pojazdach elektrycznych w kolejną fazę szybkiego rozwoju.

QuantumScape: firma, która rozwiązuje problem "wiecznych baterii"

Mimo że teoria stojąca za akumulatorami półprzewodnikowymi jest bardzo interesująca, zastosowanie tych akumulatorów nowej generacji jest w zasadzie żadne.

Dlaczego? Dwa główne problemy.

Po pierwsze, produkcja baterii półprzewodnikowych jest niezwykle kosztowna. Po drugie, są one podatne na zwarcia z powodu tzw. dendrytów, które z czasem tworzą się w stałym elektrolicie.

Jednak ekscytujący i obiecujący startup technologiczny o nazwie QuantumScape (NYSE: $QS-0.3%) już teraz rozwiązuje te problemy, przekształcając obiecującą teorię akumulatorów półprzewodnikowych w przełomową rzeczywistość.

QuantumScape $QS-0.3% to producent baterii półprzewodnikowych, który w ciągu ostatnich kilku lat opracował przełomową platformę technologiczną, która rozwiązuje problemy związane z kosztami i wydajnością baterii SSB.

Jeśli chodzi o koszty, $QS-0.3% wykorzystuje bezanodową konstrukcję ogniw, która eliminuje koszty produkcji anody, dzięki czemu całkowity koszt baterii QuantumScape $QS-0.3% jest o 17% niższy niż koszt tradycyjnej baterii litowo-jonowej . Firma QuantumScape $QS-0.3% opracowała również uproszczony proces pozyskiwania materiałów, który powinien umożliwić skalowalną i opłacalną produkcję baterii.

Rozwiązując dwa największe problemy związane z chemią akumulatorów półprzewodnikowych, firma QuantumScape $QS-0.3% stworzyła nową klasę akumulatorów dla pojazdów elektrycznych. Baterie, które są tańsze, mają dłuższą żywotność, szybciej się ładują i ogólnie stanowią lepsze rozwiązanie niż istniejące baterie litowo-jonowe.

QuantumScape to coś więcej niż tylko gadanie

W grudniu 2020 r. firma QuantumScape $QS-0.3% opublikowała dane dotyczące wydajności swojej technologii akumulatorów półprzewodnikowych, w których ogólnie podkreślono, że akumulatory te całkowicie zmienią oblicze gry.

Dane te, oparte na testach jednowarstwowych ogniw baterii, pokazują, że baterie QuantumScape mogą osiągnąć następujące wyniki:

  • Bardzo szybko się ładuje: Można je naładować do 80% pojemności w ciągu zaledwie 15 minut.
  • Trwałość "na zawsze": te akumulatory są w stanie przejechać setki tysięcy kilometrów.
  • Sprawdzają się w każdych warunkach.

Są to absolutnie przełomowe cechy w świecie akumulatorów do pojazdów elektrycznych. Jeśli mi nie wierzycie, to może uwierzycie w słowa dr Stana Whittinghama, współwynalazcy baterii litowo-jonowej i laureata Nagrody Nobla w dziedzinie chemii z 2019 r., który powiedział: "Wiem, że to nieprawda:

"Jeśli QuantumScape zdoła wprowadzić tę technologię do masowej produkcji, ma ona potencjał, by zmienić całą branżę".

Czy trzeba mówić więcej? Pojawiły się baterie półprzewodnikowe, które zmienią świat. Teraz jest czas na zakup akcji, które będą napędzać tę zmieniającą świat rewolucję w dziedzinie baterii.

Jedną z nich są akcje QuantumScape. Ale nie jest to jedyny...

Wniosek

Baterie półprzewodnikowe są przyszłością i stanowią jeden z najbardziej obiecujących przełomów technologicznych w 2020 r. Podobnie jak komputery stanowiły jeden z najbardziej obiecujących przełomów technologicznych w latach 80-tych, Internet jeden z najbardziej obiecujących przełomów technologicznych w latach 90-tych, a chmura jeden z najbardziej obiecujących przełomów technologicznych w latach 2000.

Gdybyś kupił te akcje, gdy były one jeszcze w początkowej fazie zmieniania świata, zamieniłbyś stosunkowo niewielką inwestycję w wysokości 10 000 USD w wielomilionową wypłatę.

Niestety, nie można cofnąć czasu. Na szczęście historia robi to, co robi najlepiej - powtarza się. Teraz masz kolejną szansę na sukces... kolejną szansę na zarobienie milionów, stawiając duże pieniądze na małe akcje.

  • Jak wpływa na Ciebie ta firma i jej nieśmiertelne baterie?
  • Czy $QS-0.3% ma szansę stać się współczesnym liderem?

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana gruntownej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet