S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

Nestihli jste nakoupit akcie Meta Platform? Hlavně žádné FOMO

V posledních dnech jsme byli svědky silného oživení na amerických akciích. Samotný index S&P 500 pak za poslední 3 týdny přidal necelých 12 % a smazal většinu ztát ze začátku roku. Možnost, že se trh opět podívá na nové ATH je čím dal tím reálnější. S tím přicházejí i obavy z promeškané příležitosti pro toho, kdo nestihl nakoupit, neboli tzv. FOMO efekt. Kupříkladu akcie Meta Platform $FB+0.0% jsou ze svých minim nahoře už o více jak 22 %. Je proto stále vhodná doba na jejich zařazení do portfolia? 

Před několika týdny zaznamenali akcie FB několikaletá minima

Od té doby, co se akciové trhy prodíraly korekcí se událo mnoho věcí, včetně 12% rally indexu S&P 500 $SPY+0.0%. Výsledkem je, že trhy se nacházejí 4 % od historického maxima. 

Akcie Meta Platform $FB+0.0% si vedly lépe, vycházely ale také z hlubší kolekce než většina ostatních titulů. Od začátku propadu, který začal loni v září ztratily akcie společnosti přes polovinu své hodnoty. Pro trpělivé investory však FB stále může nabídnout značné příležitosti k růstu.

Fundamentům akcií FB se nedá nic vytknout

Koneckonců, tato společnost má tři miliardy aktivních uživatelů měsíčně. Tak velký potenciál je nesmírně těžké pokazit!

V loňském roce Meta oznámila svůj závazek vytvořit nový svět, a to doslova. Metavers se pomalu stává skutečností, i když ještě nějakou dobu potrvám, něž se projekt stane komerčně výdělečným. Společnost nebude sama, ale převaha bude pravděpodobně právě na její straně. 

Tento koncept virtuálního světa Metavers je nesmírně zajímavý. Pokud se tento gigant sociálních médií rozhodne vydat jedním směrem, vsadím se, že ostatní ho budou následovat. Meta má navíc dostatek kapitálu, aby celý projekt ufinancovala. 

https://twitter.com/leadlagreport/status/1508640090679091201

Podtrženo a sečteno

FB zůstává levný i podle tradičního ocenění. Jeho 16násobný poměr ceny k zisku (P/E) je o téměř 50 % nižší než u společnosti Apple $AAPL+0.0%. Na těchto úrovních akcie FB zjevně nejsou drahé. Rally zpět pravděpodobně nebude snadná a nějakou dobu potrvá, přesto ale věřím, že to za zvážení rozhodně stojí . 

Pokud se ale geopolitické napětí zhorší, bude to pro trhy samozřejmě negativní. Z opačného podhledu je to dobrá zpráva pro investory, kteří by díky tomu mohli doplnit pozice za nižší ceny něž jaké na trhu vidíme dnes.  

Nejedná se o investiční doporučení, nýbrž o můj názor. Případné investiční rozhodnutí je jen ve vašich rukách. Při tvorbě článku jsem vycházel z tvorby analytika Nicolase Chahineho. 

Máte v portfoliu akcie Meta Platform?

Vote to see the results! 114 answers already!

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @spritely22 má karmu 235 a je členem této skupiny od 17/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Popravdě se společnosti $FB+0.0% začínám malinko bát, ale myslím si, že když se jí povede přechod do meta světa a bude v tomto směru vedoucí společností, tak by jí mohla čekat ještě zářnější budoucnost než do teď.

Čeho konkrétně se bojíte? Jinak samozřejmě fungující Metavers by byl oborským bonusem pro společnost

Ještě nějaká ta menší korekce by mi upřímně nevadila, rád bych dokoupil

jsem na tom stejně :))

Jinak FOMO efekt se překládá jako strach ze zmeškání nějaké příležitosti

na to pozor!!