S&P 500 ^GSPC
5,078.17
+0.17%
Meta META
$487.05
+1.10%
Alphabet GOOG
$140.10
+0.97%
Apple AAPL
$182.63
+0.81%
Amazon AMZN
$173.54
-0.68%
Nvidia NVDA
$787.01
-0.49%
Tesla TSLA
$199.73
+0.17%
Microsoft MSFT
$407.48
-0.01%

Kam se hrabou kryptoměny - tahle společnost si připisuje ještě brutálnější zisky

Dnes se na trhu novinkami nešetří. Tesla oznámila vážný zájem o split akcií, což její cenu vyhnalo do hezkých zelených čísel. V zeleném pokračuje i celý zbytek trhu. Alespoň malá kapka pozitivity v aktuální nehezké situaci. V záplavě těchto zpráv se však málem ztratila nová stoupající hvězda. Společnost, která si během jednoho dne připsala téměř 10% a nehodlá se zastavit.

Jsou klasické kontaktní čočky minulostí?

Akcie společnosti Staar Surgical $STAA+2.9%  si mezitím připsaly parádní zisk. Výrobce implantabilních očních čoček oznámil příznivý vývoj, který by měl výrazně posílit jeho podnikání.

Roční vývoj společnosti nebyl až tak růžový. Dnes si však během jediné dobré zprávě připsala 10%.

Společnost Staar v pondělí ráno oznámila, že americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil její implantabilní oční čočky EVO/EVO+ Visian. Výrobek pomáhá pacientům trpícím krátkozrakostí, která je nejčastější poruchou zraku na celém světě. Krátkozrakost postihuje celosvětově odhadem až 40% populace - což je demografická skupina, kterou společnost Staar považuje za potenciální kandidáty pro čočky EVO. Osobně bych tedy byl v tomto malinko více skeptický. Za cílovou bych považoval spíš tuto část populace pouze v rozvinutých zemích s odpovídající kvalitou lékařské péče.

https://www.youtube.com/watch?v=OhPcrDRMsqI

Generální ředitel Caren Mason vysvětlil v krátkosti výhody. Kromě korekce krátkozrakosti nabízí čočky EVO kvalitní vidění ve dne i v noci a obvykle nezpůsobují suché oko. Lékaři ji mohou v případě potřeby vyjmout. Její prodej mimo USA se za poslední čtyři roky více než zdvojnásobil.

Investoři jsou nadšeni potenciálním nárůstem používání čoček Staar. Vzhledem k tomu, že od srpna 2021 klesly akcie společnosti Staar o více než polovinu, měla společnost Staar nejvyšší čas oznámit nějakou bombu. A podle dnešních čísel se zdá, že se jí to povedlo 😛🤔

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @bikowy má karmu 40 a je členem této skupiny od 23/01/2022. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

zajímavé, pro mě úplná novinka :))

No tak hlavně aby jim to vydrželo 😒

Tohle je pro nás brejlouny dobrá zpráva 😂

předobjednávej :dd