Michał Burry wystraszył miliony inwestorów. Sell, ogłosił w kryptoreklamie

Michael Burry dość często daje się poznać jako dziwny i nieco obłąkany. Nie może jednak zaprzeczyć, że wyniki są już za nim. Tym razem jednak wystraszył inwestorów jeszcze bardziej niż zwykle.

Michael Burry znów straszy inwestorów

Autorem chyba najciekawszego tweeta tego tygodnia jest nie kto inny jak założyciel Scion Asset Management - Michael Burry. Jego chyba nie trzeba przedstawiać, ale najbardziej znany jest ze swojego zakładu o załamanie się amerykańskiego rynku mieszkaniowego, który doprowadził do kryzysu finansowego w 2008 roku.

To czyniło go człowiekiem, którego zdecydowanie trzeba słuchać. Z drugiej strony szargał ostatnio swoją reputację, bo dość długo i dość często ogłasza katastrofę - co daje do zrozumienia, że kiedyś mu się odechce. Ale często ma ku temu dobre powody. Może po prostu nie być zbyt dobry w ich przekazywaniu. I tym razem nie jest inaczej.

https://www.youtube.com/watch?v=qL-CZWc3RME&t=1s

I co tym razem wymyślił?

Jak na ironię, tylko jedno słowo: SPRZEDAŻ.

https://twitter.com/BurryArchive/status/1620574365128720388

Teraz trudniejsze pytanie - co miał na myśli?

Wiadomość zamieścił na swoim koncie na Twitterze 31 stycznia. Nic więcej na ten temat nie powiedział. Inwestorzy są przyzwyczajeni do kryptowalut. Usunął tweeta, pozostawiając użytkownikowi odgadnięcie, co miał na myśli, używając słowa SELL. Jego komunikat pojawił się na dzień przed decyzją Rezerwy Federalnej w sprawie polityki monetarnej w zakresie stóp procentowych.

Burry wygłosił też niedawno fatalną prognozę, że gospodarka USA wpadnie w tym roku w recesję, niezależnie od tego, jak definiuje się słowo recesja. Ekonomiści spodziewają się recesji, ale niektórzy twierdzą, że nie będzie ona bardzo dotkliwa.

Fed ponownie podniósł stopy procentowe. Źródło

Co sprowadza nas z powrotem do wiadomości, którą Burry właśnie wysłał do inwestorów, a która jest spójna z jego pesymizmem z początku roku.

Rezerwa Federalna zdecydowała się podnieść stopę funduszy federalnych o 25 punktów bazowych do poziomu 4,75%, najwyższego od 2008 roku. Bank centralny powiedział również, że dalsze podwyżki będą potrzebne, aby bardziej i konsekwentnie zbliżyć inflację do jej 2% celu. Ale wielu ekonomistów już teraz przewiduje, że 2% nie będzie nową normą.

A co z tobą? Jaka jest pańska interpretacja sprawozdania Burry'ego? 🤔
Rzeczywiście, niektórych inwestorów i traderów amatorów zastanawia inwestorskie przeczucie Burry'ego, które zdaje się sugerować, że giełda się załamie.

Pod tweetem wywiązała się klasycznie gorączkowa dyskusja o tym, czy Burry miał rację, czy tylko niepotrzebnie straszył. Co o tym sądzisz?

Disclaimer: To nie jest w żaden sposób rekomendacja inwestycyjna. To jest wyłącznie moje podsumowanie i analiza oparta na danych z internetu i innych źródeł. Inwestowanie na rynkach finansowych jest ryzykowne i każdy powinien inwestować w oparciu o własne decyzje. Jestem tylko amatorem dzielącym się swoimi opiniami.

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.

Atraktivní dividendy s ročním výnosem 9,3%?

Staň se součástí největší dividendové komunity na Buliosu a získej přístup k unikátní strategii tvorby pasivního příjmu ještě dnes!
No comments yet