S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

Ważne wydarzenia, na które powinni zwrócić uwagę inwestorzy inwestujący w pojazdy elektryczne

Wydarzenia te powinny być zauważone przede wszystkim przez inwestorów w Lucid $LCID+0.9%, ale także Nio $NIO i+0.3% $GM. W tym tygodniu w nagłówkach pojawia się między innymi więcej informacji na temat kwestii związanych z łańcuchem dostaw, a także nowe badanie. Zawierane są również nowe umowy partnerskie, które powinny znacznie ułatwić rozwój EV.

Napędy elektryczne wciąż borykają się z kilkoma problemami, które każdy inwestor powinien dostrzec.

Od czasu ogłoszenia wyników 28 lutego, akcje Lucid $LCID spadły+0.9%o ponad 10%. Dlaczego? Cieniem na raporcie finansowym położył się spadek szacunków dotyczących produkcji w 2022 r. Wcześniej firma produkująca pojazdy elektryczne przewidywała, że w 2022 r. produkcja wyniesie 20 000 pojazdów, ale w raporcie spadła do 12 000-14 000 pojazdów. Lucid przypisał zmniejszenie szacowanej produkcji "nadzwyczajnym problemom związanym z łańcuchem dostaw i logistyką". Do 28 lutego firma Lucid wyprodukowała 400 pojazdów i dostarczyła 300 z nich.

Lucid ogłasza nowy salon sprzedaży i bezpłatne ładowanie w Kanadzie. Firma Lucid ogłosiła w tym tygodniu, że otworzy nowe studio w Toronto, drugie w Kanadzie. Po otwarciu nowego studia Lucid będzie miał 23 salony w całej Ameryce Północnej. Ponadto firma Lucid ogłosiła współpracę z Electrify Canada w celu zapewnienia dwóch dodatkowych lat bezpłatnego ładowania. Bezpłatne ładowanie jest dostępne dla klientów z Kanady, którzy zarezerwują samolot Lucid Air do 30 czerwca. Dostawy Lucid Air do Kanady mają się rozpocząć wiosną tego roku. Obecnie Electrify oferuje ładowanie o mocy 150 i 350 kilowatów (kW) za pośrednictwem 120 indywidualnych ładowarek w Kanadzie. Do 2026 roku firma planuje uruchomić ponad 500 indywidualnych ładowarek w całym kraju.

Czy gwałtowny wzrost cen gazu spowoduje wzrost popytu na pojazdy elektryczne?

W ostatnich tygodniach ceny gazu gwałtownie wzrosły w związku z inwazją Rosji na Ukrainę. W związku z tym wielu inwestorów spekuluje, że popyt na pojazdy elektryczne będzie rósł. Może jednak nie do końca tak jest. CNBC donosi, że wielu klientów, którzy mają nadzieję na przejście na pojazdy elektryczne, może "nie mieć szczęścia ". Wynika to z faktu, że bieżące problemy z łańcuchem dostaw, braki w zapasach i istniejący popyt na pojazdy elektryczne już utrudniają klientom ich zakup.

Problemy z łańcuchem dostaw Lucid wyszły na jaw, gdy spółka obniżyła prognozę produkcji na 2022 r. Teraz pozostaje pytanie: jak długo potrwają te problemy z akcjami LCID? Aby odpowiedzieć na to pytanie, warto przyjrzeć się, w jaki sposób inni pracownicy firmy radzą sobie z tymi samymi wyzwaniami.

W ubiegłym tygodniu spółka Nio $NIO+0.3% podała wyniki finansowe, które zostały podkreślone przez słabe prognozy na pierwszy kwartał. Analitycy spodziewali się, że dostawy w pierwszym kwartale wyniosą 27 958 sztuk, ale firma Nio poinformowała, że oczekuje od 25 000 do 26 000 sztuk. Obniżenie prognozy wynikało z problemów związanych z łańcuchem dostaw oraz innych niekorzystnych czynników. Wytyczne firmy Nio mogą wskazywać na dalsze osłabienie docelowej produkcji Lucid.

W ubiegły piątek firma General Motors $GM ogłosiła również, że na tydzień wstrzyma produkcjęw swojej montowni w Fort Wayne. GM wyjaśnia: "Wciąż istnieje niepewność i nieprzewidywalność w zakresie dostaw półprzewodników, a my aktywnie współpracujemy z naszymi dostawcami, aby złagodzić potencjalne problemy. GM powiedział jednak, że podaż półprzewodników w pierwszym kwartale była lepsza "w porównaniu z całym ubiegłym rokiem". W rezultacie GM usprawnił proces produkcji i dostaw w roku 2022. Jest to korzystne dla innych producentów samochodów.

Z pewnością pojazdy elektryczne będą musiały stawić czoła różnym wyzwaniom, takim jak niedobory półprzewodników czy problemy z łańcuchem dostaw, a ponadto w krajach poza USA wciąż jest stosunkowo mało stacji ładowania, co nie czyni zakupu pojazdu atrakcyjnym. Uważam, że rosnące ceny gazu i ropy naftowej z pewnością doprowadzą do stopniowego przejścia na pojazdy elektryczne, ale nie sądzę, aby było to jeszcze kilka lat, dlatego możemy potraktować to jako stosunkowo "wczesną" inwestycję w pojazdy elektryczne, ale nie należy traktować tego jako porady inwestycyjnej.

Źródło: Investorplace.com

Máte nejaké akcie EV?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet