S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

Dogecoin powraca do łask, dlaczego tak wiele firm inwestuje właśnie w niego?

W chwili pisania tego tekstu, kryptowaluta Dogecoin $DOGEUSD+0.0% zyskuje ponad 7% w ciągu zaledwie jednego dnia. Nic dziwnego, skoro w ostatnim czasie w tę kryptowalutę zainwestowano ponad 100 milionów dolarów. Dlaczego teraz jest optymalny czas na inwestowanie w $DOGEUSD+0.0% i jakie wielkie nazwiska napędzają tę kryptowalutę?

Co się dzieje z$DOGEUSD+0.0%i dlaczego pnie się on coraz wyżej w rankingach kryptowalut?

Najważniejsze wydarzenia w ostatnim czasie:

  • Robinhood $HOOD+0.0% jest obecnie największym posiadaczem Dogecoin $DOGEUSD+0.0%, w tym powiązanych portfeli cyfrowych, z prawie 30% jego wartości.
  • Dzieje się tak po ogromnych inwestycjach sięgających 100 milionów dolarów.
  • Dogecoin przeżywa wielki powrót, wzrastając o ponad 20% od ostatniej ceny w pobliżu dna.

Transakcje Robinhood w liczbach:

Dogecoin $DOGEUSD+0.0% przeżywa swoisty powrót, jako że kryptowaluta ta jest ostatnio coraz popularniejsza. Na dzień 26 marca jego cena wynosiła 13,49 centów za jeden token DOGE. Jest to wzrost o ponad 20% od najniższego poziomu 11 centów w połowie marca.

Zachowajmy jednak odpowiednią perspektywę. W ujęciu rok do roku (YTD) kryptowaluta DOGE nadal pozostaje na minusie. Ubiegły rok zakończył się na poziomie 17,35 centów za jeden token DOGE. Oznacza to spadek (narastająco) o 22,2%.

Jednakże, biorąc pod uwagę nieodłączną zmienność handlu Dogecoin $DOGEUSD+0.0% może dość łatwo wyrównać poziom, gdy rynek kryptowalut zacznie się odradzać. Być może o tym właśnie myślał jeden z "wielorybów", który niedawno kupił tonę żetonów DOGE.

25 marca portal u.today poinformował, że serwis śledzący kryptowaluty (DogeWhaleAlert) udostępnił dane o masowym zakupie Dogecoin $506+0.0%,2 mln $DOGEUSD+0.0%. Przy dzisiejszej cenie daje to ponad 68,2 mln dolarów.

Został on dokonany w Robinhood $HOOD+0.0% i obejmował przeniesienie trzech "brył" Dogecoin $DOGEUSD+0.0% za 100 000 000 każda. Przeniósł on ilość DOGE z jednego wewnętrznego adresu Robinhood $HOOD+0.0% na inny. Według danych u.today wartość każdego z tych przelewów wyniosła 13 679 600 USD.

Na początku tego miesiąca u.today podało również, że Robinhood $HOOD+0.0% kontroluje obecnie Dogecoiny $DOGEUSD+0.0% o wartości 4+0.0%,9 miliarda dolarów. Ta kryptowaluta jest przechowywana przez firmę brokerską w jej własnym portfelu oraz w innych portfelach wewnętrznych w imieniu klientów.

Stanowi to około 27,37% całkowitej wartości Dogecoin $DOGEUSD+0.0%, którą Coinmarket.com szacuje na 17,9 miliarda dolarów. Oznacza to, że Robinhood $HOOD+0.0% jest uważany za kluczowy rynek dla tej kryptowaluty.

Inne wydarzenia

To właśnie Elon Musk będzie odgrywał dużą rolę w dalszym rozwoju.

Ostatnio Dogecoin $DOGEUSD+0.0% jest coraz częściej akceptowany jako środek płatniczy przez wielu sprzedawców internetowych i detalicznych. Rzeczywiście, Dogecoin $DOGEUSD+0.0% powoli zyskuje coraz większe uznanie jako realna kryptowaluta płatnicza i transferowa.

Na przykład, Tesla $TSLA+0.0% wkrótce będzie akceptować Dogecoin $DOGEUSD+0.0% za niektóre towary w swoim sklepie internetowym, zgodnie z tweetem Elona Muska. Firma posiada na swojej stronie internetowej stronę z instrukcjami dotyczącymi sposobu dokonywania płatności w kryptowalucie Dogecoin $DOGEUSD+0.0%.

Ponadto, AMC Entertainment $AMC+0.0% wkrótce zacznie akceptować Dogecoin $DOGEUSD+0.0% na swojej stronie internetowej i w aplikacji mobilnej. Inni główni sprzedawcy akceptujący Dogecoin $DOGEUSD+0.0% są wymienieni na stronie SoFi Learn $SOFI+0.0%.

A ostatnio Dogecoin $DOGEUSD+0.0% zyskał na popularności, gdy Bitcoin of America dodał wsparcie dla Dogecoin $DOGEUSD+0.0% w swoich bankomatach. Firma jest zarejestrowana w Departamencie Skarbu USA jako przedsiębiorstwo świadczące usługi pieniężne. Posiada ponad 1800 bankomatów w 31 stanach. Bankomaty umożliwiają obecnie dokonywanie transakcji w bitcoinie $BTCUSD+0.0%, litecoinie $LTCUSD+0.0% i ethereum $ETHUSD+0.0%. W komunikacie prasowym firma poinformowała, że zdała sobie sprawę z popularności tokenów DOGE i zdecydowała, że nadszedł czas, aby włączyć je do swoich bankomatów.

Wten sposób rośnie świadomość , żeDogecoin $DOGEUSD+0.0%, 12. co do wielkości kryptowaluta, jest bardziej popularnym środkiem płatniczym, niż wielu zdaje sobie z tego sprawę.

Co inwestorzy powinni zrobić z Dogecoinem

Nieuniknione jest to, że gdy rynek kryptowalut powróci do łask, Dogecoin prawdopodobnie będzie się dobrze trzymał na tej fali. Jest to ten sam sposób rozumowania, który skłonił Bitcoin of America do rozpoczęcia oferowania kryptowaluty DOGE po tym, jak zdecydowano się zaoferować Ethereum.

Uważam, że Dogecoin może dość szybko odrobić straty, które poniósł pod koniec ubiegłego roku. Stanie się tak szczególnie wtedy, gdy ustąpią globalne obawy związane z rosyjską inwazją na Ukrainę.

Dla inwestorów zainteresowanych rynkami kryptowalut, teraz jest szczególnie dobry czas na inwestowanie w $DOGEUSD+0.0%, ponieważ wciąż znajduje się on w pobliżu najniższych poziomów w tym roku. I powoli zyskuje akceptację i popularność.

  • Czy Dogecoin jest w stanie utrzymać się na rynku i odzyskać swoją ATH?
  • Czy myślisz, że będzie to trwała płatność dla wielu witryn?
  • Czy inwestujesz w $DOGEUSD+0.0%?

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet