Čeká nás 22% propad, hlásá legendární miliardář Leon Cooperman

Mnozí stále veří, že se většinový názor plete a velký růst stále může přijít. To si ale rozhodně nemyslí jeden z nejvýraznějších investorů a miliardářů na Wall STreet.

Leon Coopermna je miliardář a manager hedge fondu

Miliardář a investor Leon Cooperman si myslí, že index S&P 500 se od této chvíle propadne o 22 %, a zároveň předpokládá, že americkou ekonomiku stáhne do recese.

"Myslím si, že zpřísnění Fedu, vysoká cena ropy nebo možná silný dolar - nějaká kombinace těchto čtyř věcí vytvoří recesi a konečné dno trhu bude asi 35 % pod vrcholem 4 800," upřesnil předseda a generální ředitel Omega Advisors.

Cooperman očekává propad o dalších 22 % a o 35 % od vrcholu

Miliardář varuje, že referenční akciový index by mohl klesnout až na 3 100 bodů.
Cooperman předpovídá úpornou inflaci a další zvyšování úrokových sazeb a obává se státního dluhu. Leon Cooperman předpověděl, že index S&P 500 se propadne o zhruba 22 %, než dosáhne svého dna, a varoval, že odolná americká ekonomika se nakonec propadne do recese.

"Předpokládám, že to všechno skončí recesí," řekl miliardář v nedávném rozhovoru.

Coopermanova zmínka o zpřísňování se týká zmenšování rozvahy Federálního rezervního systému (kvantitativního zpřísňování) s cílem snížit nabídku peněz v USA. Americká centrální banka se během pandemie zásobila dluhopisy, aby dodala ekonomice likviditu a podpořila růst (kvantitativní uvolňování neboli QE).

Vyšší sazby motivují k úsporám na úkor výdajů, investic a najímání zaměstnanců, a to znamená, že mohou zpomalit tempo růstu cen. Mohou však také snižovat poptávku, což stahuje ceny aktiv a zvyšuje riziko recese.

Sazby jsou na historické úrovni a měly by pomoct v boji s inflací. Zdroj

Z Coopermanových komentářů vyplývá, že očekává, že klesající peněžní zásoba, vyšší sazby a další faktory srazí index S&P 500 na úroveň kolem 3 100 bodů, což je více než třetina pod vrcholem referenčního indexu, který v lednu 2022 dosáhl 4 800 bodů.

Přesto miliardář a bývalý šéf divize správy aktiv banky Goldman Sachs poznamenal, že pokles trhu by mohl přinést skvělé nabídky pro lovce výhodných nabídek. A s tím souhlasím také.

"Nejsem býk ani medvěd. Jen jsem prostě rád a nacházím spoustu levných akcií," řekl.

"Sazby očištěné o inflaci jsou stále záporné - musíte se dostat do kladných hodnot, než zastavíte ekonomiku," řekl. "Čekám vyšší sazby, pokračující vysokou inflaci a pravděpodobně bohužel i vyšší daně."

Cooperman navíc bil na poplach ohledně - dle jeho slov - šokující výše státního dluhu, přičemž upozornil, že se z 20 bilionů USD v roce 2017 nafoukl na dnešních více než 31 bilionů USD.

https://www.youtube.com/watch?v=U3XTzSqIpqA

Disclaimer: V žádném případě se nejedná o investiční doporučení. Jde čistě o můj souhrn a analýzu na základě dat z internetu a dalších zdrojů. Investice na finančních trzích jsou rizikové a každý by měl investovat na základě svého rozhodnutí. Jsem pouze amatér dělící se o své názory.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Nyní jsou trhy opravdu iracionální a neuvědomují si skutečné problémy. Pouze v čase se to skutečně projeví. Na přesné procento nemířím, ale pokles očekávám

Osobně mám z toho všeho smíšené pocity, přijde mi že globální zadlužování už prostě musím mít nějaký dlouhodobější dopad - stagnující ekonomika na více let. Aktuální situace FEDu a celkově nálada na investičních trzích mi přijde až příliš pozitivní. 🤔

Já to vidím velmi pozitivně. Budou slevy. 👍

Vůbec nic proti článku nebo autorovi článku, ale jak se počítá přesný propad trhů a jak k těm číslům vždy dojdou? Že tamhle jednou Burry čeká pokles 72,3%, Evžen 24%, JPM 21,3%, tady Kůpr 22% atd. 😅 Stejně to ani jednomu přesně nevyjde, proč prostě neřeknou, že jsou skeptičtí kvůli tomu a tomu a tečka.

Já bych to tak černě neviděl. Přijde mi, že negativita na trhu trochu vyprchala a to už musí něco znamenat

Timeline Tracker Overview