S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Perfektní dividendová akcie: Na téhle společnosti si v klidu vybudujete nadprůměrný pasivní příjem

Podle některých odhadů lze 84 % celkového výnosu indexu S&P 500 od roku 1960 připsat reinvestování dividend. Já si dividendové investování vybral spíš kvůli možnosti vybudování pasivního příjmu. Taktika je jednoduchá - investovat hodně a investovat do ověřených stabilních společností. Jednou takovou může být i farmaceutický gigant Johnson & Johnson

JNJ se zabývá zejména farmaceutickým vývojem a prodejem

Minulá výkonnost samozřejmě nic nezaručuje. Také ne všechny dividendové akcie jsou stejné. Přesto důkazy naznačují, že v dlouhodobém horizontu společnosti, které vyplácejí a zvyšují své dividendy, dosahují lepších výsledků než jejich konkurenti, kteří dividendy nevyplácejí. Přesně to splňuje  Johnson & Johnson $JNJ-1.8%.

Solidní podnik

Než přejdeme k některým působivým faktům o dividendové historii společnosti Johnson & Johnson, podívejme se na její činnost. Koneckonců sliby o budoucím zvýšení výplat nemají velkou cenu, pokud nejsou podloženy solidním podnikáním. V tomto ohledu společnost Johnson & Johnson vyniká. Společnost je jedním z největších výrobců léků na světě s působivou a diverzifikovanou řadou produktů.

Výhled pohybu ceny dle CNN Money

Společnost J&J prodává léky v různých terapeutických oblastech, včetně onkologie, neurověd, imunologie a infekčních onemocnění. V roce 2021 se celkové tržby společnosti meziročně zvýšily o 13,6 % na 93,8 miliardy dolarů.

Rovněž rozvaha společnosti je solidní. Její úvěrový rating AAA od agentury Standard & Poor's je nejvyšší možný a svědčí o finanční síle společnosti.

Společnost Johnson & Johnson prochází transformací a do konce roku přemění svůj segment spotřebitelského zdraví na samostatný subjekt. Na jedné straně tak společnost přijde o zdroj příjmů, který zároveň pomohl diverzifikovat její aktivity. V loňském roce se tato její odnož podílela na celkových tržbách 15,6 %.

JNJ zažívá poslední rok trochu jízdu na horské dráze

Na druhou stranu s sebou transakce přinese i některé výhody. Zaprvé, společnost pravděpodobně zaznamená silnější růst, protože jednotka spotřebitelského zdraví je v tomto oddělení nejslabší. Tržby farmaceutického segmentu společnosti Johnson & Johnson v roce 2021 meziročně vzrostly o 14,3 % na 52,1 miliardy USD. Jednotka společnosti zabývající se zdravotnickými prostředky vykázala tržby ve výši 27,1 miliardy USD, což je o 17,9 % více než v předchozím roce.

A teď to hlavní: Dividenda

Johnson & Johnson je členem exkluzivní skupiny Dividendových králů, tedy společností, které každoročně zvyšují výplaty více než 50 let v řadě (v tomto případě 59 let). To je působivé. A dividendový výnos v současnosti činí 2,40 %, což je výrazně nad průměrným výnosem indexu S&P 500, který činí 1,27 %.

Přiměřeně vypadá i poměr výplaty peněžních prostředků společnosti ve výši 55,8 %. Společnost Johnson & Johnson pravděpodobně čeká v budoucnu ještě mnoho dalších zvýšení dividend. Vzhledem k dlouholetému vedoucímu postavení společnosti ve farmaceutickém průmyslu, jejímu solidnímu podnikání a vynikajícím vyhlídkám na růst dividendy to vypadá jako ideální akcie, které lze v roce 2022 koupit a držet je po hodně dlouhou dobu. A o to tady přeci běží. Držet dlouho - budujeme pasivní příjem 😇

Toto v žádném případě není investiční doporučení. Jde čistě o můj názor na základě dat dostupných na internetu a analýz z CNN Money a Motley Fool.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @trollbringer má karmu 309 a je členem této skupiny od 14/01/2022. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Zajímalo by mě, jak je to s daněním dividend. Já osobně mám zainvestováno málo a největší dividendu pobírám 0,06€ ale jednou to bude víc a bude potřeba to nějak danit. Jsem zaměstnanec, takže mně daně dělá zaměstnavatel, takže tomu moc nerozumím. 😬 Přijde na mě finančák?

🙄

Je to trochu složitější otázka. Záleží kde a jaké dividendy dostáváte a jak jsou zdaněny už brokerem. Za mě osobně je nejlepší trochu pohledat na internetu, aby se v tom člověk i sám trochu orientoval. Taky jsem byl na začátku ztracený. Poprvé bych se třeba nebál i zajít za nějakým účetním nebo daňařem pro radu.😇  https://www.investujeme.cz/clanky/dividendy-ze-zahranici-v-danovem-priznani/

Díky za nasměrování. ☺️

$JNJ-1.8% je ověřená klasika 🤘dal bych ještě $PG+0.1% a třeba $KO-0.1%. Ale těch super společností je hodně

S tím musím souhlasit - ono tohle pomalé a dividendové investování je poměrně nuda 😂 Třeba $VZ+0.8% asi není takový vzrůšo jako nevím... $NIO+0.6% nebo $PLTR+1.4%

Diverzifikace je klíč. Mám podílové fondy s velkou převahou $VZ+0.8%,  ale na spekulaci i osobně$NIO+0.6% či právě $PLTR+1.4%. Bude sranda. 😄

Pravda, jen si počkat na nějakou tu korekci. Obzvlášť u $KO-0.1%  a $JNJ-1.8%  by se to šiklo. Jsou na mém seznamu, až přijde recese 😁

Kuš, jaká recese? :D