S&P 500 ^GSPC 5,303.27 +0.12%
Nvidia NVDA $924.79 -1.99%
Tesla TSLA $177.58 +1.57%
Alphabet GOOG $177.29 +1.06%
Amazon AMZN $184.70 +0.58%
Meta META $471.91 -0.28%
Microsoft MSFT $420.21 -0.19%
Apple AAPL $189.87 +0.02%

Milioner Mark Tilbury poleca te 3 fundusze indeksowe, które uczynią Cię bogatym

Milioner Mark Tilbury regularnie ujawnia strategie i praktyki inwestycyjne, które uczyniły go milionerem. W dzisiejszym artykule skoncentrujemy się na funduszach indeksowych, które mogą uczynić Cię bogatym. Sam Tilbury określa inwestowanie w fundusze indeksowe jako bardzo łatwe i niezwykle skuteczne, ponieważ może w nie inwestować nawet osoba bez najmniejszego doświadczenia.

Najlepszym rozwiązaniem są fundusze indeksowe, ponieważ regularnie odnotowują one lepsze zyski niż te oferowane przez pojedyncze akcje lub doradców inwestycyjnych.

Jedno z badań z 2020 roku wskazuje, że w ciągu ostatnich 15 lat 90% aktywnie zarządzanych funduszy nie zdołało pokonać rynku. Mówiąc wprost, profesjonaliści i analitycy w większości przypadków osiągają gorsze wyniki od rynku, nawet jeśli aktywnie zarządzają swoimi portfelami i funduszami. Dlatego właśnie inwestowanie w fundusze indeksowe jest właściwą strategią, ponieważ w większości przypadków pokonują one profesjonalistów.

Mark Tilbury rozumie, że dla niektórych ten rodzaj inwestycji jest nieatrakcyjny. Trendem są obecnie akcje i kryptowaluty, z których inwestorzy obiecują duże zyski i potencjalną wizję szybkiego wzbogacenia się. Fundusz indeksowy jest przeciwieństwem - nie zagwarantuje, że w ciągu dwóch lat będziesz milionerem, na pewno nie, ale z drugiej strony może Ci w tym pomóc w dłuższej perspektywie, lepiej niż trzymanie się akcji i kryptowalut, które często wiążą się z większym ryzykiem.

Które fundusze są najlepsze do pomnażania naszego majątku?

1. S&P 500 $^GSPC+0.1%

Jeśli utrzymasz indeks S&P 500 przez 5 lat, zysk wyniesie prawie 100%.

FunduszuS&P 500 $^GSPC+0.1% prawdopodobnie nie trzeba nawet szeroko omawiać, ważne jest to, że fundusz ten zarabia średnio 8-10% rocznie, co nie jest cudem dla inwestora z wizją bogactwa, ale z drugiej strony musimy wziąć pod uwagę, że wzrost ten jest konsekwentny i znacznie mniej zmienny.

IndeksS&P 500 $^GSPC+0.1% obejmuje 500 najlepszych akcji, wybranych przez profesjonalistów. Akcje, które chcą znaleźć się w tym funduszu, muszą spełniać określone warunki, takie jak: osiągnięcie określonej kapitalizacji rynkowej, posiadanie większości akcji dostępnych publicznie oraz bycie spółką publiczną przez co najmniej ponad rok.

Kupując ten fundusz, posiadasz wybór najlepszych, jakie rynek ma do zaoferowania, a ponadto jest to często lepszy wybór dla początkujących lub inwestorów dysponujących mniejszymi środkami. Dlaczego? Po prostu, niektórzy inwestorzy nadal nie mają brokera, który oferuje akcje frakcyjne i tak po prostu inwestor nie może sobie pozwolić na zakup akcji takich jak $TSLA+1.6%, $AAPL+0.0%, $AMZN+0.6%, $PYPL+0.6% i wiele innych. Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie setek takich spółek naraz, a to właśnie oferuje fundusz S&P 500 $^GSPC+0.1%.

2. Indeks rynku akcji ogółem

Indeks rynku akcji to dywersyfikacja sama w sobie i oferuje znacznie bardziej przystępną cenę, będąc jednocześnie dobrym funduszem dla inwestorów, którzy nie mają czasu lub ochoty na zarządzanie swoim portfelem. Ponadto jest to odpowiednia inwestycja dla osób, które zamierzają inwestować przez długie dziesięciolecia.

W rzeczywistości inwestowanie we wszystko, co rynek ma do zaoferowania, jest okazją do nowych i większych zysków, ponieważ tak naprawdę zyskuje się na wszystkim. Z jednej strony może to przynieść o wiele większe zyski, z drugiej - bardziej negatywnej strony - istnieje ryzyko, że gdy rynek się załamie, domek z kart, który zbudowałeś dzięki tej inwestycji, również się zawali. Jeśli jednak awaria nie nastąpi, nie ma się czym martwić. Historycznie rzecz biorąc, po kryzysie fundusz ten zawsze wraca do normy.

Mark Tilbury wymienia krachy rynkowe: bańkę dot-comów, kryzys finansowy z 2008 roku i wreszcie pandemię świdra. Oczywiście nie jest to nic, czego inwestor nie spodziewałby się po rynku od czasu do czasu, ale najważniejsze jest to, że akcje i fundusze zawsze wracają do normy.

Główną wadą inwestowania w ogólny indeks giełdowy jest to, że jego wyniki zależą od ogólnego trendu wzrostowego akcji. Mark Tilbury poleca nam jednak tę inwestycję ze względu na większą dywersyfikację i wyższe zyski.

Najlepszym funduszem dla całego indeksu giełdowego jest Vanguard Total Stock Market Index Fund Admiral Shares $VTSAX+0.1%.

W ciągu ostatnich 5 lat fundusz ten odnotował wzrost o prawie 90%.

Albo jeden fundusz europejski: Vanguard FTSE All-World UCITS ETF USD Dis $VWRL.L-0.5%.

3. indeks rynków wschodzących

Większość ekspertów (nie tylko Mark Tilbury) uważa, że fundusze te osiągną bardzo dobre wyniki. Z pewnością istnieje duża szansa na wykorzystanie gospodarek innych krajów, takich jak Chiny czy inne kraje rozwijające się, ale z drugiej strony jest to najbardziej ryzykowny fundusz.

Fundusze te obejmują akcje z wielu różnych rynków rozwijających się i najlepsze, jakie rynek ma do zaoferowania w danej lokalizacji. Mark Tilbury zauważa, że jest to przede wszystkim zakład na Chiny i mimo ryzyka nie obawiałby się dorzucić czegoś od siebie.

Jednym z najlepszych wyborów jest amerykański fundusz Vanguard Emerging Markets Stock Index Fund Investor Shares ($VEIEX).

Na zakończenie przedstawię moją opinię na temat tego funduszu. Nie wydaje mi się, aby indeks rynków wschodzących był dobrym wyborem, a już na pewno nie dla początkującego inwestora. Ryzyko jest tu zbyt duże, a zyski nie są tak obiecujące jak w przypadku pojedynczych funduszy czy akcji.

Kogo bardziej interesują fundusze indeksowe i sposoby zarabiania na nich pieniędzy:

(41) 3,5 NAJLEPSZYCH funduszy indeksowych, które uczynią Cię bogatym! - YouTube

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet