Te 3 innowacyjne firmy mają duży potencjał i zostały kupione przez Cathie Wood

W środę Cathie Wood dokonała nowych zakupów w funduszu Ark Invest $ARKK+1.8% , a na jej liście zakupów znalazły się te przyszłościowe spółki o dużym potencjale. W marcu nie kupiła zbyt wiele, więc tym firmom zdecydowanie warto się przyjrzeć. Wszystkie trzy akcje straciły ponad połowę swojej wartości od ubiegłorocznego maksimum, więc inwestorzy mają obecnie doskonały punkt wejścia.

Cathie Wood udało się stworzyć kilka bardzo interesujących nowych pozycji inwestycyjnych.

Zawsze warto śledzić raporty z transakcji, które Cathie Wood wydaje każdego dnia handlowego. Prezes i współzałożycielka firmy nie kupowała zbyt wiele, wybierając akcje do funduszy ETF (Exchange Traded Funds), ponieważ starannie dobiera swoje inwestycje, co wyróżnia jej nieliczne zakupy. Co Wood widzi w tych trzech szybko rozwijających się firmach? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

1. 3D Systems $DD-0.2%

3D Systems , z siedzibą w Rock Hill w Karolinie Południowej, to firma zajmująca się produkcją, wytwarzaniem i sprzedażą drukarek 3D, materiałów do druku 3D, skanerów 3D oraz oferująca usługi druku 3D.

3D Systems opublikowało pod koniec lutego świeże dane finansowe, a wyniki są zachęcające, gdy zejdzie się pod powierzchnię. Przychody spadły o 13%, do 150,9 mln USD, ale firma pozyskała środki ze zbycia działalności, co oznacza wzrost o 13%. Wynik końcowy jest dodatni w ujęciu skorygowanym - wzrost o 9%, do 0,09 USD na akcję. Był to przełomowy wynik po obu stronach rachunku zysków i strat, ponieważ Wall Street liczyła na skorygowany zysk w wysokości zaledwie 0,04 USD na akcję przy przychodach w wysokości 144 mln USD.

2. Coinbase Global $COIN+7.7%

Dodanie przez firmę Wood udziałów w największej na świecie giełdzie kryptowalut nie jest nowością. Jest to obecnie trzeci co do wielkości udział w łącznych aktywach funduszy ETF. Gwałtowny wzrost, który Coinbase zanotowała na początku swojego krótkiego okresu notowań na giełdzie, znacznie zwolnił, a początkowy wzrost rentowności przyniósł jej również kilka wad, które poddają w wątpliwość trwałość. Akcje nie są tak tanie, jak sugerują to ostatnie wzrosty kursów juniorów. Coinbase jest notowana na poziomie ponad 60-krotności prognozowanego dochodu netto na przyszły rok, ale nadal jest liderem rynku, który w tym miesiącu zaczyna wykazywać oznaki życia. Dzikie wahania wolumenu obrotów i obawy związane z regulacjami ciążą na rynku kryptowalut w ogóle, a na perspektywach finansowych Coinbase w szczególności. Mimo to, jest to obrońca handlu walutami cyfrowymi i widać, że Wood jest zwolennikiem kryptowalut.

3. Adaptive Biotechnologies $ADPT+1.1%

Spółka Adaptive Biotechnologies zwiększała swoją pozycję w 14 z ostatnich 18 dni na rynku, w tym podczas każdej z ostatnich ośmiu sesji giełdowych. Kapitalizacja rynkowa tej małej spółki biotechnologicznej wynosi zaledwie 2 mld USD, co jest wartością niewielką jak na standardy Wooda. Firma koncentruje swoją technologię genetycznego sekwencjonowania immunologicznego na rozwiązywaniu problemów związanych z chorobami resztkowymi i medycyną immunologiczną. Na początku tego miesiąca zwolniono 12% pracowników, a w zeszłym tygodniu do dymisji podał się główny specjalista ds. medycznych. Wood najwyraźniej widzi tu coś, czego rynek może nie dostrzegać. Akcje straciły dwie trzecie wartości od czasu osiągnięcia szczytu 13 miesięcy temu. Adaptive zmaga się z niską rentownością, podobnie jak wiele nowych firm biotechnologicznych, ale generuje przyzwoity wzrost przychodów. Od ostatniego zakupu akcje wzrosły o prawie 20% i można zadać sobie pytanie, czy wszystkie te zakupy nie przyczyniają się do wzrostu kursu akcji.

Całkowicie zgadzam się z założeniami inwestycyjnymi Cathie Wood, ponieważ uważam, że druk 3D to zdecydowanie przyszłość, a firmy takie jak ta z pewnością będą się rozwijać. Ponadto, jako zwolennik kryptowalut, z zadowoleniem przyjmuję inwestycję w Coinbase, a jeśli chodzi o biotechnologię, jestem nieco sceptyczny, ale myślę, że Cathie wie, co robi, i z pewnością ma za sobą wysokiej jakości zespół analityków. Zdecyduj sam i nie traktuj tego jako porady inwestycyjnej. Pisząc ten artykuł, korzystałem z danych Fool.com

Ktorá spoločnosť má podľa vás najväčší potenciál?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.
No comments yet