S&P 500 ^GSPC 5,235.48 -0.60%
Nvidia NVDA $1,105.58 -3.72%
Microsoft MSFT $414.67 -3.38%
Alphabet GOOG $173.56 -2.16%
Meta META $467.05 -1.54%
Amazon AMZN $179.32 -1.48%
Tesla TSLA $178.79 +1.48%
Apple AAPL $191.29 +0.53%

Podle těchto analytiků bude Bitcoin brzdy stát 1 300 000$: Tento šílený důvod vás překvapí

Predikce ceny Bitcoinu je bezesporu jedním z nejoblíbenějších témat srazů s kamarády, internetových článků nebo třeba různých video analýz na YouTube. Občas se objeví nějaká naprosto šílená predikce, která má opravdu rozumný a smysluplný základ. Díky němu se pak dá něco předpokládat nebo předpovídat. Občas je ale predikce opravdu obskurní. 

Může bitcoin stát přes milion dolarů?

Na Redditu jsem narazil na vlákno, kde byla zmíněn článek z Marketwatch.com. Tento článek se zabývá tím, že by dle jejich výpočtu mohl bitcoin (kvůli změně světového názoru na klasické měny) stát brzy přes milion dolarů. No... dovolte mi se nad tím trochu zamyslet. Nejdřív ale společně trochu rozeberme tento článek:

Podle nové zprávy by cena bitcoinu mohla dosáhnout 1,3 milionu dolarů, zatímco cena zlata by mohla překročit 31 000 dolarů za unci, pokud se tato aktiva stanou jediným rezervním aktivem na celém světě.

Vzhledem k tomu, že USA a některé další západní země sankcionovaly Rusko zmrazením rezerv jeho centrální banky, mezi něž patří mimo jiné euro, americký dolar, zlato a čínský jüan, mělo by to snížit poptávku po klasických měnách jako rezervních aktivech a zároveň zvýšit poptávku po měnách, které mohou plnit původní funkce těchto bývalých rezervních měn," napsali tento týden v poznámkách analytici investičního manažera Van Eck Associates Corp.

"Domníváme se, že centrální banky budou jednat, stejně jako soukromí individuální aktéři," napsali Eric Fine, vedoucí oddělení aktivních dluhopisů rozvíjejících se trhů, a Natalia Gurushina, hlavní ekonomka pro strategii rozvíjejících se trhů s pevným výnosem ve společnosti Van Eck.

Pravděpodobnou volbou je zlato a bitcoin $BTCUSD+1.1%, přičemž alternativou mohou být i další aktiva, jako jsou nemovitosti, napsali analytici.

Pokud se zlato stane jediným rezervním aktivem, implikovaná cena kovu, vypočtená vydělením globálních peněz globálními zlatými rezervami, činí v průměru 31 000 USD za unci pro země s největšími zásobami zlata.

Vzhledem k tomu, že bitcoin má maximální nabídku 21 milionů kusů, má ke zlatu mnohem blíže než ostatní kryptoměny, poznamenala zpráva. Kryptoměna by podle analytiků mohla dosáhnout ceny 1,3 milionu dolarů.

Zdá se, že Bitcoin má mnohem vyšší růst než zlato, ačkoli druhé jmenované je přímočařejší počáteční reakcí zejména centrálních bank, uvádí zpráva VanEck.

No, nezlobte se na mě, ale to je opravdu jen takové plácnutí do vody. Kdyby se úplně přestalo platit klasickými penězi z ničeho nic, tak řešíme jiné problémy než cenu bitcoinu. Už vůbec bych takovouto nicneříkající analýzu nečekal od profesionálů. Naštěstí se i sami ke konci trochu usměrnili:

Přesto jsou scénáře extrémní a předpokládané ceny "je zjevně třeba upravit směrem dolů", uvádí zpráva. "Investoři by si měli alespoň stanovit subjektivní pravděpodobnost výsledku. Nebo by si měli zvolit míru výsledku: budou zlato nebo Bitcoin jedinými rezervními aktivy, nebo se o tento status podělí s jinými aktivy?".

"Například investor, který vidí 10% šanci, že se zlato stane rezervním aktivem, by mohl říci, že cena 31 000 USD za unci podle našeho "extrémního scénáře" představuje praktický cíl ceny 3 100 USD za unci. To může považovat za atraktivní nárůst oproti současným cenám, nebo také ne," uvádí se ve zprávě. 

Bitcoin podle mě milionu jednou dosáhne. Rozhodně to ale nebude teď hned. A rozhodně ne kvůli tomu, že by nahradil klasické peníze.

Toto není investiční doporučení. Jde čistě o můj názor na základě analýzy článku z Marketwatch.com

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @investorskey má karmu 72 a je členem této skupiny od 23/01/2022. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

joo, to by nebylo špatný 😉

No jednou možná...