S&P 500 ^GSPC 5,303.27 +0.12%
Nvidia NVDA $924.79 -1.99%
Tesla TSLA $177.58 +1.57%
Alphabet GOOG $177.29 +1.06%
Amazon AMZN $184.70 +0.58%
Meta META $471.91 -0.28%
Microsoft MSFT $420.21 -0.19%
Apple AAPL $189.87 +0.02%

Palantir: Životní příležitost, nebo velkolepá past na důvěřivé investory?

O Palantiru se diskutuje všude a pořád. Mnoho investorů stále důvěřuje tomu, že jeho čas brzdy přijde - a stále přikupují. Jedná se o velice zajímavou společnost s jedinečným produktem O tom žádná.. Cena tomu ale stále nechce nasvědčovat. Byla na tyto investory nastražena smrtící past v podobě obřího hypu, nebo brzy přijde zvrat?

Palantir má naprosto jedinečnou technologii. Zdroj

Společnost Palantir Technologies $PLTR+0.5% je analytická firma, která kdysi zpracovávala čísla pouze pro tajné agentury ve světě špionáže a národní bezpečnosti, ale od té doby se rozšířila o oblast velkých dat pro podniky.

Akcie se odrazily od svých únorových minim, ale zůstávají 55 % pod svým 52týdenním maximem a jsou nyní stejně vhodnou koupí jako téměř kdykoli od své primární veřejné nabídky v roce 2020. Akcie společnosti Palantir jsou nabízeny za pouhých 10 USD za akcii a dnes se obchodují o méně než 30 % nad touto úrovní, přestože Wall Street předpovídá, že v příštích pěti letech poroste zisk složeným ročním tempem 40 % ročně a její tržby se do poloviny desetiletí více než zdvojnásobí na více než 3,5 miliardy USD.

Palantiru se předpovídá 40% růst ročně. Bohužel se však zatím pohybuje v této hodnotě ve špatné barvě...

Přestože vládní analytická platforma Gotham společnosti Palantir stále zajišťuje 58 % jejích ročních příjmů, je komerční část jejího podnikání, zejména v USA, rychleji rostoucím segmentem.

Její obchodní tržby v USA se v roce 2021 více než zdvojnásobily a počet jejích komerčních zákazníků v USA se za rok zvýšil téměř pětinásobně. Čistý dolarový retenční podíl, tedy to, o kolik se tržby za určité období rozšířily nebo snížily, vyskočil v roce 2021 u jejích podnikových zákazníků na 150 %, čímž překonal 146% nárůst u vládních zakázek. Obě firmy tedy rostou chytře, ale na straně soukromého sektoru je více příležitostí k expanzi.

Vyhlídky analytiků na cnnmoney.com nejsou zdaleka tak růžové... jsou tedy spíše i docela červené. Zdroj

Palantir má opravdu jedinečnou technologii a konkurenční výhodu. Bezmeznou víru investorů a analytiků taktéž nepostrádá. Teď už jen musí prokázat své kvality i ve výsledcích. Každopádně je jasné, že Palantir je pořád dost overhyped. Je tak velice těžké odhadnout spravedlivou cenu a potenciál. 

V žádném případě se nejedná o investiční doporučení. Jde čistě o můj názor na základě dat dostupných na internetum, analýzy Riche Dupreyho a analytiků cnnmoney.com.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @bikowy má karmu 40 a je členem této skupiny od 23/01/2022. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Od $PLTR+0.5% mě odrazuje ten hype okolo. I kdyby měl potenciál jako $TSLA+1.6%, tak bude vždycky strašně ovlivněn tím šílenstvím okolo. Cenu nahoru požene spís davové FOMO než reálné kvality společnosti

Přesně tak. Ale přijde mi, že po tak dlouhém propadu začíná docházet hopium i skalním bullům Palantiru. Té firmě to ale přeju, produkt mají dle recenzí perfektní. Takže budu rád, když se budu plést

Ja im to naopak neprajem, lebo si spravili z akcionárov dojnú kravu a zriedili za minulý rok akcionárov o viac ako 100%. Viete si predstaviť, že vďaka SBC mal generálny riaditeľ zárobok za rok 2020 1,1 miliardy dolárov? To je viac ako mala spoločnosť tržby za rok 2020! Toto už nie je normálne ani morálne.