S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

Najlepsze akcje dywidendowe poniżej 10 dolarów, które przeniosą Twój portfel na inny poziom

W kontekście ostatnich wahań na rynku, wiele akcji dywidendowych odnotowało spadek cen. I choć wiąże się z tym większe ryzyko, zajęcie pozycji w długoterminowych inwestycjach dochodowych może być czasem korzystne właśnie w czasie takiego pogorszenia koniunktury, jakiego doświadczyliśmy. Znajdziesz tu tanie akcje dywidendowe, których cena akcji nie przekracza 10 USD, a stopa zwrotu z dywidendy jest wyższa niż 2,5%.

Dywidendy

Stopa zwrotu na poziomie 2,5% to znacznie więcej niż średnia stopa zwrotu wynosząca zaledwie 1,3% dla typowego składnika indeksu S&P 500 - a dzięki tanim akcjom dywidendowym można łatwo kupować akcje w dużych ilościach.

Nie wszystkie "tanie" akcje są warte rozważenia, ale oto siedem wyróżniających się.

1. Aegon NV $AEG

Aegon, holenderska spółka finansowa , o której nie wie zbyt wielu inwestorów, jest z pewnością jedną z tanich akcji dywidendowych, które warto obserwować. W ciągu ostatniego roku akcje spółki podrożały o ponad 35%, jednak nawet po tym wzroście ich obecna cena wynosi zaledwie około 6 USD za akcję.

AEG

AEG to firma z aktywami o wartości ok. 9 mld USD, która oferuje usługi ubezpieczeniowe, emerytalne i inwestycyjne na całym świecie. Kombinacja bardzo stabilnych klientów długoterminowych pozwala firmie radzić sobie w każdych warunkach gospodarczych, a rosnące stopy procentowe były ostatnio korzystne dla AEG, podobnie jak dla wielu innych akcji finansowych. Aegon wypłaca tylko dwie wypłaty rocznie, a stopa zwrotu z dywidendy wynosi 2,8%.

2. Annaly Capital Management Inc. $NLY+0.0%

Annaly Capital Management, który zarządza zdywersyfikowanym kapitałem, inwestuje w aktywa mieszkaniowe i komercyjne, głównie poprzez papiery dłużne zabezpieczone hipoteką i podobne papiery wartościowe. Ta tania akcja dywidendowa spadła ostatnio z powodu obaw, że wzrost stóp procentowych może znacznie zwiększyć koszty pożyczek, ale mimo niskiej ceny akcji wypłata utrzymuje się na stałym poziomie i przynosi dużąstopę dywidendy w wysokości 11,7%.

NLY

Annaly jest atrakcyjnym produktem dla osób poszukujących inwestycji dochodowych, które mogą nabyć po niskich kosztach, ale oferuje również jedną z najwyższych stóp zwrotu na rynku, niezależnie od ceny akcji.

3. ASE Technology Holding Co. Ltd $ASX+0.0%

ASE to azjatycka firma z branży półprzewodników, która nie produkuje układów scalonych, ale zajmuje się usługami, takimi jak pakowanie i testowanie układów. Jest to działalność o niższej marży niż własne patenty, ale zapewnia ogromną stabilność akcji, ponieważ firma nie musi się martwić o budżety na badania ani o potencjalną dezaktualizację z powodu sprytniejszych konkurentów.

ASX

W związku z tym jest zdecydowanie mniejsza od dużych odlewni układów scalonych i firm projektowych, ale ta specjalistyczna spółka technologiczna oferuje solidną wypłatę dywidendy, co sprawia, że warto się nią zainteresować pomimo niskiej ceny akcji. Stopa dywidendy: 4,3%

4) EnLink Midstream LLC $ENLC+0.0%

FirmaEnLink oferuje transport i magazynowanie gazu ziemnego i ciekłego gazu ziemnego poprzez sieć 11 900 mil rurociągów i prawie 30 zakładów przetwórczych w Stanach Zjednoczonych.

ENLC

W ciągu ostatnich 12 miesięcy spółka ENLC odnotowała zdumiewający wzrost o 110%. Jednak nawet po tym wzroście jej cena nadal wynosi około 9,5 USD za akcję - a ostatnio spółka podniosła swoją dywidendę do 11,3 centa kwartalnie, co stanowi ponad czterokrotność stopy zwrotu standardu S&P. Stopa zwrotu z dywidendy wynosi 5,5%.

5. NatWest Group PLC $NWG+0.0%

Brytyjski NatWest jest kolejnym przykładem tanich akcji finansowych, które korzystają z ogólnej poprawy koniunktury gospodarczej na świecie oraz z korzyści, jakie rosnące stopy procentowe przynoszą firmom bogatym w gotówkę.

NWG

Posiadając aktywa o wartości nieco ponad 1 bln USD, NWG jest znaczącą siłą w Europie. Stopa dywidendy wynosi 2,5%, a cena akcji około 6 dolarów.

6. Prospect Capital Corp. $PSEC+0.0%

Prospect Capital to kolejna akcja finansowa, która jest obecnie bardzo przystępna cenowo w przeliczeniu na jedną akcję, gdyż w momencie pisania tego tekstu jej cena wynosi poniżej 9 USD za akcję.

PSEC

PSEC jest "spółką rozwoju biznesu" (BDC), co oznacza, że jest to spółka inwestycyjna, która poszukuje nowych możliwości. PSEC posiada zróżnicowany portfel inwestycyjny, w skład którego wchodzą zarówno producenci dóbr konsumpcyjnych, jak i firmy energetyczne oraz spółki z sektora opieki zdrowotnej. Tak szeroki zakres inwestycji pomaga zapewnić niezawodność comiesięcznej dywidendy. Skupia się on na inwestowaniu w mniejsze spółki, co oznacza, że czasami występuje krótkoterminowa zmienność w zależności od trendów gospodarczych, ale jeśli szukasz inwestycji długoterminowych, to warto przyjrzeć się PSEC ze względu na wysoką stopę zwrotu i niską cenę akcji. Stopa dywidendy: 8,6%

7) Yamana Gold Inc. $AUY+0.0%

Przy cenie około 5 USD za akcję,Yamana jest obecnie interesującą tanią akcją dywidendową z kilku powodów. Działalność wydobywcza firmy, skoncentrowana na złocie, przynosi jej dobre wyniki, ponieważ ceny złota są podnoszone przez inflację. Ponadto, jest to mniejsza spółka górnicza, której wartość rynkowa wynosi około 4 mld USD, co oznacza, że niewielka zmiana ceny złota może się szybko zwiększyć.

AUY

Co więcej, prognozuje się, że w roku obrotowym 2022 zysk na akcję wyniesie 28 centów, ale roczna dywidenda wyniesie tylko 12 centów, więc perspektywa zwiększenia dywidendy jest przyzwoita. Wszystko to oraz niska cena akcji sprawia, że warto przyjrzeć się AUY. Stopa zwrotu z dywidendy wynosi 3%.

Budowanie portfela dywidendowego jest zdecydowanie długoterminowe i są to akcje, które z pewnością mogą go w jakiś sposób wzbogacić. Są to z pewnością interesujące firmy z potencjałem.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet