S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

2 akcje Warrena Buffetta, które powinieneś kupić i trzymać jak najdłużej

Niezliczeni inwestorzy ostrzegali, że w tym roku nastąpi krach na rynku i wszystko pójdzie na dno. W pewnym stopniu tak, i dlatego przedstawiam dwie spółki, które zdaniem Warrena Buffetta, jasnowidza z Omaha, są świetnymi nabytkami w czasie spadku koniunktury. Fakt, że posiada je w swoim portfelu, coś o nich mówi.

Warren Buffett

1. Apple $AAPL-0.6%

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że Apple nie jest spółką, na którą inwestorzy chcieliby postawić w czasie spowolnienia gospodarczego. W końcu gigant technologiczny jest najbardziej znany z eleganckich produktów technologicznych, a przede wszystkim z telefonu iPhone. Choć jakość sprzętu Apple jest najwyższa, produkty tej firmy nie są znane z tego, że są tanie. Gdy pojawią się problemy gospodarcze, które doprowadzą do załamania rynku, konsumenci mogą w pierwszej kolejności zdecydować się na ograniczenie produktów takich jak iPhone.

Nawet jeśli firma Apple ucierpi w okresie spowolnienia gospodarczego, inwestorzy mogą być pewni, że gdy sytuacja się uspokoi, jej wyniki będą bardzo dobre. W końcu w ciągu ostatnich trzech lat firma znacznie pobiła rynek, a okres ten obejmuje recesję i rynek niedźwiedzia wywołany pandemią COVID-19.

Apple

Udziałtego działu w sprzedaży netto wynosił około 81%. Dobra wiadomość jest taka, że segment usług Apple, w ramach którego firma oferuje takie produkty jak iCloud, Apple TV+, Apple Music itp. jest coraz ważniejszy dla firmy i oferuje znacznie wyższe marże.

  • W ostatnim roku obrotowym marża brutto w segmencie produktów Apple wyniosła 35,3%,
  • W segmencie usług odsetek ten był prawie dwukrotnie wyższy i wyniósł 69,7%.

https://www.youtube.com/watch?v=pL2XyxuDVho

Biorąc pod uwagę silną markę, jaką zbudowała firma Apple jako wiodąca firma technologiczna, przynajmniej w dającej się przewidzieć przyszłości będzie ona nadal generować solidne przychody z produktów sprzętowych. Powinno to umożliwić firmie Apple znalezienie jeszcze większej liczby sposobów zarabiania na użytkownikach i zdziałać cuda dla jej wyników finansowych. Dlatego też, nawet po historycznym załamaniu rynku, Apple pozostaje doskonałą inwestycją dla posiadaczy akcji.

2. Berkshire Hathaway $BRK-B-0.6%

Warren Buffett najwyraźniej lubi kupować akcje kierowanej przez siebie korporacji. W ciągu ostatnich kilku lat firmaBerkshire Hathaway odkupiła 9% swoich akcji pozostających w obrocie na koniec 2019 roku - w sumie za 51,7 mld USD. Inwestorzy, którzy chcą przetrwać spowolnienie gospodarcze i osiągnąć lepsze wyniki niż rynek, powinni rozważyć pójście w ślady Buffetta i nabycie akcji Berkshire Hathaway.

Firma ta jest właścicielem wielu ważnych spółek zależnych (Geico, Fruit of the Loom, Duracell...). Berkshire Hathaway posiada oddział ubezpieczeniowy i jednostkę produkcyjną, a także jest właścicielem kilku firm energetycznych i użyteczności publicznej. Jest to większa różnorodność niż ta, którą inwestorzy mogą zazwyczaj uzyskać, inwestując tylko w jedną akcję. I nie myślcie, że na tym się kończy.

Berkshire Hathaway

Buffett i jego zespół często wykorzystują swoje ogromne zasoby gotówki do przejmowania kolejnych znakomitych firm. Ten ostatni punkt podkreśla to, co może być najlepszym powodem do kupna akcji Berkshire Hathaway: to , że inwestorzy mają Buffetta i wiceprezesa firmy, Charliego Mungera, w swoim narożniku.

Obaj są powszechnie uważani za jedne z najlepszych umysłów inwestorskich w historii. Dzięki tym dwóm spółkom Berkshire Hathaway historycznie przewyższała rynek, przetrzymując wiele recesji i spadków koniunktury.

https://www.youtube.com/watch?v=ee5BzwBCERE

Berkshire Hathaway powinno nadal osiągać dobre wyniki w nadchodzących latach. Jeżeli w tym roku akcje spółki spadną w czasie pogorszenia koniunktury rynkowej, otwarcie pozycji wydaje się świetnym posunięciem.

Śmiem twierdzić, że obie firmy są ogromne i znane chyba wszystkim inwestorom. Jednocześnie uważam, że są one bezpieczne i mogą przynieść inwestorom zyski na przestrzeni lat. Dlatego nie sądzę, aby trzeba było się zbytnio zastanawiać nad ich zakupem.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet