Będziesz żałował, jeśli nie kupisz tych dwóch akcji w 2022 roku i nie zatrzymasz ich na zawsze

Jeżeli kupujesz akcje z zamiarem trzymania ich przez dziesięciolecia, możesz osiągnąć wynik 10-krotny, a czasem znacznie wyższy, jeżeli masz dobry wybór spółek. Jedną z firm, o których analitycy mówią, że popełnisz duży błąd, jeśli ich nie kupisz, jest firma z sektora inżynierii i architektury. Kolejna dotyczy finansów i wyceny. Oba te kierunki są więc bardzo obiecujące i można w nie inwestować już teraz.

Te dwie firmy są bardzo trwałe i niezawodne.

Idealnym horyzontem czasowym dla posiadania akcji jest czas nieograniczony. Jeśli pozwolisz, aby magia procentu składanego zadziałała i będziesz posiadał udziały w wysokiej jakości biznesie przez wiele dziesięcioleci, z łatwością odzyskasz 10, a nawet 100-krotność swojej początkowej inwestycji. Ale które akcje są idealne do kupienia i trzymania na zawsze?

Dobrą metodą jest poszukiwanie firm, które mają silne zespoły zarządzające, mają dobre wyniki w tworzeniu wartości dla akcjonariuszy i są notowane po rozsądnych cenach. Oto dwie akcje, które spełniają te kryteria.

1. Autodesk $ADSK-0.4%

Autodesk jest właścicielem zbioru oprogramowania dla branży inżynieryjnej, architektonicznej i budowlanej. Jego najważniejszym programem jest Revit, czyli oprogramowanie do projektowania 3D dla architektów, które jest zgodne z przepisami dotyczącymi modelowania informacji o budynku (BIM), które stają się coraz bardziej popularne na całym świecie. Aspekt BIM jest ważny, ponieważ rządy na całym świecie nakazują firmom architektonicznym i budowlanym przestrzeganie standardów BIM, co zwiększa zapotrzebowanie na oprogramowanie projektowe związane z BIM. Revit ma największy udział w rynku oprogramowania do projektowania BIM, co powinno zwiększyć popyt na ten produkt w ciągu najbliższej dekady, a jednocześnie przyspieszyć wzrost przychodów firmy Autodesk.

Inne ważne segmenty działalności firmy Autodesk to AutoCAD (oryginalne oprogramowanie do projektowania z lat 80-tych, które działa do dziś), Fusion 360 (projektowanie mechaniczne i produkcyjne w chmurze ) oraz Autodesk Construction Cloud (narzędzia przepływu pracy dla firm budowlanych). A o wielu innych produktach firmy można dowiedzieć się na jej stronie produktowej. Podobnie jak w przypadku Revit i BIM, we wszystkich branżach rośnie zapotrzebowanie na digitalizację i tworzenie modeli 3D w celu zwiększenia wydajności procesów przemysłowych.

Biorąc pod uwagę ciągłą atrakcyjność rynkową oprogramowania do projektowania i inżynierii, dotychczasowe osiągnięcia zarządu w tworzeniu wartości dla akcjonariuszy (akcje wzrosły ponad 10-krotnie w ciągu ostatnich 20 lat) oraz rozsądny wskaźnik P/FCF, wydaje się, że jest to idealny moment na zakup akcji Autodesk i utrzymanie ich w długim terminie.

2. Nelnet $NNI-1.1%

W przeciwieństwie do firmy Autodesk, która koncentruje się na obsłudze kilku konkretnych branż, Nelnet jest dużym konglomeratem oferującym wiele różnych produktów. Firma zaczęła udzielać kredytów studenckich dla rządu federalnego w latach 90. Jednak w 2010 roku, kiedy rząd przejął całkowicie kontrolę nad przedsiębiorstwem, konieczne było zaprzestanie udzielania nowych kredytów. Od tego czasu firma wykorzystuje przepływy pieniężne z istniejącego portfela kredytowego i reinwestuje je w różnych branżach.
Prowadzi również Nelnet Bank, firmę udzielającą kredytów studenckich oraz firmę zajmującą się technologiami edukacyjnymi. Inne inwestycje obejmują nieruchomości, projekty związane z energią odnawialną, udziały w firmie Allo communications (dostawca usług szerokopasmowych) oraz portfel kapitału wysokiego ryzyka, którego wartość szacuje się obecnie na 1,6 mld USD.

Najbardziej interesująca w przypadku firmy Nelnet jest jej historia wzrostu wartości księgowej na akcję (w tym dywidendy) od momentu wejścia na giełdę. Metryka ta mierzy wzrost wartości księgowej lub aktywów pomniejszonych o zobowiązania, co jest najlepszą miarą do wyceny spółki finansowej/inwestycyjnej, takiej jak Nelnet. Od 2004 r. wartość księgowa na akcję firmy Nelnet rosła w tempie 17,2% rocznie, co jest jeszcze bardziej imponujące, jeśli weźmiemy pod uwagę, że jej podstawowy model biznesowy został zakłócony w 2010 r.

Obie firmy działają w specyficznym, ale obiecującym sektorze. Z mojej strony pierwszy Autodesk $ADSK-0.4% jest z pewnością interesujący, ponieważ sektor budowlany i architektoniczny jest bardzo obiecujący, a ja osobiście jestem w niego zaangażowany i widzę, że BIM wysuwa się na pierwszy plan. Z pewnością Nelnet jest również interesujący pod względem finansowym i modelu biznesowego, ale decyzja należy do Ciebie. Nie należy jednak traktować tego jako porady inwestycyjnej, a jedynie jako opinię inwestora indywidualnego. Przy pisaniu tego artykułu korzystałem z danych Fool.com

Ktorá spoločnosť vás zaujala?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.
No comments yet