S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

Ta firma ma wszelkie predyspozycje, aby zostać kupiona przez Warrena Buffetta i osiągnąć duży wzrost.

Akcje te nie są jeszcze rentowne, ponieważ wydają dużo pieniędzy na rozwój i wzrost firmy. Oznacza to, że nie wykazuje ona takiej rentowności i atrakcyjnych danych finansowych, w jakie przywykł inwestować Warren Buffett $BRK-A+0.0% , ale spełnia wiele kryteriów atrakcyjności sektora, w którym działa, oraz wiele klasycznych kryteriów preferowanych przez Buffetta, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że mógłby się na niej skupić.

Firma, która może bardzo zainteresować Warrena Buffetta.

Trupanion $TRUP+0.0%nie jest typową firmą Warrena Buffetta, ale to nie znaczy, że Wyrocznia z Omaha całkowicie od niej stroni. Chociaż w portfelu Berkshire Hathaway nie znajdziemy firm oferujących ubezpieczenia zdrowotne, Buffett jest znany z inwestowania w przedsiębiorstwa o szerokim zasięgu gospodarczym, posiadające znaczącą przewagę konkurencyjną i przewidywalne zyski.

Co najbardziej legendarny inwestor na świecie sądzi o firmie Trupanion i w jaki sposób inni inwestorzy wartościowi mogą wykorzystać jego sposób myślenia do własnych analiz? Przyjrzyjmy się, jak akcje te wypadają na tle typowych benchmarków Buffetta, zaczynając od modelu biznesowego spółki, który powinien mu się podobać.

Co Buffettowi prawdopodobnie spodobałoby się w tej firmie

Trupanion oferuje ubezpieczenie dla właścicieli zwierząt domowych, dzięki czemu właściwa opieka medyczna staje się bardziej przystępna w przypadku problemów zdrowotnych zwierząt. Jako ubezpieczyciel firma musi zrównoważyć koszty roszczeń i pozyskiwania nowych abonentów z regularnymi przychodami z abonamentu. Jeśli się powiedzie, firma będzie miała stałe wpływy i stosunkowo niskie, niezmienne koszty. Efektywne firmy ubezpieczeniowe mają korzystną ekonomikę jednostki, co oznacza, że nie muszą koniecznie pozyskiwać dodatkowego kapitału, aby się rozwijać.

W 2021 r. Trupanion uzyskał 699 mln USD łącznego przychodu z ponad 1,1 mln zwierząt domowych, przy czym jego przychody wzrosły o 39% w ujęciu rocznym, a łączna liczba zapisanych zwierząt wzrosła o 36% w porównaniu z rokiem 2020. Ogranicza to nieprzerwany pięcioletni wzrost. W tym czasie roczna sprzedaż firmy wzrosła o 188%.

Dla Buffetta "nieprzerwane" jest bardzo ważne. Przy średnim miesięcznym wskaźniku utrzymania klientów na poziomie ponad 98,7% widać wyraźnie, że klienci są w przeważającej mierze lojalni, co jest kolejnym ważnym argumentem przemawiającym na korzyść akcji.

Kolejną zaletą w oczach Buffetta jest stosunkowo niskie obciążenie firmy Trupanion kosztami zmiennymi. Koszty zmienne związane ze świadczeniem usług ubezpieczeniowych stanowią jedynie 9,8% przychodów z tytułu subskrypcji.

Wreszcie, Buffett byłby zadowolony z minimalnego zadłużenia Trupanion i stanu środków pieniężnych. Zadłużenie w wysokości 800 tys. USD i ponad 213,4 mln USD w gotówce przy kosztach operacyjnych w wysokości 139,3 mln USD w 2021 r. oznacza, że firma jest w dobrej kondycji finansowej.

Źródło.

Co zrobiłby Buffett?

Biorąc pod uwagę brak rzeczywistych wyników ekonomicznych, rentowności i wysokie koszty pozyskiwania klientów, Buffett prawdopodobnie nie kupiłby na razie tej firmy, ale z pewnością umieściłby ją na swojej liście obserwacyjnej. Mimo to analitycy są zdania, że Trupanion może z łatwością przekształcić się w firmę, którą Buffett chętnie by posiadał . Firma osiąga doskonałe wyniki w pozyskiwaniu i utrzymywaniu klientów. Nie ulega też wątpliwości, że obecnie firma koncentruje się raczej na wzroście niż na generowaniu zysków, więc to, na czym Buffett może się obecnie opierać, nie musi być problemem stałym. Gdy Trupanion udowodni, że potrafi wiarygodnie przełożyć silny wzrost liczby subskrybentów i przychodów na stały wzrost zysków, będzie w stanie spełnić kryteria Buffetta. Co więcej, gdy ta firma ubezpieczeniowa udowodni, że jej wyjątkowych przewag konkurencyjnych nie da się łatwo powielić i że te przewagi faktycznie prowadzą do bardziej obronnego udziału w rynku, jest całkiem prawdopodobne, że Buffett zwróci na nią uwagę.

Osobiście uważam też, że nie są jeszcze na takim etapie, aby mogła je przejąć tak duża firma jak firma Buffetta. Trzeba jednak przyznać, że jest to sektor, którym interesuje się Buffett, a te wskaźniki finansowe, takie jak zadłużenie i wolne przepływy pieniężne, są z pewnością interesujące. Jeśli spełnią wyżej wymienione warunki, to osobiście uważam, że będą gorącym kandydatem, ale nie należy traktować tego jako porady inwestycyjnej, lecz raczej umieścić na liście obserwacyjnej i obserwować ich wyniki.

Źródło: fool.com

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet