Wiodąca firma analityczna spodziewa się, że idealna okazja do kupna nadarzy się w okolicach kwietnia. Czy warto czekać?

Wszyscy wiedzą, że rynek jest teraz dziki. Ale kluczowe pytanie brzmi, czy to czas na kupno, a jeśli tak, to po jakiej cenie. Wiodąca firma analityczna wydaje się mieć odpowiedź na oba pytania.

Tom Lee ze znanej firmy analitycznej wypowiedział się na temat tego, kiedy jest najlepszy czas na kupno

Według Toma Lee z Fundstrat, rynek akcji jest przygotowany na silny rajd w marcu i kwietniu po tym, jak lutowa wyprzedaż ponownie rozbudziła niedźwiedzie nastroje wśród inwestorów.

Lee zauważył, że nastroje inwestorów szybko przesuwają się na ponure i negatywne terytorium przy każdej oznaki słabości rynku akcji, wskazując, że inwestorzy są nadal zbyt niedźwiedzi na akcje .

Weźmy pod uwagę, że od 8 do 22 lutego rynek akcji spadł o mniej niż 3%, a mimo to niedźwiedzi respondenci w cotygodniowym badaniu nastrojów inwestorów wzrosli o 54% do poziomu powyżej średniej historycznej. Innymi słowy, inwestorzy są na krawędzi i obawiają się, że silny początek stycznia był tylko rajdem rynku niedźwiedzia.

Nastroje inwestorów według ankiety. Źródło

"Wielu uważa, że inwestorzy zaraz wpadną w szał na podstawie "gorących" styczniowych danych inflacyjnych i gospodarczych. Istnieją jednak powody, aby postrzegać styczniową siłę inflacji jako coś, co będzie miało dokładnie odwrotny efekt" - wyjaśnił Lee.

Ponieważ luty mamy już za sobą, Lee powiedział, że siła może szybko powrócić na rynek akcji w marcu i kwietniu.

W szczególności, gdy analizuje się lata, w których pierwsze 5 dni handlowych roku po roku negatywnym było pozytywne (czyli to, co widzieliśmy w tym roku) , zyski w marcu i kwietniu są powszechne.

Pierwsze 5 dni tego roku były pozytywne

Według Lee, od 1960 roku i biorąc pod uwagę zasadę pierwszych 5 dni handlowych w roku, indeks S&P 500 wspiął się wyżej w marcu ze 100% skutecznością, przynosząc zyski w wysokości 3,1%. W kwietniu zyski były również silne z prawdopodobieństwem 86% i medianą zysku 4,2%.

"Uważamy, że najbliższe osiem tygodni to okres, w którym można kupować idealnie wyprzedzając duży run-up" - powiedział Lee.

Za dalszymi wzrostami akcji przemawia fakt, że wyceny są "piękne", wskazując, że wskaźnik forward price-to-earnings dla S&P 500, z wyłączeniem gigantów technologicznych, wynosi zaledwie 14,8x. Jednak akcje FAANG handlują przy wskaźniku forward P/E na poziomie około 22,7x.

"Słyszymy od inwestorów, że rynek jest zbyt drogi. Jednak jest to przekłamane przez wyższe mnożniki FAANG i uważamy, że wyższe mnożniki FAANG są uzasadnione" - powiedział Lee.

Marko Kolanovic z JPMorgan uważa na przykład, że rynek jest przewartościowany. Rynek jest nadal obrzydliwie przewartościowany i wszyscy za to zapłacicie, mówi czołowy strateg

Lee powiedział, że sektor technologiczny pozostaje ulubionym sektorem Fundstrat na 2023 r. po brutalnym 2022 r., a wyniki rok do roku akcji FAANG w stosunku do szerokiego rynku dobrze wróżą kontynuacji zysków, gdy szacunki zysków osiągną dolną granicę.

Lee wyznaczył cel cenowy na koniec roku dla indeksu S&P 500 na poziomie 4.750, co oznacza potencjalny wzrost o 20% w stosunku do obecnych poziomów. Whew. Cóż, jestem ciekawy. Dawno nie widziałem tak skrajnie optymistycznego poglądu.

Disclaimer: To nie jest w żaden sposób rekomendacja inwestycyjna. Jest to wyłącznie moje podsumowanie i analiza oparta na danych z internetu i innych źródeł. Inwestowanie na rynkach finansowych jest ryzykowne i każdy powinien inwestować w oparciu o własne decyzje. Ja jestem tylko amatorem dzielącym się swoimi opiniami.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.

No comments yet
Timeline Tracker Overview