Fundusze miliarderów Sorosa, Cohena i Simonsa mocno zainwestowały w akcje spółki w ubiegłym kwartale

Miliarderzy rozhuśtali się w naszą stronę i w ostatnich miesiącach część z nich zgodziła się zainwestować w jedną firmę. Jaką firmę?

George Soros

Dzięki formularzowi 13F wiemy, jakimi akcjami zainteresowali się wielcy inwestorzy i znane fundusze. Formularz 13F to dokument, który musi złożyć każdy zarządzający funduszem inwestycyjnym, który zarządza aktywami o wartości 100 mln dolarów lub więcej. Formularz ten służy do raportowania informacji o działalności inwestycyjnej funduszu.

Dziś przyjrzymy się więc, co kupowały fundusze George'a Sorosa, Steve'a Cohena i Jima Simonsa 👇.

Zarządzanie funduszami Sorosa

George Soros

Soros Fund Management nabył w zeszłym kwartale około 42 000 akcji Tesli $TSLA-0.5%. Zakupy zwiększyły ich udział do około 132 000 akcji o wartości ponad 16 milionów dolarów na dzień 31 grudnia.

  • Fundusz George'a Sorosa kupił również bycze opcje call na kolejne 200 000 akcji automatora.
  • Ale oprócz Tesli kupił także akcje $GOOGL-0.5% i $DIS-0.1%, dodając ponad 1 milion akcji klasy A do posiadanych już udziałów w Google i dodając kolejne 743 160 akcji, a także posiadał 123 736 akcji Disneya i postanowił zwiększyć swoją pozycję w Disneyu o ponad 53%.

Point72 Asset Management (Cohen)

Steve Cohen

Point72 Asset Management Steve'a Cohena zwiększył w zeszłym kwartale wolumen opcji kupna Tesli $TSLA-0.5% z 50 000 do 60 500.

Fundusz hedgingowy właściciela New York Mets kupił również pod koniec grudnia 878 000 akcji Tesli o wartości 108 milionów dolarów, co plasuje firmę Muska w pierwszej sześćdziesiątce z blisko 1500 posiadanych na koniec roku.

Ponadto Point72 zbudował nowy pakiet akcji GameStop $GME+5.1%, sprzedawcy gier wideo. Na dzień 11 grudnia powinno to być 606 tys. akcji o wartości 31 mln dolarów.

  • Cohen zaskoczył natomiast inwestycjami w mniejszych graczy z sektora farmaceutycznego, a konkretnie otwarciem pozycji w $MRNS+8.7% i $DAWN+5.9%.

Renaissance Technologies (Simons)

Jim Simons

Renaissance Technologies Jima Simonsa zwiększyło w zeszłym kwartale swój udział w Tesli $TSLA-0.5% z 1 400 akcji do 3,4 miliona akcji. Zakupy zwiększyły wartość jej pozycji ponad 1000-krotnie, z niecałych 400 tys. dolarów do ponad 400 mln dolarów na dzień 31 grudnia.

Tak więc najczęściej kupowaną akcją przez miliarderów była Tesla, ale jest jeden wyjątek 👇

Chanos & Company (Chanos)

Jim Chanos

Fundusz Jima Chanosa masowo zwiększył swój zakład przeciwko Tesli (szorty) w zeszłym kwartale i wybrał kilka kolejnych niedźwiedzich zakładów przeciwko meme stocks, spółkom kryptowalutowym i wysoko latającym akcjom technologicznym.

Co więcej, doświadczony inwestor powiedział, że oczekuje, że wzrost producenta pojazdów elektrycznych spowolni, a jego zyski spadną. Jako główne przeszkody dla firmy Elona Muska wymienił rosnącą konkurencję ze strony tradycyjnych producentów samochodów oraz stosunkowo niewielki rozmiar rynku samochodów luksusowych.

  • Co sądzicie o zakupach miliarderów i ich funduszy?
  • Czy Wy również macie w swoim portfelu akcje $TSLA?

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi przejść przez dokładną analizę.

Atraktivní dividendy s ročním výnosem 9,3%?

Staň se součástí největší dividendové komunity na Buliosu a získej přístup k unikátní strategii tvorby pasivního příjmu ještě dnes!
No comments yet