S&P 500 ^GSPC
5,069.53
-0.38%
Alphabet GOOG
$138.75
-4.50%
Tesla TSLA
$199.40
+3.87%
Apple AAPL
$181.16
-0.75%
Microsoft MSFT
$407.54
-0.68%
Meta META
$481.74
-0.47%
Nvidia NVDA
$790.92
+0.35%
Amazon AMZN
$174.73
-0.15%

Tesla z prognozą 7000 dolarów za akcję od ARK Invest

Czy Tesla $TSLAt today+0.0%jest jak Amazon $AMZN 20 lat temu+0.0%? Niektóre z wielkich nazwisk w dziedzinie inwestowania właśnie tak to porównują. Nie posiadasz jeszcze akcji tej firmy? Zdecydowanie powinieneś o tym pomyśleć, ponieważ Cathie Wood i Ark Invest mają jasną opinię na ten temat i jest to bardzo optymistyczna prognoza.

Tesla za 7000 dolarów? Ark Invest jest w tej kwestii jednoznaczny.

Kilka lat temu, gdy prezes Tesla Inc. Elon Musk publicznie flirtował z pomysłem przeniesienia swojej firmy do spółki prywatnej, jeden z inwestorów napisał do niego, aby zmienił zdanie i dobrze zrobił, ostrzegając go w ten sposób. Według badań przeprowadzonych przez firmę inwestycyjną ARK Invest, "Tesla powinna być wyceniana gdzieś pomiędzy 700 a 4000 dolarów w ciągu najbliższych kilku lat" - napisała dyrektor inwestycyjny ARK Catherine Wood.

Firma ARK opublikowała aktualizację modelu wyceny spółki Tesla $TSLA+0.0%, zgodnie z którą oczekuje, że do 2024 r. wartość akcji wyniesie 7000 USD - i jest to wariant podstawowy. W przypadku hossy akcje Tesli byłyby notowane na poziomie 15 000 USD lub wyższym. W przypadku niedźwiedzi akcje są wyceniane na 1500 USD, co nadal stanowi bardzo dobrą wartość dla jednej akcji.

Dlaczego w Ark Invest są tacy optymistyczni?

Analizując model biznesowy Tesli, zespół inwestycyjny bierze pod uwagę trzy duże zmienne: marże brutto, efektywność kapitałową i przyjęcie autonomicznego zarządzania. ARK jest najbardziej optymistycznie nastawiony do zdolności Tesli do obniżania kosztów i zwiększania marż, przypisując 80% prawdopodobieństwo osiągnięcia przez firmę 40% marży, "co jest zgodne z dominującą marką, która wprowadza innowacje wyprzedzające konkurencję surowcową".

Analitycy są najmniej pewni przyjęcia technologii autonomicznej, twierdząc, że istnieje 70% prawdopodobieństwo, że Tesli nie uda się stworzyć w pełni autonomicznego samochodu.

Jeśli chodzi o efektywność kapitałową, czyli koszt budowy samochodów, zespół jest podzielony, twierdząc, że jest równie prawdopodobne, że Tesla będzie w stanie budować fabryki za 11 000 USD za jednostkę mocy przerobowej, jak i za 16 000 USD. Dla porównania, średnia w przemyśle samochodowym wynosi obecnie około 14-15 000 USD.

Firma ARK przewiduje, że w ciągu najbliższych pięciu lat sprzedaż pojazdów elektrycznych będzie stanowić około jednej trzeciej wszystkich sprzedawanych samochodów, przy czym udział Tesli wyniesie około 18% - o ile inni producenci nie pozostaną w tyle. "Jeśli chodzi otę prognozę, to nie martwimy się o Teslę, ale raczej o to, że inni producenci samochodów jeszcze nie rozpoczęli gry" - powiedział Wood.

Ta prognoza jest naprawdę dość śmiała, ale nie wątpię w zespół analityków i z pewnością jest ona oparta na szerokiej analizie firmy. Inwestorzy z pewnością będą zadowoleni, a ci, którzy jeszcze nie zainwestowali, mogą być zmotywowani, ale nie należy traktować tego jako porady inwestycyjnej, a jedynie jako prognozę. Pisząc ten artykuł, korzystałem z danych Marketwatch.com

Dosiahne to?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet