JPMorgan bu 3 hisse senedinin dibe vurduğunu, bu nedenle açık bir alım olduğunu söylüyor

JPMorgan analistleri, önemli ölçüde değerinin altında olduğuna inandıkları hisse senetleri için 3 seçim sundu. Her üçü için de satın alma notu veriyorlar ve oldukça ilginç fiyat hedefleri sunuyorlar.

Güçlü istihdam raporu bugünlerde Fed'in isteklerine ters düşüyor. Buradaki fikir, işgücü piyasasının hala çok "sıcak" olması durumunda, Fed'in enflasyonu kontrol altına alma çabalarının bir parçası olarak sıkı para politikasını gevşetmekle ilgilenmeyeceği yönündedir. Bu da piyasanın bir dizi faiz artışının ardından kaçınmak istediği bir senaryo.

Ancak JP Morgan Asset Management baş stratejisti David Kelly, son rakamların piyasanın düşündüğünden daha gurur verici olduğunu düşünüyor ve verilerin raporlanma şeklinin, yüzeyin altında gizlenen ilginç fırsatlar olduğu gerçeğini çarpıttığına inanıyor.

Bu çerçevede, Kelly'nin bankadaki analist meslektaşları yatırımcılara belirli bir profile uyan birkaç isme yönelmelerini tavsiye ediyor; bu isimlerin fiyatları son zamanlarda önemli ölçüde düştü, ancak ilerlemeye veya büyümeye hazırlar. Yani bu onların seçimi 👇

ChargePoint $CHPT+3.0%

ChargePoint, elektrikli araç pazarının en önde gelen şirketlerinden biridir. Kuzey Amerika'da lider konumuyla dünyanın en büyük elektrikli araç şarj istasyonu ağlarından birini işletmektedir. Şirketin ABD ve Avrupa'da 211.000'den fazla şarj istasyonu bulunuyor.

Ne yazık ki, 2023 mali yılının son çeyreğinde ChargePoint, mali sonuçlarını olumsuz etkileyen tedarik zinciri sorunlarıyla karşılaştı. Satışlar bir önceki yıla göre %93 artmış olsa da piyasa sonuçlardan memnun kal madı ve şirketin hisseleri düştü. Ancak JP Morgan'dan analist Bill Peterson mevcut zorluklara dikkat çekiyor ve ChargePoint konusunda neden hala iyimser olduğunu açıklıyor. Şirketin daha da iyileşme ve 2024 yılı sonuna kadar pozitif serbest nakit akışı elde etme potansiyeline sahip olduğuna inanıyor.

JP Morgan'dan Bill Peterson ise mevcut sorunlara dikkat çekiyor ancak bazı endişelere rağmen yükselişte kalmak için nedenler sunuyor 👇

Analist, "Tedarik kısıtlamaları genel olarak hafiflese de, şirket hala maliyet rüzgarlarıyla karşı karşıya, bu nedenle tüm yıl marjlarının artık beklentilerin altında olması bekleniyor (ancak bizim görüşümüze uygun olarak)" dedi. "Bununla birlikte, işletme giderlerinin beklentilerin gerisinde kalması ve ChargePoint'in sağlam bir işletme kaldıracı sağlamasıyla, ChargePoint'in 2024 yılı sonuna kadar pozitif serbest nakit akışı yolunda daha fazla gelişme gösterebileceğinden giderek daha fazla emin oluyoruz."

"ChargePoint'in ölçeğinin ve liderliğinin, bağlı donanım satışlarının hiper büyümesinin gerisinde kalsa da önümüzdeki yıllarda hızlanması gereken yazılım ve hizmet teklifleri gibi yeterince takdir edilmediğine inanmaya devam ediyoruz. artan müşteri sayısıyla birlikte," dedi Peterson. Bu nedenle Peterson, CHPT'yi 18 $ fiyat hedefiyle birlikte Overweight (yani Satın Al) olarak derecelendiriyor.

Guidewire Yazılım $GWRE-4.0%

Sigorta sektörü için temel yazılım sağlama konusunda uzmanlaşan Guidewire, sektörün dijital dönüşümünde lider konumunda. Şirket, müşterilerini yönetim, sigortalama ve analitiğe kadar her şeyi kapsayan bulut tabanlı platformuna taşımak istiyor. Bu pazar henüz gelişmemiştir ve bu nedenle büyüme için büyük bir alan sunmaktadır.

Guidewire, 2022 mali yılının dördüncü çeyreğinde, belirsiz ekonomik durum nedeniyle talepte bir düşüş yaşanacağı endişesiyle karşı karşıya kaldı ve bu da hisselerinde bir önceki yıla göre %48'lik bir düşüşe yansıdı. Buna rağmen JP Morgan'dan Alexey Gogolev şirket için gelecekte büyüme potansiyeli görüyor. Guidewire'ın, yazılım entegrasyonuna öncülük etmesine ve sigorta şirketleri için bulut tabanlı bir çözüme başarılı bir şekilde geçmesine olanak tanıyan önde gelen rekabetçi konumlardan birine sahip olduğuna inanıyor. Gogolev, Guidewire'ın mevcut müşterilerini buluta taşıyarak gelirini potansiyel olarak iki katına çıkarabileceğini tahmin ediyor.

Gogolev, Guidewire hissesinin 78 $ fiyat etiketiyle satın alınmasını öneriyor ve hissenin önümüzdeki 12 ay içinde %34 artabileceğini tahmin ediyor.

Farfetch Limited $FTCH+0.8%

Çevrimiçi platformu üzerinden lüks moda ürünleri satan ve 1.400'den fazla marka sunan Farfetch, JPMorgan tarafından desteklenen en son hisse senedi oldu. Merkezi Londra'da bulunan İngiliz-Portekiz şirketinin New York, Los Angeles, Tokyo ve Şangay'da da ofisleri bulunmaktadır. Lüks malların enflasyona daha dayanıklı olduğu önermesine rağmen, Farfetch hisseleri zorlu bir 2022 yılında %83 değer kaybetti.

Ancak JP Morgan'dan Doug Anmuth'un analizi, Farfetch'i kanıtlanmış bir e-taviz modeli, Çin'de güçlü bir pozisyon ve büyümeyi destekleyen bir dizi ortaklık ile 300 milyar dolarlık lüks mal pazarında lider bir oyuncu olarak görüyor.

"FTCH'nin henüz kendini iyi bir şekilde göstermemiş bir hikaye olduğunun farkındayız," diye özetleyen analist, "ancak şirketin küresel lüks endüstrisi için daha değerli bir ortak olmaya devam ettiğine inanıyoruz," dedi.

Anmuth, yatırımcılar için %174'lük bir artış anlamına gelen 15$ fiyat hedefi ile Overweight (Satın Al) notunu yineliyor.

  • JPMorgan'ın seçimlerini nasıl buluyorsunuz? 🤔

Lütfen bunun finansal bir tavsiye olmadığını unutmayın. Her yatırım kapsamlı bir analizden geçmelidir.

Fantastický profit 1000 % během pouhých 16 hodin?

Staň se součástí největší trading komunity na Buliosu a získej přístup k unikátním strategiím obchodování opcí a dalších nástrojů!
No comments yet