S&P 500 ^GSPC 5,308.13 +0.09%
Nvidia NVDA $947.80 +2.49%
Tesla TSLA $174.95 -1.41%
Microsoft MSFT $425.34 +1.22%
Alphabet GOOG $178.46 +0.66%
Meta META $468.84 -0.65%
Amazon AMZN $183.54 -0.63%
Apple AAPL $191.04 +0.62%

Te akcje Cathie Wood wiążą się z większym ryzykiem, ale z drugiej strony, 30% wzrost wartości w skali miesiąca jest…

Cathie Wood, prezes zarządu Ark Invest, dokonała w tym roku kilku zmian, z których najważniejszą była "zamiana" $TSLA-1.4% na $NIO-1.1%. Wiele z ich ulubionych akcji mocno spadło na dno. Istnieją jednak trzy wielkie marki, które sowicie wynagrodziły Drewno za trzymanie się ich na niestabilnym rynku i przetrwanie małego kryzysu. Czy te 3 firmy mogą nadal się rozwijać i stworzyć wspaniałą okazję również dla Ciebie?

Ryzykowne akcje opłacają się Woodowi, o czym można się przekonać w tym artykule

Wygląda na to, że akcje o wysokim stopniu innowacyjności, które stanowią podstawę popularnych funduszy ETF firmy Ark Invest, powracają do łask.

Cierpliwi inwestorzy, którzy posiadali akcje Robinhood Markets $HOOD+3.7%, Matterport $MTTR+0.2% i Joby Aviation $JOBY-1.8% zostali nagrodzeni znacznymi zyskami w zeszłym tygodniu. Oto powody, dla których Cathie Wood uważa, że te akcje mogą nadal przynosić oszałamiające zyski.

1) Robinhood Markets $HOOD+3.7%

W pewnym momencie marca akcje zyskały 50% w ciągu zaledwie jednego miesiąca, ale ostatecznie zakończyły miesiąc z wynikiem 18,6%.

Robinhood $HOOD+3.7% chce umożliwić swoim klientom codzienne handlowanie akcjami i kryptowalutami. We wtorek akcje Robinhood $HOOD+3.7% skoczyły o 24% w górę po tym, jak firma zbliżyła się do swojego celu.

Ostatnie przedłużenie dnia handlowego pozwala klientom kupować i sprzedawać akcje od godz. 7.00 do 20.00. Teraz, gdy wielu klientów Robinhood $HOOD+3.7% powróciło do swojej normalnej pracy, wydłużone godziny pracy mogą prowadzić do znacznego wzrostu zarobków.

Wydłużone godziny pracy nie są jedyną ważną aktualizacją, która może przyspieszyć rozwój Robinhood $HOOD+3.7%. Firma podejmuje działania, które jeszcze w tym roku umożliwią klientom zakładanie kont emerytalnych z ulgą podatkową.

W Stanach Zjednoczonych można uniknąć płacenia podatków od dochodu do $6,000 rocznie, wpłacając ten dochód na tradycyjne indywidualne konto emerytalne (IRA). Większość konkurentów Robinhood $HOOD+3.7% od lat oferuje samodzielnie zarządzane konta IRA. Napływ inwestorów chcących uniknąć niepotrzebnego podatku dochodowego prawdopodobnie bardziej przyczyni się do zwiększenia ogólnych dochodów niż dalsze wydłużenie godzin handlu.

2. Matterport $MTTR+0.2%

W marcu wzrost zanotowała również spółka$MTTR+0.2%, która w pewnym momencie umocniła się o prawie 30%, ale ostatecznie zakończyła miesiąc z wynikiem 14,2%.

Akcje spółki Matterport $MTTR+0.2% skoczyły we wtorek o 17% w górę pod wpływem ogólnej fali wznoszącej, która w zeszłym tygodniu podniosła większość akcji spółek technologicznych. Firma oferuje klientom platformę generującą "cyfrowego bliźniaka", który pozwala im skanować fizyczne przestrzenie i odtwarzać je w metawersum.

To tylko kwestia czasu, zanim większość biur, domów i sklepów w świecie rzeczywistym zacznie digitalizować kopie do użytku w metawersum. Matterport' s$MTTR+0.2% oferuje klientom możliwość skanowania ich przestrzeni za pomocą sprzętu służbowego lub zwykłego telefonu komórkowego.

Choć oczywistym zastosowaniem jest gra, klienci Matterport $MTTR+0.2% szukają poważniejszych sposobów wykorzystania tej technologii. Na przykład stocznia Damen Shipyards wykorzystuje kamery Matterport $MTTR+0.2% do tworzenia cyfrowych bliźniaków swoich statków. Klienci mogą wykorzystać wersje cyfrowe do zaplanowania rozmieszczenia nowych statków bez konieczności osobistego odwiedzania miejsca budowy.

FirmaMatterport $MTTR+0.2% uważa, że na świecie jest około 20 miliardów miejsc, które byłyby bardziej wartościowe, gdyby miały swojego cyfrowego bliźniaka. Obecnie mniej niż 0,1% nieruchomości na świecie ma wersje cyfrowe. Dzięki temu ta niszowa działalność ma duże pole do rozwoju.

3. Joby Aviation $JOBY-1.8%

38,2% w ciągu jednego miesiąca, to całkiem przyzwoity wzrost wartości.

Akcje tej taksówki powietrznej poszybowały w zeszłym tygodniu w górę w reakcji na lepsze od oczekiwanych wyniki finansowe za czwarty kwartał. Taksówki powietrzne nadal nie są dostępne dla każdego w USA, ale firma $JOBY-1.8% robi postępy. Na początku tego miesiąca firma jako pierwsza ogłosiła złożenie Federalnej Administracji Lotnictwa Cywilnego planu certyfikacji dla danego regionu.

Oprócz postępów w rozmowach z organami regulacyjnymi, inwestorzy są pod wrażeniem zysku netto w wysokości 5 mln USD w czwartym kwartale. Firma nie może jeszcze prowadzić działalności operacyjnej, ale rosnąca wartość biznesu taksówek powietrznych, który przejęła od Uber Technologies $UBER-1.6% pod koniec 2020 r., pomogła jej w osiągnięciu dodatniego wyniku finansowego.

Jako przedsięwzięcie przedkomercyjne, które tak naprawdę nie wiadomo, kiedy będzie w stanie zapewnić stałą sprzedaż, Joby Aviation $JOBY-1.8% jest nadal ryzykownym towarem. Zanim wyciągniesz swój smartfon i skontaktujesz się z brokerem, aby kupić akcje któregoś z tych funduszy, warto zauważyć, że Wood nie obawia się dodawać bardziej ryzykownych akcji do funduszy ETF Ark Invest, ponieważ portfele te są bardzo dobrze zdywersyfikowane. Jeżeli chcesz podążać za Woodem z tymi akcjami, upewnij się, że stanowią one niewielką część znacznie większego portfela.

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet