S&P 500 ^GSPC
5,130.95
-0.12%
Tesla TSLA
$188.14
-7.16%
Nvidia NVDA
$852.37
+3.60%
Alphabet GOOG
$134.20
-2.81%
Apple AAPL
$175.10
-2.54%
Meta META
$498.19
-0.82%
Amazon AMZN
$177.58
-0.36%
Microsoft MSFT
$414.92
-0.14%

4 argumenty, dla których warto kupić i nie wypuszczać z rąk akcji NIO

Ścieżka elektromobilności jest wydeptana przez sto sześć osób, nic więc dziwnego, że akcje tego sektora cieszą się dużym zainteresowaniem i wiele się o nich mówi. Oprócz znanej firmy Tesla ( $TSLA-7.2% ) Elona Muska, na popularności zyskują także inne firmy produkujące samochody EV (electric vehicle). Najbardziej godną uwagi spółką jest dla mnie NIO $NIO-7.5%. Przyjrzyjmy się 4 powodom, dla których warto kupić i utrzymać akcje tej drapieżnej chińskiej firmy.

Niezła maszyna, prawda? Niewiele osób będzie miało pieniądze na jego zakup, ale na szczęście istnieją akcje, w które można zainwestować.

Osiągnięcie progu rentowności i rentowności powinno wspierać akcje NIO

Po serii porażek, NIO ma szansę wybić się za około dwa lata. Założyciel i dyrektor generalny firmy Nio, William Li, powiedział podczas rozmowy telefonicznej dotyczącej wyników finansowych, że firma ma nadzieję osiągnąć próg rentowności w czwartym kwartale 2023 r., a w 2024 r. osiągnąć zyski za cały rok.

FirmaTesla $TSLA-7.2% potrzebowała około 18 lat, aby osiągnąć całoroczną rentowność w 2021 r., podczas gdy Nio oczekuje, że zrobi to w ciągu 10 lat.

Marże wciąż rosną

Firma Nio poinformowała, że w czwartym kwartale marża dla pojazdów wzrosła o 370 punktów bazowych w porównaniu z rokiem ubiegłym do 20,9%. Jest to również lepszy wynik niż marża z poprzedniego kwartału, która wyniosła 18%. Poprawa marży jest przyzwoita, ponieważ nastąpiła pomimo ograniczeń w dostawach, które zwiększają koszty produkcji.

Wzrost przychodów z jednego pojazdu i oszczędności kosztów wynikają z zastosowania nowych akumulatorów. Nowe hybrydowe akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe i niklowo-manganowo-kobaltowe o pojemności 75 kW pomogły w zwiększeniu marży - powiedział Li podczas rozmowy telefonicznej dotyczącej wyników finansowych.

W przyszłości firma Nio zamierza osiągnąć marżę na pojazdach na poziomie 18-20% w 2022 r.

Ograniczenia w dostawach nie mają dużego wpływu

Podczas konferencji prasowej firma Nio wyjaśniła, że ma zdolność produkcyjną na poziomie 240 000 sztuk rocznie w 2022 r. Firma poinformowała również, że współpracuje ze swoim partnerem w zakresie produkcji akumulatorów, firmą Contemporary Amperex Technology, w celu dodania dodatkowych linii produkcyjnych ogniw. Zwiększenie mocy produkcyjnych w CATL zapewni wystarczającą pojemność baterii, aby zrealizować plan produkcyjny firmy na rok 2022.

Problemem mogą być jednak układy scalone, o czym poinformowała firma. Spodziewa się, że zabraknie około 10% z ponad 1000 chipów, które wykorzystuje w swoich pojazdach. Firma Nio uważa, że rosnące ceny chipów zostały uwzględnione w jej wewnętrznych kalkulacjach dotyczących marż.

Nio jest na progu silnej dynamiki rozwoju produktów

Zgodnie z obietnicą firma rozpoczęła wysyłkę modelu ET7 w poniedziałek 28 marca. W tym filmie można się przekonać, jak to jest jeździć takim pojazdem:

https://www.youtube.com/watch?v=hpPqhlPhEB4&ab_channel=ChinaDriven

FirmaNio ma w przygotowaniu jeszcze dwa produkty, które mają pojawić się w 2022 r. Jednym z nich jest średniej wielkości sedan o nazwie ET5, który został zapowiedziany podczas grudniowego Nio Day 2021. Li opisał ten samochód jako "doskonałe połączenie DNA supersamochodu Nio i koncepcji projektowania pojazdów autonomicznych". Dostawy tego modelu rozpoczną się we wrześniu.

Oczekuje się, że trzecim produktem będzie pierwszy SUV firmy Nio oparty na platformie NT2, który będzie nosił nazwę ES7. ES7 zostanie podobno wprowadzony na rynek w kwietniu i będzie dostępny do 2022 r. NIO oczekuje, że model ten będzie oferowany jako średniej wielkości pięciomiejscowy SUV.

Wniosek

NIO stawia na przyszłość, która jest oczywiście zmienna. Sądzę jednak, że trend ten będzie raczej korzystny dla sektora pojazdów elektrycznych niż odwrotnie. Dlatego dla kogoś, kto uważa Teslę za zbyt drogą i nie martwi się o politykę Chin, NIO może być interesującą opcją, która ma szansę przynieść super zyski.

Disclaimer: Autorką tej analizy jest Shanthi Rexaline. Nie jest to rekomendacja inwestycyjna.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet