S&P 500 ^GSPC
4,964.21
-0.23%
Nvidia NVDA
$672.54
-3.16%
Alphabet GOOG
$143.64
+1.02%
Meta META
$467.55
-0.79%
Microsoft MSFT
$399.77
-0.75%
Amazon AMZN
$167.96
+0.53%
Tesla TSLA
$193.20
-0.29%
Apple AAPL
$181.59
+0.02%

Firma, która może łatwo zarobić dla Ciebie 10 000,-Kč --> 100 000,-Kč

Na rynkach, na których czasem panuje strach, odważni inwestorzy mogą znaleźć wiele okazji. Mimo że akcje spółek wzrostowych w czasie ostatnich huśtawek notowały spadki, są firmy, na które można liczyć. W końcu rynek nagradza cierpliwość. Ci, którzy są gotowi spojrzeć ponad krótkoterminową perspektywę, mogą znaleźć złote żyły, które istnieją na rynku. Jedną z nich jest ta firma, która w ciągu najbliższych kilku lat może pomnożyć Twój kapitał dziesięciokrotnie.

Ryzyko to zysk

Jednym z takich skarbów może być spółkaHims & Hers Health $HIMS-3.1%. Ale co wyróżnia te akcje na tle zatłoczonego sektora i jak firma jest przygotowana do ogromnego wzrostu
?

Nowy "zwrot" w opiece zdrowotnej

Większość ludzi dba o swoje zdrowie na dwa sposoby: używa produktów dostępnych bez recepty i sięga po leki na receptę. Hims & Hers Health łączy te dwie koncepcje i oferuje wszystko w jednym miejscu.

 1. Z jednej strony, Hims & Hers Health to firma oferująca tanie konsultacje medyczne przez Internet. Pacjenci mogą wysyłać SMS-y, dzwonić lub prowadzić wideorozmowy z pracownikami służby zdrowia w celu omówienia różnych problemów. Po konsultacji lekarze mogą przepisać leki, które można zrealizować w lokalnych aptekach lub dostarczyć bezpośrednio do domu pacjenta.
 2. Hims & Hers Health działa również jako marka skierowana do konsumentów, sprzedając różne produkty i suplementy diety pod nazwami detalicznymi "hims" i "hers". Te produkty generyczne są dostępne w Internecie i u znanych sprzedawców detalicznych w całych Stanach Zjednoczonych.

Firma wkroczyła na rynek, zajmując się leczeniem chorób stanowiących tabu, takich jak wypadanie włosów i zaburzenia erekcji, ale od tego czasu rozszerzyła działalność na takie obszary, jak podstawowa opieka zdrowotna i zdrowie psychiczne.

Telezdrowie

Dobre wyniki finansowe = obiecująca droga do wzrostu

Konkurencja na rynku cyfrowej opieki zdrowotnej oraz opieki zdrowotnej świadczonej bezpośrednio konsumentom jest bardzo ostra. Firmy takie jak: UnitedHealth $UNH+0.0% i Teladoc $TDOC-25.0%, lub prywatne firmy takie jak Ro, stosują model biznesowy, który jest niemal identyczny z modelem Hims & Hers Health. Nawet przy takiej konkurencji cena akcji wynosi około 4 USD za akcję, co stanowi dramatyczny spadek w stosunku do pierwotnej ceny 10 USD za akcję.

Hims & Hers Health

Liczby stojące za tą firmą mówią jednak co innego:

 • Mimo że firma Hims & Hers Health nie zajmuje się opracowywaniem własnych produktów na receptę, tożsamość jej marki przemawia do konsumentów na dużym rynku, do którego można dotrzeć.
 • Od 2019 r. do końca 2021 r. firma Hims & Hers Health zwiększyła liczbę powtarzających się subskrypcji ze 157 000 do 609 000.
 • W ciągu trzech lat roczna liczba konsultacji wzrosła o ponad 450%.
 • W latach 2018-2021 przychody wzrosły o 117% w skali roku, osiągając w ostatnim roku obrotowym poziom 272 mln USD.
 • Wbilansie firmy Hims & Hers Health znajduje się prawie 250 mln USD w gotówce i inwestycjach krótkoterminowych, co oznacza, że posiada ona środki na pokrycie kosztów rozwoju w nadchodzących kwartałach.
 • Marża zysku brutto wynosząca 75% w 2021 r. oznacza wzrost o 197% w porównaniu z rokiem 2018.

Przeliczanie 10 000 funtów na 100 000 funtów

Pomimo silnego wzrostu, rynek musi się jeszcze rozgrzać dla firmy Hims & Hers Health. Można to przypisać kilku czynnikom:

 1. Firma weszła na giełdę dzięki fuzji SPAC,
 2. Inwestorzy postrzegają telezdrowie jako "towar".
 3. Wysoka inflacja ciąży na akcjach na wszystkich rynkach.

Tak czy inaczej, przychody firmy Hims & Hers Health rosły w ciągu ostatniego roku w sposób niezawodny, podczas gdy cena akcji firmy spadała.

https://www.youtube.com/watch?v=PLp6U5mUMQQ

Biorąc pod uwagę całoroczne przychody spółki w 2021 r. w wysokości 271 mln USD i kapitalizację rynkową wynoszącą około 900 mln USD, akcje są obecnie notowane przy wskaźniku ceny do sprzedaży wynoszącym nieco ponad 3 --> Biorąc pod uwagę, że niektóre spółki technologiczne o podobnych wynikach notowane są przy wskaźnikach P/S wynoszących od 15 do 25, Hims & Hers Health wygląda na okazję.

Uzasadnione jest przekonanie, że w najbliższej przyszłości można spodziewać się wyższej wyceny firmy Hims & Hers, zwłaszcza jeśli firma będzie nadal wykazywać duży wzrost przychodów i pokona konkurencję (np. Ro).

Nie stanie się to z dnia na dzień, ale firma Hims & Hers Health może rozwijać się w bardzo rozsądny sposób i wyraźnie planuje poważną ekspansję:

 • Wprowadziła aplikację na smartfony
 • W ciągu ostatniego roku firma zawarła różne umowy detaliczne, które nie przełożyły się jeszcze na przychody.

Przy obecnych warunkach rynkowych i perspektywie pięcioletniej lub dłuższej, firma Hims & Hers Health może osiągnąć przychody w wysokości od 1 do 2 mld USD. Nawet niewielki wzrost wyceny może przynieść ogromne zyski i zamienić dzisiejszą inwestycję w wysokości 10 000 USD w coś znacznie większego w przyszłości.

Myślę, że telezdrowie jest zdecydowanie przyszłością i jeśli wybierzemy odpowiednie firmy, będziemy mogli z niej skorzystać. Uważam, że Hims & Hers Health może być jedną z takich firm, nawet razem z Teladoc. Daj się zaskoczyć.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet