S&P 500 ^GSPC
5,069.53
-0.38%
Alphabet GOOG
$138.75
-4.50%
Tesla TSLA
$199.40
+3.87%
Apple AAPL
$181.16
-0.75%
Microsoft MSFT
$407.54
-0.68%
Meta META
$481.74
-0.47%
Nvidia NVDA
$790.92
+0.35%
Amazon AMZN
$174.73
-0.15%

Tesla ma problem, ta firma stworzy dla niej silną konkurencję

Owszem, często pisze się o pojawieniu się konkurencji+3.9%w postaci Tesli $TSLAcompetition+3.9%, ale ta firma od lat pracuje nad pojazdami elektrycznymi, a w 2017 r. nawiązała współpracę z Volvo i wydzieliła się, aby skierować firmę motoryzacyjną w swoją stronę. Obecnie firma ta kończy SPAC i przyciąga uwagę inwestorów, a teraz nadarza się okazja do zakupu jej akcji, które są jeszcze w powijakach.

Tesla tworzy długoterminową konkurencję, a Ty możesz zainwestować już na samym początku.

Jakiego rodzaju jest to firma?

Choć nie jest to najbardziej atrakcyjny pojazd, główną zaletą Polestara jest to, że firma stara się produkować niezawodne samochody, nie stosując żadnych sztuczek. Podczas gdy konkurencja stosuje "tryby pracy układu napędowego" i oblicza czasy 0-60 mph, kierownictwo Polestar koncentruje się na stworzeniu niezawodnego samochodu. W samochodzie używany jest nawet staromodny kluczyk, który trzeba włożyć i przekręcić, aby uruchomić samochód. Wydaje mi się to bardzo staromodne, zwłaszcza w branży pojazdów elektrycznych.

Według recenzji Topgear: "Uwielbiamy Polestara 2, ponieważ jest ładny, jakość wykonania przyprawia kierowców Audi o PTSD, a samochód ma w sobie prawdziwe poczucie zdrowego rozsąd ku - że został zaprojektowany do sprawnego działania, a nie do robienia wrażenia na ludziach. Choć nie wszyscy recenzenci zachwycają się stylistyką Polestara, większość docenia jego praktyczność.

Polestar to dobra alternatywa dla Tesli

Polestar ma kilka przewag nad konkurencją dzięki swoim relacjom biznesowym i to jest część atrakcyjności akcji GGPI. Na przykład, firma jest współwłasnością Volvo i jej spółki macierzystej Geely. Firma Geely wyznaczyła sobie cel sprzedaży na cały rok 2022 na poziomie 1,65 mln pojazdów. Zdecydowana większość tych pojazdów jest sprzedawana w Chinach, ale firma stara się wejść także na inne rynki azjatyckie.

Podejrzewam, że Polestar nie będzie miał takich problemów z produkcją, jak jego nowopowstali rywale, jeśli będzie miał wsparcie dwóch dużych producentów samochodów. Przypomnijmy, że nawet Tesla musiała przejść przez bardzo bolesne "bóle wzrostowe" w miarę swojego rozwoju. Polestar byłby w stanie od samego początku produkować solidnie wykonane samochody, polegając na możliwościach produkcyjnych i doświadczeniu swoich spółek macierzystych.

Te możliwości produkcyjne są widoczne w cenie Polestara 2. Jednosilnikowa wersja Polestara będzie sprzedawana za 47 200 USD. Ponadto, w przeciwieństwie do Tesli, Polestar kwalifikuje się do uzyskania federalnej ulgi podatkowej w wysokości 7 500 USD. Dzięki temu Polestar jest znacznie tańszy niż Tesla Model 3, której ceny zaczynają się od 48 190 USD i która nie kwalifikuje się już do ulgi podatkowej.

Polestar 2

Polestar z pewnością szykuje się do roli konkurenta w segmencie pojazdów elektrycznych. Teraz, gdy transakcja została ostatecznie zamknięta, można zauważyć, że akcje GGPI zaczynają tworzyć solidną podstawę. Istnieje prawdopodobieństwo, że GGPI może wybuchnąć w momencie zamknięcia transakcji. Tak czy inaczej, w dłuższej perspektywie widzę Polestara jako konkurenta w segmencie pojazdów elektrycznych. Jest to firma z branży EV, na którą warto zwrócić uwagę. Pisząc ten artykuł, korzystałem z danych Investorplace.com

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet