S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Dvě akcie pro bezpečný pasivní příjem: Budujte své vysněné miliony bez nervů

Dividendové akcie jsou skvělým způsobem, jak dlouhodobě zhodnocovat své peníze. Navíc tato třída akcií bývá podstatně méně volatilní než její čistě růstové protějšky - což by mělo zaujmout jednotlivce, kteří se obávají současného stavu amerického akciového trhu. Pokud tedy chcete pomalu a jistě budovat bohatství a zároveň mít klidný spánek - jste tu správně!

Bohatství budujte pomalu a bezpečně

Dnes se podíváme na dvě relativně bezpečné dividendové akcie, které můžete aktuálně zařadit na svůj watchlist.

AMGEN $AMGN-0.2% 

Přestože biotechnologický šlechtic Amgen v současné době prochází horším obdobím, investoři tuto large cap akcii letos přesto už vyhnali o zdravých 7,5 % vzhůru. Působivé je zejména to, že akcie Amgen se v roce 2022 neustále posouvají vhůru, zatímco zbytek biotechnologického odvětví zažívá těžké časy. Například fond SPDR S&P Biotech ETF aktuálně klesl za celý rok o nehezkých 19,7 %.

Po poklesu na podzim loňského roku se AMGEN znovu vzchopil

Investoři se v posledních týdnech vrhli na tuto špičkovou biofarmaceutickou akcii ze dvou klíčových důvodů:

Akcie Amgen vyplácejí nadprůměrný dividendový výnos ve výši 3,21 % ročně. Navíc 12měsíční výplatní poměr společnosti ve výši 68,5 % naznačuje, že čtvrtletní výplata je poměrně bezpečnou sázkou. 
Ačkoli roční tržby společnosti Amgen v poslední době utrpěly ztrátu v důsledku kombinace vypršení platnosti patentů a problémů souvisejících s COVID-19, očekává se, že nejvyšší tržby biotechnologické společnosti se zvýší již v příštím roce. Wall Street například předpokládá, že v roce 2023 vzrostou příjmy biotechnologické společnosti o úctyhodných 4,7 %. Toto další období růstu společnosti by navíc mělo být podpořeno mnoha produkty, jako je lék proti rakovině Lumakras nebo lék na astma Tezspire.
Celkově vzato má společnost Amgen dobrou pozici k tomu, aby v dohledné budoucnosti nadále dosahovala růstu, který překonává trh. Její špičkový dividendový program by měl také pomoci překonat nepříjemné situace na tomto mimořádně volatilním trhu.

National Research Corporation $NRC+0.3% 

Když se řekne dividenda, možná se vám vybaví staromódní korporace. Možná považujete dividendové investování spíše za ochránce bohatství než za jeho generátor. S NRC Health můžete mít obojí - rostoucí zdravotnickou technologickou společnost, která vám za vlastnictví akcií platí. Za posledních pět let výrazně překonala index S&P 500 - 104 % oproti průměrnému 83 % zisku, a to ani neuvažujeme o 2,4% dividendovém výnosu.

NRC se teď pohybuje víceméně pouze doprava

Společnost NRC Health poskytuje zdravotnickým organizacím řešení založená na datech, aby lépe porozuměly tomu, co je pro každého jednotlivce nejdůležitější. Díky shromažďování a analýze zpětné vazby od pacientů umožňuje tato společnost poskytující software jako službu (SaaS) nemocničním systémům lépe získávat a udržovat pacienty a zvyšovat jejich loajalitu. Díky tomu lze lépe sledovat pocit pacienta z kvalitní péče a služeb. Tato zdravotnická společnost s hodnotou 965 milionů dolarů pomáhá zaneprázdněným lékařům také ulehčit si práci.

 Jedna z jejích služeb umožňuje vést dialog s pacienty před návštěvou zdravotní péče, což umožňuje lépe porozumět pacientovým preferencím, obavám a očekáváním ohledně nadcházející návštěvy. Díky tomu mohou ošetřovatelské týmy snadněji přizpůsobit poskytování péče. Zdravotnický systém zase může zaznamenat větší spokojenost pacientů, lepší klinické výsledky, snížení celkových nákladů a trvalé vztahy mezi pacienty a poskytovateli.

V posledním čtvrtletí dosáhla společnost NRC Health díky svému modelu založeném na předplatném dvouciferného růstu příjmů a provozních výnosů. Společnost navíc získává na popularitě cross sellingem svých dalších produktů. S těmito faktory, schopností křížového prodeje svých, meziročním růstem tržeb těsně nad 10 % a dividendovým výnosem 2,4 % si lze jen těžko představit akcie zdravotnických zařízení s lepší kombinací bezpečnosti a růstu než NRC Health.

Samozřejmě obecně v investicích nejde nic považovat za naprosto bezpečné. Stále musíme mít na paměti rovnováhu výnos/riziko. V každém případě lze ale říct, že tyto dvě akcie mají nakročeno malinko lépe než jejich konkurence.

V žádném případě se nejedná o investiční doporučení. Jde čistě o můj amatérský názor na základě analýzy Patricka Bafuma a dat dostupných na internetu.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @trollbringer má karmu 313 a je členem této skupiny od 14/01/2022. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

hážu do watchlistu ✌✌

Bio asi budoucnost má :)

Amgen jsem znal, je docela zajímavý. Na $NRC se asi budu muset podívat 😂