S&P 500 ^GSPC
5,078.17
+0.17%
Meta META
$487.05
+1.10%
Alphabet GOOG
$140.10
+0.97%
Apple AAPL
$182.63
+0.81%
Amazon AMZN
$173.54
-0.68%
Nvidia NVDA
$787.01
-0.49%
Tesla TSLA
$199.73
+0.17%
Microsoft MSFT
$407.48
-0.01%

3 kryptowaluty, które mogą przewyższyć Ethereum

Zatory i opłaty w sieci Ethereum $ETHUSD+0.6% zmuszają wielu deweloperów i użytkowników do szukania innych blockchainów, a tym samym odpływ dużej ilości pieniędzy jest i będzie kierowany do innych projektów. Są to trzy najlepsze sprawdzone sieci o dużym potencjale, które mogą prześcignąć Ethereum i zdobyć duży udział w rynku.

W świecie kryptowalut istnieje wiele dobrych projektów, które mają potencjał, by zdobyć najwyższe szczeble.

Sieć Ethereum jest ogromna, ale czy zdoła utrzymać przewagę nad tymi trzema konkurentami? Ethereum już od jakiegoś czasu jest drugą co do wielkości kryptowalutą na świecie . W istocie, jako prekursor zdecentralizowanych finansów (DeFi), ta pozycja rynkowa ma swoje precedensy. Zatory sieciowe i rosnące opłaty w sieci Ethereum wywołały pomysł, że inne, nowsze blockchainy mogą zapewnić programistom lepsze podstawy do budowania projektów. Ten gwałtowny wzrost zainteresowania protokołami alternatywnymi doprowadził do spadku TVL Ethereum z około 97% wszystkich wartości zablokowanych na blockchainie w styczniu 2021 r. do zaledwie 55% w tym miesiącu. To dramatyczny spadek, który należy odnotować.

1) Solana $SOLUSD+0.4%

W świecie DeFi, Solana z pewnością stała się siecią wybieraną przez deweloperów i użytkowników. W ramach tej sieci realizowanych jest wiele nowych i ekscytujących projektów, które nadal wzbudzają zainteresowanie. Wśród najnowszych dużych projektów, które zdaniem wielu mogą spowodować poważne zakłócenia, jest Solana Pay. Ta czysto kryptowalutowa platforma płatności peer-to-peer jest jedną z pierwszych tego typu, która umożliwia sprzedawcom dokonywanie transakcji w całości w kryptowalutach. Ze względu na stosunkowo wysokie opłaty za Ethereum użytkownicy zaczęli szukać innych blockchainów do przeprowadzania mniejszych transakcji. Solana była kluczowym beneficjentem tego procesu, a Solanart, Solsea i inne ciekawe projekty rynkowe NFT zostały zbudowane na bazie Solany.

Innym doskonałym przykładem deweloperów, którzy wybrali blockchain Solana do budowy rynku NFT, jest aplikacja społecznościowaArtrade. Projekt ten pozwoli posiadaczom Solany na efektywne wybijanie, kupowanie i sprzedawanie NFT przy bardzo niskich opłatach. Inwestorzy, którzy chcą poznać stronę NFT w świecie DeFi, mają więc powód, by już teraz zainteresować się Solaną.

2. Avalanche $AVAXUSD+0.1%

Avalanche to projekt, który w ciągu ostatnich kilku tygodni bardzo się rozwinął. Avalanche, która znajduje się obecnie w czołówce kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej, nie jest już kryptowalutą drugiej kategorii, jeśli chodzi o projekty, które są celem większości inwestorów. Wynika to w dużej mierze z szybkości, kosztów i profilu interoperacyjności Avalanche w porównaniu z Ethereum. Te czynniki są powodem zainteresowania deweloperów osiedlem Avalanche oraz osiedlami Solana i Cardano. Jednak unikalna struktura Avalanche (zbudowana na trzech różnych blockchainach) zapewnia prawdopodobnie największy projekt interoperacyjności wśród 10 największych obecnie sieci.

Ponadto, ostatnie doniesienia zwróciły uwagę na fakt, że Avalanche zamierza wspierać w swojej sieci stabilną walutę UST firmy Terra . Wprowadzenie różnych rozwiązań stakingowych dla Avalanche za pośrednictwem Coinbase - chmury wywołało podekscytowanie inwestorów. To uruchomienie wspiera ideę, że stakowanie w sieci Avalanche może stać się łatwiejsze, co pozwoli na stworzenie bezpieczniejszej sieci i sieci, z której więcej posiadaczy AVAX będzie mogło generować pasywny dochód.

3. Cardano $ADAUSD-0.7%

Podobnie jak Solana, Cardanojest siecią o imponującej trajektorii wzrostu, a wzrost tej sieci nastąpił w wyniku kilku kluczowych katalizatorów, które inwestorzy uznają za korzystne dla tej sieci. W szczególności, wydaje się, że wzrost liczby deweloperów w ekosystemie Cardano dopiero zaczyna nabierać tempa. Ostatnie komentarze założyciela Cardano, Charlesa Hoskinsona, na temat aktualizacji sieci Cardano przyciągnęły uwagę wielu inwestorów. Celem tych aktualizacji, które mają się ukazać między czerwcem a październikiem, jest poprawa skalowalności sieci, która już teraz pod wieloma względami przewyższa Ethereum. Z czasem Cardano ma stać się tak wydajne jak Solana i inne wysokowydajne sieci.

Co więcej, pieniądze instytucjonalne zaczynają masowo płynąć w kierunku inteligentnych sieci, takich jak Cardano i Solana. Grayscale, firma zarządzająca inwestycjami w kryptowaluty, oferuje nowy fundusz inteligentnych kontraktów, w którym dużą wagę przywiązuje się do Cardano i Solany (po 24%), sygnalizując rynkowi, że Grayscale bardzo lubi te projekty i widzi w nich duży potencjał.

Dominującym graczem jest nadal Ethereum. Rozmiar i skala tej sieci, jeśli chodzi o rozwój ekosystemu, pozostaje złotym standardem, który chce osiągnąć większość projektów kryptowalutowych. Jednak Solana, Cardano i Avalanche to szybko rozwijające się projekty, które mają realny potencjał, by zmienić świat kryptowalut. Status Ethereum jako jedynego króla DeFi może się jeszcze nie skończyć. Jednak te konkurencyjne sieci z pewnością walczą o to, by wyprzedzenie Ethereum nie było tak niemożliwe, jak się kiedyś wydawało. Rozważcie te projekty, ale nie traktujcie tego jako porady inwestycyjnej, lecz sami się zastanówcie. Przy pisaniu tego artykułu korzystałem z danych Fool.com i Coinmarketcap.com.

Ktorú kryptomenu vlastníte alebo chcete vlastniť?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet