Bank of America yatırımcıları bu dönemde yapabilecekleri büyük bir hata konusunda uyardı

Piyasalarda doğru hamleleri yapmak kolay değildir. Böylesine çalkantılı bir ortamda daha da fazla. Acele bir karar vermek istemezsiniz, ancak hiçbir şeyin üzerine yatmak da istemezsiniz. Ve en büyük bankalardan biri şimdi buna karşı uyarıda bulunuyor.

Bank of America yatırımcıları şimdi yapabilecekleri bir hata konusunda uyarıyor

Başarılı geçen Ocak ayının ardından şimdi herkes bir gerileme yaşanmasından korkuyor. Bank of America $BAC-0.8% stratejistleri, ekonomik büyümenin yılın ikinci yarısında durması halinde yatırımcıların sert bir gerileme ile karşı karşıya kalacağını söylüyor

Michael Hartnett liderliğindeki ekip bir notta, "En kötü şey her zaman bir gerileme döneminde uyumaktır. Enflasyonun önümüzdeki birkaç ay içinde yeniden alevlenmesi ve ABD ekonomisinin yılın ilk altı ayında dirençli kaldıktan sonra 2023'ün ikinci yarısında daha derin bir durgunlukla karşı karşıya kalması riskinin bulunduğunu belirttiler.

EPFR Global 'in verilerine atıfta bulunulan notta, küresel hisse senedi fonlarına son dört haftada 44,7 milyar dolar giriş olduğu belirtildi. Hisse senetleri 2023'ün başından bu yana enflasyonun düşeceğine dair işaretler, Çin'in ekonomisinin yeniden açılacağına dair iyimserlik ve yavaşlayan ekonominin küresel merkez bankalarını faiz artırımlarına ara vermeye zorlayacağına dair umutlarla yükseldi.

Enflasyon düşüyor. Ancak bunun sadece yanlış bir sinyal olmadığı kesin değildir. Kaynak

Cuma günü açıklanan veriler, ABD'li işverenlerin Ocak ayında beklenenden daha fazla istihdam yarattığını ve işsizlik oranının 53 yılın en düşük seviyesine gerilediğini göstererek, Federal Rezerv 'in son yıllardaki en agresif sıkılaştırmasına rağmen işgücü piyasasının direncinin altını çizdi.

Bilinen 60/40 portföyünün son 100 yıldaki en kötü performansı. Kaynak

Ancak ABD hisse senetleri hala iyi durumda. Şaşırtıcı bir şekilde, Avrupa onlardan daha iyi performans gösteriyor ki bu normalde olmaz. Çok sık rastlanmasa da Avrupa piyasaları bu yıl ABD ile alay etme potansiyeline sahip. Avrupa bu yıl yatırım için daha iyi bir seçim olacak mı?

Hartnett, yatırımcılara S&P 500'ü 4.200 puanın üzerine çıktığında satmaya başlamalarını öneriyor. Göstergenin 14 Şubat'tan önce ilk çeyreğin en yüksek seviyelerine ulaşmasını bekliyor. Stratejist geçen yıl boyunca haklı olarak düşüş eğilimindeydi, ancak 2023'ün ilk üç ayında dibe vurma öngörüsü henüz gerçekleşmedi.

Hartnett'in görüşü birçok stratejist tarafından paylaşılıyor. Morgan Stanley $MS-1.2% ' den tanınmış Michael Wilson, hisse senedi rallisine akın eden yatırımcıların hayal kırıklığına uğrayacağını çünkü Federal Rezerv ile doğrudan çatışma içinde olduklarını söyledi. JPMorgan $JPM+0.0%. şirketinden Marko Kolanovic, hisse senetlerinin yükseldiği bir dönemde ekonominin gerilemeye doğru gittiğini, bunun da iki büyük gücü karşı karşıya getireceğini ve hangisinin kazanan olarak ortaya çıkacağının belirsiz olduğunu söyledi.

Sen ne düşünüyorsun? En büyük risk yatırımcıların kriz boyunca uyuması mı? Hisse senetleri yükselecek mi ve biz zaten dibi gördük ve gördük mü?

Sorumluluk Reddi: Bu hiçbir şekilde bir yatırım tavsiyesi değildir. Bu tamamen internet ve diğer kaynaklardan elde edilen verilere dayanan benim özet ve analizimdir. Finansal piyasalara yatırım yapmak risklidir ve herkes kendi kararlarına göre yatırım yapmalıdır. Ben sadece görüşlerimi paylaşan bir amatörüm.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Atraktivní dividendy s ročním výnosem 9,3%?

Staň se součástí největší dividendové komunity na Buliosu a získej přístup k unikátní strategii tvorby pasivního příjmu ještě dnes!
No comments yet