S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

Micron pochwalił się rekordowymi wynikami, dlaczego więc akcje ledwo rosną?

Akcje firmy Micron $MU+0.0% wzrosły dziś (zaledwie) o 1,5% po lepszych od oczekiwanych wynikach finansowych i pozytywnych prognozach na przyszłość. Reakcja rynku wydaje się być raczej słaba, mimo że wielu analityków zdążyło już przedstawić skorygowane ceny docelowe, przewidujące m.in. wzrost akcji firmy Micron o średnio 33% w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Na czym więc polega haczyk i dlaczego warto kupić te akcje do swojego portfela?

Siedziba firmy znajduje się w Boise, Idaho

Podsumowując, wyniki kwartalne spółki były bardzo dobre, spełniając moją byczą prognozę, którą przedstawiłem wcześniej w artykule z 26 marca. Link do artykułu TUTAJ.

Najważniejsze informacje

Firma Micron $MU+0.0%, która koncentruje się na pamięciach flash i napędach USB, odnotowała w tym kwartale zysk na akcję(EPS) w wysokości 2,14 USD przy przychodach w wysokości 7,79 mld USD. To prawdopodobnie pobiło szacunki Wall Street, które mówiły o 1,98 USD na akcję przy przychodach w wysokości 7,53 mld USD. W ujęciu rocznym zysk firmy Micron wzrósł o 118%, co oznacza piąty z rzędu kwartał trzycyfrowego wzrostu procentowego.

Perspektywy na przyszłość

W przyszłości Micron spodziewa się skorygowanego zysku na poziomie 2,46 USD na akcję przy przychodach w wysokości 8,7 mld USD. Oznacza to wzrost zysków o 31% w porównaniu z poprzednim kwartałem. Wall Street oczekiwało zysku w wysokości 2,24 USD oraz sprzedaży na poziomie 8,13 mld USD w trzecim kwartale bieżącego roku finansowego.

https://youtu.be/bhhQ9LrFRNo

Prognozy kursu akcji MU

Jak analitycy sądzą, gdzie akcje będą podążać w najbliższych miesiącach? Oto trzy prognozy cenowe analityków, które inwestorzy powinni wziąć pod uwagę.

  • JPMorgan Chase $JPM+0.0% ma rekomendację "kupuj" i cenę docelową 115 USD dla akcji MU, co oznacza wzrost o 36%.
  • FirmaWells Fargo $WFC+0.0% również wydała rekomendację "kupuj" dla akcji MU i wyznaczyła cenę docelową na poziomie 115 USD od JPMorgan.
  • Rosenblatt Securities ocenia akcje Microna jako "kupuj", a ich cena docelowa wynosi aż 165 USD za akcję, czyli jest o 96% wyższa od ceny, po której akcje były notowane 29 marca.

Czy teraz jest właściwy czas na zakup?

Spośród 35 analityków, którzy analizują akcje Micron Technology, średnia cena docelowa dla akcji wynosi obecnie 112,43 USD, czyli jest o 33% wyższa od ceny, po której akcje MU są notowane.

Odpowiadając na pytanie, które zadałem na początku artykułu, nie znalazłem żadnej niespójności, która uzasadniałaby tak słabą reakcję rynku. Jest całkiem prawdopodobne, że w najbliższych dniach/tygodniach nastąpi korekta w górę cen docelowych dla akcji przez analityków. Nowe ceny docelowe powinny uwzględniać lepsze wyniki gospodarcze i odzwierciedlać dobre perspektywy na przyszłość. Powinno to pomóc w osiągnięciu wyższych poziomów przez akcje $MU+0.0%, przynajmniej w krótkim terminie.

To nie jest rekomendacja inwestycyjna, lecz moja opinia. Wszelkie decyzje inwestycyjne leżą wyłącznie w Państwa rękach. Zestawienie cen docelowych analityków zostało dostarczone przez InvestorPlace.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet