Cathie Wood prodává podíl z Tesly a agresivně nakupuje jejího konkurenta, kdo vyhrál tento příliv peněz?

Během uplynulého roku jsme viděli mnoho investorů, kteří se ptali, kdy Cathie Wood koupí a investuje nějaké pořádné peníze do značek automobilů EV. Jednoznačnou odpověď dostáváme právě nyní, kdy investuje do této prosperující čínské značky. Ano dámy a pánové, Cathie Wood poprvé investuje ne malou částku do společnosti $NIO-0.8% na úkor toho, že prodává akcie $TSLA-0.8%.

Přesně takový úsměv na tváři jsem měl po této super novince, jakožto investor do společnosti $NIO-0.8%😄 .

$NIO-0.8% také v pátek klesla o 9,42% na 19,91 dolarů uprostřed dalšího širokého poklesu čínských společností kótovaných v USA, i když vykázala stále solidní zisky za čtvrté čtvrtletí.

Když $NIO-0.8% padla, přivítala velmi dobrou zprávu - Cathie Wood a její masivní investici. ARK Invest, spravovaný jedním z nejznámějších investorů v USA, koupil v pátek 420 057 akcií $NIO-0.8% prostřednictvím svého ARK Autonomous Tech. & Robotics ETF (ARKQ) v hodnotě asi 8,4 milionu dolarů a představující 0,5 procenta celkové pozice ETF.

Zdá se, že to je pro Woodovou významný posun, protože ARK Invest měl velký podíl v Tesle $TSLA-0.8% a investovala do místních vrstevníků jako jsou $NIO-0.8%, XPeng Motors $XPEV-5.1%.

Před rokem mnoho investorů očekávalo, že Woodová koupí $NIO-0.8%, která je považována za jednu z nejinovativnějších společností v Číně.

Woodová zmínila $NIO-0.8% v rozhovoru pro Yahoo Finance na začátku února loňského roku a nazvala $NIO-0.8% "společností pro výměnu baterií, která vyhraje den v Číně".

Uživatel Twitteru však brzy poukázali na to, že  Cathie Wood špatně pochopila $NIO-0.8%, protože vozidla společnosti mohou být nabíjena jako tradiční elektrická vozidla, přičemž výměna baterií je další možností pro doplnění energie.

Vyjádření ředitele $NIO-0.8% 

$NIO-0.8% 

Zakladatel a generální ředitel společnosti $NIO-0.8% se sídlem v Šanghaji William Li v pátek řekl investorům, že výrobce elektromobilů má v úmyslu zlomit se v roce 2024, za celý rok a v letošním roce více než zdvojnásobí výdaje na výzkum a vývoj směrem k vývoji nových produktů.

$NIO-0.8% vykázal ztrátu 16 centů na akcii na upraveném základě za tři měsíce končící 31. prosincem a tržby ve výši 1,5 miliardy dolarů.

Prodala Teslu, aby koupila Nio

Investiční firma se sídlem v St. Petersburgu na Floridě také zaznamenala určitý zisk v akciích společnosti vedené Elonem Muskem. Ark Invest prodal 145 977 akcií, odhadovaná hodnota je 147,5 milionu dolarů v Tesle.

Akcie Tesly $TSLA-0.8% tento týden vzrostly a opět překonaly tržní kapitalizaci ve výši 1 bilionu dolarů poté, co společnost otevřela svůj závod Giga Berlin pro podnikání.

Woodová, býk Tesly, již dříve uvedla, že odhaduje, že akcie Tesly $TSLA-0.8% dosáhnou do roku 2025 hranice 3 000 dolarů.

Akcie Tesly $TSLA-0.8% v pátek uzavřely o 0,3 % níže na 1 010,6 USD za akcii.

Ark Invest držel před pátečním obchodem 1,71 milionu akcií v hodnotě 1,73 miliardy dolarů v Tesle.

  • Bude tato investice pozitivní zprávou pro akcie Nio?
  • Jak zareaguje Tesla na tento postup?

 

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Autor @pb2205 má karmu 428 a je členem této skupiny od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

$NIO-0.8% dneska +6%, to je hezké

Cathie očividně v $NIO-0.8% vidí růstovou příležitost

$TSLA-0.8% je ale stále top holding ARK investments

Nio ma dle meho kratkodobe vetsi sanci udelat vetsi % zhodnoceni v porovnani s Teslou. Taky jsem nakupoval

Odvážné tvrzení. Přestože sám investuju do $NIO-0.8% tak k těm ziskům a procentům se přikláním až tak v roce 2024-26.

Ja zase v podobnem casovem pasmu nevidim katalyzator takoveho rustu pro Teslu. Uz ted mi prijde nadhodnocena. I kdyz to se rikalo uz na 200 dolarech za akcii :)

souhlas, akcie $NIO-0.8% jsou mnohem levnější a minimálně v krátkodobém horizontu mají větší upsite potenciál

ačkoli je tam pořád to riziko, že člověk investuje v Číně

Wow. Tohle by mohlo Nio posunout, jsem jen rád, že do Nia investuje zrovna ona.

Shortuju všechno čeho se ta ženská dotkne :dd

Souhlasím 😉

Osobně bych podle jejího úsudku také neinvestoval.