Tesla $TSLA-1.2% snižuje ceny svých dvou nejdražších elektrických vozidel ve Spojených státech, podle webových stránek společnosti.

Snížení cen, pátá úprava Tesly od začátku roku, se pohybovalo od 4% u výkonné verze Modelu S až po 9% u dražšího Modelu X.

Posledně se strhla celkem mela ohledně toho, zda je to dobře nebo špatně.

Jak to hodnotíte?

+Máte akcie TSLA v portfoliu?


Protože vím kolik práce a výpočtů je za tím než se něco takového ve firmě rozhodne, tak to nezpochybňuji. Celkový zisk firmy se tim zvýší. Dopad na aktuální cenu akcií je jiná věc. Jak to vyhodnotí trh uvidíme. Myslim že u Tesly mají na tvorbu ceny drobní akcionáři větší vliv než je průměr a u nich je to hodně u dojmu a ono to na první pohled nevypadá moc dobře, vzbuzuje to dojem "musíme zlevnit abychom se těch krámů zbavili"

Je to to nejlepší, co Tesla mohla udělat. Toto snížení nastartuje poptávku po elektromobilech, a zase tyto EV o něco více zpřístupní široké veřejnosti. Teslu držím a planuju prikupovat. 🚀

Pravděpodobně jde o dobrý a potřebný krok 👌 A to říkám jako neinvestor do TSLA :D

Mám v portfoliu, vychytal jsem super cenu a hezky se vezu. Počítal jsem s tímto oznámením, Musk o tom mluvil.

Akcie Tesly nemám, Tesla mi přijde drahá a nechci zakládat investici jen na tom základě, že budu věřit jak Elon slibuje tohle a tamto do budoucna a kvůli tomu je to top, top, top investice. Nestranně je to ale asi dobrý krok, který pomůže udržet vyšší poptávku.

Dobrý krok, když budeme teda věřit v Elona a jeho slova, že poptávka je pořád enormní. Tímto se ty vozy zpřístupní mnohem víc.

Timeline Tracker Overview