Podle analytiků společnosti Goldman Sachs může aktuální stres v bankovním sektoru, který byl zapříčiněn kolapsem $SIVB, přimět FED k pozastavení zvyšování úrokových sazeb na příštím zasedání, které se koná 22 března.

Otázkou nyní je, jak moc to zpomalí boj s inflaci, případně, zda to bude mít vliv na boj s inflaci. Jak to vidíte vy?


Tak včera jsem psal kdy někoho napadne snížení a dnes si pri kávě čtu zprávy z Patrie a už je to tady:

"V reakci na hrozící rizika pro finanční stabilitu nyní očekáváme, že Fed sazby sníží," napsali v pondělí ekonomové Nomury Aichi Amemiya a Jacob Meyer.

Tahle otázka mě celkem zajímá, taky ji mám jako jednu z částí pro rozhovor, který budu dnes dělat 😄

Tak když očekávali 25 tak to dali na nulu, ale co třeba mínus. Jsem zvědavý jestli nekdo pujde až tak daleko🙂

Těžko říct, dokud se neukáže, zda to SVB a několika dalšími skončilo, nebo jestli to pojede dál. Teď aktuálně si myslím, že ne. Moudřejší ale budeme třeba na konci týdne

Dobrou zprávou pro mě osobně je, žefirmy budou mít ke svým penězům přístup. Nemuselo by to tedy tak moc poškodit start upy, které nabízejí velký potenciál. 🚀

To je otázka. Osobně si ale úplně nemyslím, že by FED k tomuto kroku přistoupil. Jejich dlouhodobou prioritou je dostat inflaci pod kontrolu, a to se zatím neděje. Navíc tento kolaps podle mě nezpůsobí až tak velké škody. Už teď se ví, že vkladatelé dostanou své vklady zpět. Jediní, kdo zde zapláčou, tak jsou akcionáři.

Timeline Tracker Overview