4 najbardziej znanych miliarderów na świecie zaczęło ostatnio stawiać na ten sektor.

Wiele osób patrzy pod ręce dużych graczy i czerpie z nich inspirację, na przykład przy wyborze akcji. Ale czy wiesz, że w ten sposób możesz również dostrzec potencjalny nowy trend? Dziś przyjrzymy się ciekawemu zbiegowi okoliczności.

Wielu inwestorów na całym świecie patrzy na dużych graczy i czerpie inspirację z ich zakupów akcji. Ale jeśli spojrzysz na to z większego dystansu i z nieco innej perspektywy, możesz również odkryć potencjalne trendy, które mogą sprawić, że w przyszłości zarobisz pieniądze. I teraz wygląda na to, że jeden taki trend zaczyna nabierać kształtów.

Ludzie zamożni, a zwłaszcza miliarderzy, mają zwykle dostęp do znacznie lepszych, i lepszej jakości, informacji niż zwykli inwestorzy. Kiedyś nawet mieli dostęp do tych informacji, zanim wielka masa ludzi się zarejestrowała. Dlaczego tak jest? Po prostu, ze względu na swoje bogactwo, są oni również stosunkowo dobrze powiązani i mają pewne wpływy. Krótko mówiąc, ludzie ci mają możliwość współpracy z ekspertami z różnych dziedzin, którzy mogą ich ostrzec o takim potencjalnym trendzie.

To, co zwykle się dzieje, to fakt, że nagle widzimy, jak zarządzający portfelem, lub duży inwestor, masowo kupuje pewne akcje. Ale rzadko zdarza się, że najsłynniejsi miliarderzy zgadzają się na jeden sektor, w który chcą inwestować praktycznie w tym samym czasie. Ale teraz, gdy miliarderzy wydają się zgadzać na jeden sektor, przyjrzyjmy się bliżej.

George Soros

Soros jest jednym z najbardziej udanych inwestorów na świecie, znanym ze swojej pracy w funduszach hedgingowych i spekulacji walutowych. Soros jest również założycielem Soros Fund Management Holdings.

Jak ujawniono w raporcie 13F złożonym przez firmę Sorosa, Soros niedawno kupił Horizon Therapeutics PLC $HZNP+0.0% o wartości 325 milionów dolarów, co stanowi obecnie 5,54% jego portfela.

Horizon Therapeutics PLC to firma biofarmaceutyczna, która specjalizuje się w rozwoju i komercjalizacji leków na choroby rzadkie. Firma posiada zdywersyfikowane portfolio produktów, w tym terapie na podagrę, choroby oczu i choroby rzadkie.

Oczywiście ten zakup nic nie oznacza ani nie sugeruje. Poszerzmy więc naszą perspektywę.

Ray Dalio

Ray Dalio to amerykański miliardowy inwestor, zarządzający funduszami hedgingowymi i filantrop. Jest założycielem i współinwestorem Bridgewater Associates, jednego z największych na świecie funduszy hedgingowych. Dalio znany jest ze swojej filozofii inwestycyjnej opartej na zasadach "radykalnej przejrzystości" i "radykalnej prawdomówności", które podkreślają znaczenie uczciwej informacji zwrotnej i otwartej komunikacji w procesach decyzyjnych. Jest również autorem książki "Principles: Life and Work", w której nakreśla swoje podejście do życia i biznesu. Oprócz działalności inwestycyjnej Dalio jest wielkim filantropem, który wspiera wiele przyczyn związanych z edukacją, zdrowiem i środowiskiem.

Widać, że Dalio od dłuższego czasu jest zwolennikiem opieki zdrowotnej i farmacji. Wśród jego 5 największych pakietów akcji, 2 pochodzą z sektora opieki zdrowotnej i farmacji. Są to Procter & Gamble Co $PG+0.1% oraz Johnson & Johnson $JNJ .+0.0% Razem stanowią one 7,57% całego portfela funduszu hedgingowego .+0.0%

Tych spółek chyba nawet nie muszę przedstawiać. Jestem pewien, że każdy z Was ma w domu produkty tych firm. Co jednak przykuło moją uwagę, to fakt, że w ostatnim wywiadzie Dalio zauważył, że biotechnologia jest jednym z obecnych obszarów inwestycyjnych, które uważa za interesujące. Spodziewałbym się więc, że w najbliższej przyszłości możemy zobaczyć część tego nowego pozycjonowania również tutaj.

Jeff Bezos

Właściciela Amazona Jeffa Bezosa nie trzeba Wam przedstawiać. Może nie dokonywał takich inwestycji, ale wcześniej w tym tygodniu Amazon oficjalnie zamknął przejęcie firmy One Medical za 3,9 mld dolarów. Na początku tego roku Amazon wprowadził tanią usługę subskrypcji leków generycznych dla członków Prime.

Ruch ten następuje po pełnym uruchomieniu Amazon Pharmacy, a także innych inwestycji wokół telezdrowia. Jak więc widać, Bezos rzucił się także na sektor opieki zdrowotnej i farmacji.

Mark Cuban

to amerykański miliarder, biznesmen, osobowość telewizyjna i właściciel mediów, którego wartość netto Forbes szacuje na 4,8 mld dolarów. Możesz również znać Cubana z serialu telewizyjnego Shark Tank.

Jednak co ważniejsze dla nas, Cuban założył w 2021 roku Mark Cuban's Cost Plus Drugs Co.

Firma ta skupia się na inwestowaniu w startupy farmaceutyczne, wykorzystując te przejęcia do stworzenia struktury dostawców różnych leków na dużą skalę. Cuban stworzył więc zasadniczo nową firmę farmaceutyczną, łącząc różne firmy, aby konkurować z Amazonem w dziale farmaceutycznym.

Podsumowanie

Co więc łączy tych 4 najbardziej znanych miliarderów? To jeden sektor, w który ostatnio zainwestowali, lub zadeklarowali, że ten sektor ich interesuje. Tym sektorem jest opieka zdrowotna. Jeśli spojrzymy powyżej, możemy zobaczyć, że wszyscy oni zaangażowali się w ten sektor w ciągu ostatnich 2 lat, i to nie tylko trochę.

Ale ci 4 miliarderzy nie są jedynymi, którzy wierzą w ten sektor. Osobiście ostatnio widzę coraz więcej informacji o innych miliarderach inwestujących w ten sektor. Czy jest to więc nowy trend, na którym inwestorzy mogą zyskać? Osobiście uważam, że w tym sektorze jest zdecydowanie duży potencjał, który zapewne zostanie podkreślony przez inwestycje wspomnianych osób. Tak czy inaczej, dość trudno będzie znaleźć tu potencjalnych zwycięzców.

Osobiście więc prawdopodobnie widziałbym niektóre z tych sektorowych ETF-ów jako dobrą opcję dla inwestorów, aby zapewnić pewną dywersyfikację i uchronić ich przed potencjalnymi problemami.

OSTRZEŻENIE: Nie jestem doradcą finansowym, a niniejszy materiał nie służy jako rekomendacja finansowa lub inwestycyjna. Treść tego materiału ma charakter czysto informacyjny.

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.

Atraktivní dividendy s ročním výnosem 9,3%?

Staň se součástí největší dividendové komunity na Buliosu a získej přístup k unikátní strategii tvorby pasivního příjmu ještě dnes!
No comments yet