S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

Akcie společnosti Okta se obchodují za absurdně nízkou cenu, může být investice skvělým krokem?

Okta $OKTA+1.1%  je bezpečnostní společnost, které důvěřuje více než 15 000 společností a další se postupně přidávají. Akcie Okta $OKTA+1.1% zasáhl velmi volatilní trh a to zapříčinilo veliký propad, zároveň zde minulý týden přišla negativní zpráva ohledně napadení určitých společností hackery, což nám ještě více shodilo cenu akcie. Společnost zde nevidí žádný problém do budoucna, naopak nabádá k investici jelikož je cena velmi nízko.

Akcie jsou téměř o 50% levnější od svých listopadových vrcholů.

Akcie společnosti $OKTA+1.1% se minulý týden propadly poté, co byl tento poskytovatel cloudových identit jako služby zapleten do narušení bezpečnosti.

Hackerská skupina Lapsus$ se v lednu během pěti dnů dostala do počítače jednoho z inženýrů zákaznické podpory společnosti $OKTA+1.1% a minulý týden zveřejnila snímky obrazovky.

Společnost $OKTA+1.1% uvedla, že lednové narušení zveřejnila až minulý týden, protože čekala na dokončení vyšetřování. David Bradbury, ředitel bezpečnosti společnosti $OKTA+1.1%, ve svém prohlášení označil incident za "trapný" a uvedl, že je "velmi zklamán" délkou doby mezi oznámením společnosti Sitel, která poskytla podporu třetí straně, a dokončením úplné vyšetřovací zprávy.

Minulý týden, kdy se objevily zprávy o narušení bezpečnosti, akcie společnosti $OKTA+1.1% prudce klesly a týden uzavřely poklesem o 21 %, což není překvapující, když přišla taková zpráva.

Výprodej je pochopitelný. Koneckonců, $OKTA+1.1% je bezpečnostní společnost, které důvěřuje více než 15 000 společností, aby zajistila bezpečnost přihlašovacích údajů, hesel a přístupů k jejich webovým stránkám. Společnost $OKTA+1.1% uvedla, že hackerský útok se mohl potenciálně dotknout 366 jejích zákazníků, tedy 2,5 %. Společnost $OKTA+1.1% uvedla, že inženýři podpory mohli resetovat hesla a nastavení vícefaktorového ověřování.

Společnost $OKTA+1.1% v pondělním hlášení uvedla, že událost nepovažuje za podstatnou, což znamená, že nebude mít významný dopad na její výsledky. Uvedla také, že služba je plně funkční a zákazníci nemusí v reakci na událost nic podnikat.

Proč by to mohla být příležitost k nákupu

I přes zprávu, která měla společnost srazit o dost níž na delší dobu, tak akcie za posledních 5 dní opět překonávají 14% nárůst, přičemž pokles byl 21% po negativní události. V konečném důsledku se z těchto zpráv rychle oklepává.

Ještě v pátek se akcie společnosti $OKTA+1.1% uzavřely na 138 dolarech za akcii, což je o 50 % méně než v listopadu, kdy dosáhly svého maxima, což je nejnižší cena od začátku pandemie. Na základě poměru ceny k prodejům se akcie nyní obchodují na úrovni 17, což je nejnižší poměr P/S od roku 2018.

Samotné ocenění není důvodem k nákupu akcií, ale před zprávou o narušení systému Lapsus$ společnost $OKTA+1.1% bezchybně fungovala, po loňské akvizici společnosti Auth0 rychle rostla a dosahovala dobrých výsledků ve všech svých klíčových ukazatelích. Před hackerským útokem se akcie pravděpodobně obchodovaly se slevou.

Skutečným důvodem, proč by událost s Lapsus$ mohla být příležitostí k nákupu, je však skutečnost, že společnost $OKTA+1.1% čelí relativně malé přímé konkurenci v oblasti softwaru pro cloudovou identitu, který zahrnuje nástroje umožňující firemním zaměstnancům a zákazníkům bezproblémové přihlašování a přístup k více aplikacím prostřednictvím jednoho přihlášení.

Společnost $OKTA+1.1% převyšuje ostatní společnosti zabývající se čistě identitami, jako jsou Ping Identity $PING+0.1% a One Identity , a společnost Gartner $IT+1.2% ji zařadila na první místo v kategorii správy přístupu. Společnost se také zabývá převážně zelenou plochou na trhu, který nyní hodnotí jako oslovitelný trh v hodnotě 80 miliard dolarů, a konkuruje v oblasti přístupu k identitám zaměstnanců a přístupu k identitám zákazníků.

V rozhovoru na začátku tohoto měsíce provozní ředitel společnosti $OKTA+1.1% Freddy Kerrest uvedl, že v oblasti přístupu k identitám zákazníků $OKTA+1.1% konkuruje především alternativám typu build-your-own. Většina společností dává přednost outsourcingu práce na základních softwarových funkcích, jako je správa přístupu k identitám, a společnost $OKTA+1.1% by měla být schopna i nadále získávat zakázky od alternativ typu "udělej si sám", zejména proto, že společnosti mají tendenci chtít tuto činnost outsourcovat, když rostou. Navíc poptávka po vývojářích již převyšuje nabídku a většina společností dává přednost tomu, aby jejich vývojáři pracovali na firemních produktech, a ne na nástrojích pro identitu, které lze vzít "z regálu".

Kontrola škod je stále nutná

I když zákazníci společnosti $OKTA+1.1% nemají v oblasti identit žádnou dobrou alternativu, je stále v zájmu společnosti, aby po tomto incidentu podpořila svou pověst.

Zákazníkům společnosti $OKTA+1.1% není úplně jasné, jaké riziko z hackerského útoku vyplývá. I kdyby nebylo podstatné, zákazníci si přesto zaslouží podrobné vysvětlení, a to i ti, kterých se to netýkalo.

Pokud se společnosti podaří zákazníky úspěšně uklidnit, měly by mít akcie cloudové společnosti značný růstový potenciál, protože jejich ocenění je na čtyřletém minimu a díky silné dynamice akvizice Auth0 využívají oslovitelný trh v hodnotě 80 miliard dolarů.

Vzhledem k tomu, že společnost byla v minulosti schopna realizovat své plány, se zdá být sázka na zotavení akcií chytrým krokem.

  • Myslíte si, že klienti zůstanou po této zprávě u $OKTA+1.1%? Hraje zde roli i to, že je zde prakticky nulová konkurence.
  • Má smysl investovat nyní, dokud je cena dost nízko od svých maxim?
  • Jste toho názoru, že bude lepší dát ruce pryč od společnosti, které se pokazila pověst?

 

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

To, že je takřka bezkonkurence je velmi dobré, po těchto špatných zprávách, otázka je zda klienti neodejdou hledat jinam i když není moc na výběr mezi dalšíma společnostma.