S&P 500 ^GSPC
5,096.27
+0.52%
Amazon AMZN
$176.76
+2.08%
Nvidia NVDA
$791.12
+1.87%
Alphabet GOOG
$139.78
+1.71%
Microsoft MSFT
$413.64
+1.45%
Meta META
$490.13
+1.26%
Apple AAPL
$180.75
-0.37%
Tesla TSLA
$201.88
-0.08%

Zgodnie z tą analizą, Bitcoin przebije swój rekord wszechczasów w następnej hossie

Osobiście zacząłem inwestować w Bitcoin $BTCUSD+2.1% stosunkowo niedawno, ale szybko stał się on moim ulubionym aktywem i z przyjemnością obserwuję, co się wokół niego dzieje. Przewidywania, analizy i teorie na temat tego, kiedy i czy w ogóle pojawi się nowy ATH - mało kto nimi gardzi. Dlatego też z przyjemnością przedstawiam analizę, która mówi, że nowe maksimum jest tuż za rogiem.

Bitcoin już dziś jest traktowany jako konserwatywna inwestycja w kryptowaluty.

Wszyscy znamy złotą zasadę inwestowania: inwestuj w to, co rozumiesz. Zasada inwestowania nowej ery brzmi: inwestuj (tyle, na ile możesz sobie pozwolić, aby stracić) w klasy aktywów, których 95% inwestorów nie rozumie. Każdy nowy temat inwestycyjny przechodzi przez fazę odkrywania ceny. Jeśli użyteczność aktywów jest oczywista, faza odkrywania ceny przekłada się na wielokrotne zwroty. Dobrym przykładem jest Bitcoin i dziesiątki altcoinów.

W rzeczywistości Bitcoin wciąż wydaje się być w fazie odkrywania cen. Istnieją przesłanki, że w najbliższych latach kryptowaluta ta będzie się piąć w górę.

Przedyskutujmy powody, dla których warto być byczo nastawionym do blue-chip ackii świata kryptowalut.

Kryptowaluty są gotowe na szersze przyjęcie

Liczba posiadaczy kryptowalut rośnie na całym świecie. W 2021 r. liczba posiadaczy wzrośnie o 178% w stosunku do roku poprzedniego i wyniesie prawie 300 milionów. Szacuje się, że do 2023 r. liczba ta potroi się i osiągnie 1 miliard.

Nowi inwestorzy kryptowalutowi z pewnością znają Bitcoin i Ethereum $ETHUSD+2.9% i będą je traktować jako inwestycje początkowe. Biorąc pod uwagę przewidywany wzrost liczby inwestorów, scenariusz podaży i popytu na Bitcoina prawdopodobnie pozostanie napięty. Przy ograniczonej podaży 21 milionów sztuk, kryptowaluta ma szansę na wzrost.

Instytucjonalne przyjęcie kryptowalut nabiera tempa. W IV kwartale 2021 r. baza klientów instytucjonalnych Coinbase $COIN+1.4% zwiększyła się o ponad 50%. Oprócz Coinbase, prawie cała Wall Street płynie na tej samej fali.

https://www.youtube.com/watch?v=MZqQ9Q80jo0&ab_channel=SavvyFinance

Bitcoin a inflacja

Z historycznego punktu widzenia złoto stanowiło skuteczne zabezpieczenie przed inflacją. Najnowsze dane wskazują, że inflacja w Stanach Zjednoczonych osiągnęła 40-letni poziom.

Te dane dotyczące inflacji nie uwzględniają wzrostu cen energii spowodowanego napięciami geopolitycznymi. Dlatego w najbliższych miesiącach inflacja prawdopodobnie jeszcze bardziej przyspieszy.

Ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego złoto jest uważane za zabezpieczenie przed inflacją. Po pierwsze, podaż złota jest ograniczona i nie można jej zwiększać w takim samym tempie jak podaż pieniądza fiat. Ponadto złoto było historycznie uważane za walutę. Nawet banki centralne posiadają złoto w swoich rezerwach.

Na przykład w tym filmie więcej mówi się o złocie nowej ery (Bitcoin):

https://www.youtube.com/watch?v=-juoPuIVtuM&ab_channel=ENDEVR

Podsumowując

W 2022 r. Bitcoin był zmienny i miał tendencję do spadków. Główne powody to obawy związane z regulacjami prawnymi i ograniczeniem płynności na świecie. Wydaje się jednak, że te obawy zostały już uwzględnione w obecnej cenie. Bitcoin prawdopodobnie osiągnie nowe maksima po konsolidacji wokół poziomu 40 000 USD.

Kilka dni temu ukazał się również przydatny artykuł na temat inwestowania w kryptowaluty: Jak zapewnić bezpieczeństwo swoim monetom ? Najlepszym rozwiązaniem są portfele kryptowalutowe.

Disclaimer: Autorem tej analizy jest Faisal Humayun. Nie jest to rekomendacja inwestycyjna.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet