Idealne akcje dywidendowe: na tej spółce można łatwo zbudować ponadprzeciętny dochód pasywny

Według niektórych szacunków 84% całkowitej stopy zwrotu indeksu S&P 500 od 1960 r. można przypisać reinwestycji dywidend. Wybrałem inwestowanie dywidendowe bardziej ze względu na możliwość budowania dochodu pasywnego. Taktyka jest prosta - inwestuj dużo i inwestuj w sprawdzone, stabilne firmy. Jedną z takich firm może być gigant farmaceutyczny Johnson & Johnson.

JNJ zajmuje się głównie opracowywaniem i sprzedażą farmaceutyków.

Dotychczasowe wyniki oczywiście niczego nie gwarantują. Ponadto, nie wszystkie akcje dywidendowe są takie same. Dowody wskazują jednak, że w długim okresie spółki, które wypłacają i zwiększają dywidendę, osiągają lepsze wyniki niż ich konkurenci, którzy dywidendy nie wypłacają. Dokładnie to samo robi firma Johnson & Johnson $JNJ.+0.3%

Solidna firma

Zanim przejdziemy do imponujących faktów na temat historii dywidendy firmy Johnson & Johnson, przyjrzyjmy się jej działalności. W końcu obietnice przyszłego wzrostu wypłat nie są wiele warte, jeśli nie są poparte solidną działalnością. Pod tym względem firma Johnson & Johnson jest najlepsza. Firma jest jednym z największych producentów leków na świecie, dysponującym imponującą i zróżnicowaną linią produktów.

Perspektywy zmian cen według CNN Money

Firma J&J sprzedaje leki w różnych obszarach terapeutycznych, takich jak onkologia, neurologia, immunologia i choroby zakaźne. W 2021 r. całkowite przychody firmy wzrosły o 13,6% w porównaniu z rokiem poprzednim do 93,8 mld USD.

Bilans firmy jest również solidny. Rating kredytowy AAA przyznany przez agencję Standard & Poor's jest najwyższym z możliwych, odzwierciedlającym siłę finansową firmy.

Firma Johnson & Johnson przechodzi obecnie transformację i do końca roku przekształci swój segment ochrony zdrowia konsumentów w oddzielną jednostkę. Z jednej strony, firma straci źródło przychodów, które przyczyniło się do dywersyfikacji jej działalności. W ubiegłym roku udział tej części firmy w przychodach ogółem wyniósł 15,6%.

W ciągu ostatniego roku JNJ znajdowała się na przejażdżce kolejką górską

Z drugiej strony, transakcja ta niesie ze sobą pewne korzyści. Po pierwsze, firma prawdopodobnie odnotuje silniejszy wzrost, ponieważ dział ochrony zdrowia konsumentów jest najsłabszy w tym dziale. Oczekuje się, że sprzedaż segmentu farmaceutycznego firmy Johnson & Johnson wzrośnie o 14,3% w ujęciu rocznym do 52,1 mld USD w 2021 r. Dział urządzeń medycznych firmy odnotował sprzedaż w wysokości 27,1 mld USD, co oznacza wzrost o 17,9% w porównaniu z rokiem poprzednim.

A teraz najważniejsza sprawa: dywidenda.

Johnson & Johnson należy do ekskluzywnej grupy Królów Dywidendy- spółek, które co roku przez ponad 50 lat z rzędu (w tym przypadku 59 lat) podnoszą swoje wypłaty. To robi wrażenie. Stopa zwrotu z dywidendy wynosi obecnie 2,40%, czyli znacznie powyżej średniej stopy zwrotu dla indeksu S&P 500, która wynosi 1,27%.

Współczynnik wypłaty gotówkowej wynoszący 55,8% również wygląda rozsądnie. Johnson & Johnson prawdopodobnie w przyszłości czeka jeszcze wiele podwyżek dywidendy. Biorąc pod uwagę wieloletnią pozycję lidera w branży farmaceutycznej, solidną działalność firmy oraz doskonałe perspektywy wzrostu dywidendy, wygląda na to, że są to idealne akcje do kupienia w 2022 roku i utrzymania przez bardzo długi czas. I o to właśnie chodzi. Wytrzymaj jeszcze długo - budujemy dochód pasywny 😇

Nie jest to w żadnym wypadku rekomendacja inwestycyjna. Jest to wyłącznie moja opinia oparta na danych dostępnych w Internecie oraz analizach CNN Money i Motley Fool.

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.
No comments yet