Analytici na Tipranks předpokládají u těchto 2 akcií ve slevě růst 200 % a víc 🚀

Nevím jak vy, ale já začal pořádně investovat přibližně tři roky zpátky ve snaze najít tu jednu akcii, která mi v budoucnu přinese takový zisk, že už nebudu muset po zbytek života ani hnout prstem. Jak se rychle ukázalo, tak není nalezení takovéto akcie jen tak jednoduché, a i když jsem za ten relativně krátký část co se investování a dennímu obchodování pravidelně věnuji našel vážně spoustu dobrých úlovků, žádný se tomuto až idylicky naivnímu zhodnocení ani zdaleka nepřiblížil. Přesto mě svět investování pohltil natolik, že jsem si skoro stoprocentně jistý, že už se nikdy o nalezení této jedné akcie nepřestanu snažit. V širší perspektivě si dnes uvědomuji, jak důležitá tato snaha o krátkodobé enormní zisky byla, protože mě nasměrovala ke stejnému cíli, kterého bych eventuálně dosáhl, kdybych tuto jednu akcii doopravdy našel. Na konci duhy leží poklad ale vždycky, tak co, že bude cesta k němu o trochu delší…

 

Pro ty z vás, co však čekat jako mě a užívat si hry jako já nebaví a jde vám hlavně jen o to dosáhnout podobného zhodnocení jako například šťastlivci co koupili $BTC-USD  v roce 2011, $TSLA v roce 2013 nebo třeba i $MSFT+0.9%  v devadesátkách mám dvě následující akcie u kterých jsem přesvědčen, že jste na nich mohli podobně jako na zrovna zmíněných vydělat balík. Jediným rozdílem ale je, že u následujících jsem přesvědčen, že svého plného potenciálu ještě nedosáhli a že se jejich valuace ještě nenachází na takového hodnotě, aby byl nákup jejich akcií příliš drahý. Aby tomu nebylo mále tak se všechny zmíněné akcie v nedávné době propadly, což podle mě jen navyšuje důvod, proč do nich zainvestovat.

 

 

Zogenix, Inc. $ZGNX 

Symbol: $ZGNX 

Momentální cena: 13,47 $

Kapitalizace: 787,60 mil. $

Předpokládaná potenciální cena dle Tipranks: 43 $ (+ 219,23 %) 

 

První zlevněnou akcií, na kterou se podíváme, je Zogenix $ZGNX , biotechnologická firma s malou tržní kapitalizací, která zkoumá nové terapie pro léčbu rezistentních epileptických poruch. Klíčovým produktem společnosti je Fintepla, nový lék proti záchvatům, který byl v červnu loňského roku schválen jako léčba Dravetova syndromu. V současné době společnost podává u Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) doplňkovou žádost o nový lék Fintepla s cílem rozšířit označení léku na léčbu Lennox-Gastautova syndromu, dalšího vzácného záchvatového onemocnění. Očekává se, že doplňková žádost o registraci bude dokončena během 3. čtvrtletí roku 21.

 

Mít schválený lék na trhu je pro malé výzkumné bio farmaceutické společnosti obvykle vážně úspěch. Společnost Zogenix $ZGNX  oznámila, že ve druhém čtvrtletí letošního roku pokračovalo silné uvádění přípravku Fintepla na trh v USA i v Evropě. Celkové tržby společnosti za přípravek Fintepla dosáhly během čtvrtletí 17,5 milionu dolarů, což představuje sekvenční nárůst o 42 %. Ke konci druhého čtvrtletí společnost hlásila 290 unikátních předepisovatelů tohoto léku, což představuje 22% sekvenční nárůst, a více než 860 pacientů, kterým byl nový lék předepsán. Společnost předpokládá, že do konce letošního roku předloží žádost o prodej i v Japonsku.

 

Společnost Zogenix $ZGNX pracuje na rozšíření označení přípravku Fintepla a, jak bylo uvedeno, připravuje předložení NDA úřadu FDA. Schválení umožní použití léku k léčbě Lennox-Gastautova syndromu. Společnost Zogenix o tuto možnost usiluje také v Evropě a předpokládá, že ve 4. čtvrtletí roku 21 předloží žádost o registraci Evropské lékové agentuře. Společnost doufá, že novou indikaci přípravku Fintepla uvede na trh v průběhu prví poloviny roku 2022.

 

Navzdory těmto známkám pozitivního pokroku se akcie společnosti ZGNX za posledních 12 měsíců propadly o 41 % a pohybují se těsně nad 52týdenním minimem 14,03 dolarů. K poklesu ceny akcií došlo v důsledku toho, že společnost pokračuje v trvalých ztrátách na zisku, zatímco příjmy společnosti Fintepla se teprve nyní zvyšují.

 

Harpoon Therapeutics $HARP-10.6% 

Symbol: $HARP-10.6% 

Momentální cena: 9,19 $

Kapitalizace: 306,12 mil. $

Předpokládaná potenciální cena dle Tipranks: 29,71 $ (+223,29 %)

 

Další v pořadí je společnost Harpoon Therapeutics $HARP-10.6%, která se zabývá výzkumem biofarmacie a zaměřuje se na imunoterapii v klinické fázi. Společnost pracuje s T-buňkami na vývoji nové třídy léků, které zapojí imunitní systém pacienta do boje proti rakovině a dalším chorobným stavům. Společnost Harpoon má vlastní platformu, „Tri-specific T cell Activating Construct™“ (TriTAC), která je základem jejího výzkumného přístupu, a v čele výzkumné řady stojí hned dva kandidáti na léky.

 

Tyto kandidáti, HPN424 a HPN536, jsou zkoumány jako léčebné přípravky pro dvě závažná nádorová onemocnění reprodukčního systému metastatický kastračně rezistentní karcinom prostaty, respektive karcinom vaječníků. Oba kandidáti na léčivo vstoupili do fáze 1/2a klinických studií. Společnost má čtyři další kandidáty na léčiva v dřívějších fázích vývoje a nadále udržuje aktivní program před klinického výzkumu.

 

V nedávné aktualizaci programu HPN424 proti rakovině prostaty společnost Harpoon $HARP-10.6% zveřejnila údaje, které ukazují protinádorovou aktivitu, včetně snížení počtu cirkulujících nádorových buněk; dávkovací režimy úspěšně eskalovaly na vyšší dávky a lék byl bezpečný a pacienty dobře snášen. Společnost je na dobré cestě zahájit do konce letošního roku kohortu (studie odhalující rizika) pro rozšíření dávky ve studii fáze 1/2a.

 

Pokud jde o HPN536, společnost Harpoon $HARP-10.6% očekává, že v průběhu 4. čtvrtletí 21. roku oznámí průběžné údaje z fáze zvyšování dávky a v druhé polovině roku zahájí kohortu pro rozšíření dávky ve studii fáze 1/2a. Navzdory těmto probíhajícím zkouškám a prvním údajům se akcie společnosti letos propadly o 41 % a v současné době se pohybují poblíž svého 52týdenního minima 9,15 dolarů.

 

DISCLAIMER – nejsem investiční profesionál, ale jen zaujatý retailový investor, takže se nejedná o investiční doporučení. Před nákupem jsi prosím udělejte vlastní analýzu. 

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

$HARP-10.6% se mi líbí fakt hodně, což je samozřejmě dáno tím zaměřením, je v tom obří potenciál. Dávám na watchlist a uvidíme, jak se to vyvine 😁

$HARP-10.6% Za tu cenu 🚀🚀 YOLO play. 😀

U $ZGNX předpokládám růst. I z technického hlediska.