S&P 500 ^GSPC
5,076.62
+0.14%
Nvidia NVDA
$790.31
+1.76%
Tesla TSLA
$199.90
-1.06%
Amazon AMZN
$174.78
+0.94%
Apple AAPL
$180.01
-0.78%
Alphabet GOOG
$138.07
+0.47%
Meta META
$486.21
+0.45%
Microsoft MSFT
$408.22
+0.12%

Czy chcesz się wzbogacić na giełdzie? Oto 3 inwestycje, z którymi nie można się pomylić

Każdy, kto wchodzi na giełdę, planuje odnieść sukces i wzbogacić się. Ale nie wszystkim się to udaje. Oczywiście trzeba mieć strategię i zdecydować, jakie ryzyko chce się podjąć, ale tutaj pokażemy 3 inwestycje, które na giełdzie po prostu nie mogą się nie udać i pomogą osiągnąć pożądane wyniki.

Rynek akcji

Każdy zapewne chce się wzbogacić tak szybko, jak to tylko możliwe, ale czasami mniej znaczy więcej, a na giełdzie jest to podwójnie prawdziwe. Ponieważ uproszczona selekcja akcji i dłuższe okresy posiadania przynoszą często więcej korzyści niż ciągłe poszukiwanie kolejnego tytułu, który w ciągu roku przyniesie setki procent zysku.

Są to trzy firmy, z którymi nie można się pomylić, jeśli pozostawi się je w spokoju przez kilka lat i da im czas na sprawdzenie się. Wierzę, że Cię nie zawiodą.

1. Walt Disney $DIS+0.6%

Walt Disney to stara, znana marka, która kojarzy się z wszelkiego rodzaju rozrywką wysokiej jakości. Nie wszyscy jednak dostrzegają potencjał Disneya jako firmy, w którą warto inwestować. Wygląda na to, że w firmie panują pewne zawirowania, począwszy od najwyższego kierownictwa, a skończywszy na szeregowych pracownikach. Naiwnością byłoby również sądzić, że z perspektywy czasu plany rozwoju Disney+ nie były zbyt agresywne. Niedawno ogłoszona wersja serwisu streamingowego z obsługą reklam milcząco sugeruje, że zainteresowanie abonentów spadnie na długo przed osiągnięciem celu 230-260 milionów abonentów Disney+ w 2024 roku.

Disney+

Inwestycja w firmę Walt Disney to inwestycja w markę, która jest większa niż jeden dyrektor generalny, jeden produkt i jedna epoka. Nie oznacza to, że inwestorzy powinni po prostu ignorować pojawiające się od czasu do czasu nowe przeszkody. Jest to jednak prężnie działająca firma z tradycją sukcesu. Każda krótkoterminowa słabość jest zawsze świetną okazją do kupna.

2. Amazon $AMZN+0.9%

Amazon jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm na świecie i jedną z największych. W ciągu ostatnich 10 lat akcje te były jednymi z najlepiej prosperujących na świecie, wzrosły o około 1600% i regularnie osiągają nowe rekordowe poziomy.

Amazon

Mimo że Amazon posiada ogromny rynek internetowy, handel elektroniczny nie jest szczególnie dochodowym przedsięwzięciem. Marże na towarach są niewielkie, a po doliczeniu kosztów montażu, pakowania i wysyłki nie pozostaje zbyt wiele zysku, który można by włożyć do kieszeni. Nie ma to jednak większego znaczenia - szybko rozwijająca się gałąź firmy zajmująca się przetwarzaniem w chmurze (Amazon Web Services, AWS) mogła odpowiadać jedynie za 13% zeszłorocznego wyniku finansowego, który wyniósł 469,8 mld USD, ale ten wysokomarżowy segment zwiększył zysk operacyjny o 37% w 2021 r. i odpowiadał za ponad 74% całkowitej sprzedaży firmy.

Rynek może nie doceniać tego, jak dużego wzrostu zysków spodziewa się Amazon.

3. Berkshire Hathaway $BRK-B-0.7%

Berkshire Hathaway to "dziecko" Warrena Buffetta. Pierwotnie była to firma tekstylna, która przekształciła się w swego rodzaju holding, następnie w konglomerat, a obecnie bardziej przypomina fundusz powierniczy niż cokolwiek innego. To oczywiście samo w sobie nie jest powodem, dla którego ktokolwiek chciałby posiadać udziały w tej firmie. Dużą atrakcją jest fakt, że sprawdzone wartościowe i długoterminowe podejście Buffetta do wyboru akcji jest nadal (w dużej mierze) stosowane przez zarządzających, których szkolił przez lata.

Berkshire

Nie wszyscy zgadzają się, że strategia Buffetta "kup i trzymaj", zorientowana na wartość, jest nadal aktualna we współczesnym otoczeniu rynkowym. Jako dowód na swoje twierdzenie przytaczają również fakt, że akcje Berkshire Hathaway osiągały gorsze wyniki niż akcje S&P 500 w czasie pandemii, czyli w okresie, gdy akcje spółek wzrostowych, których Buffett zazwyczaj unika, gwałtownie rosły.

Jednak od końca ubiegłego roku akcje Berkshire poszybowały w górę, najwyraźniej kosztem większości innych akcji, które do tego czasu gwałtownie rosły. Posunięcie to przywróciło Berkshire pozycję lidera wśród giełd jako całości.

https://www.youtube.com/watch?v=R8Hwe_YzYTo

Osobiście jestem zwolennikiem inwestowania długoterminowego i dlatego uważam te firmy za dobrą inwestycję, która nigdy nie powinna Cię zawieść.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet