3 niedowartościowane akcje wzrostowe, które mogą zyskać nawet 333% do 2030 r.

Początek roku był dość trudny dla inwestorów w akcje spółek wzrostowych. Wiodące amerykańskie indeksy, takie jak S&P 500 $^GSPC+0.6% czy indeks technologiczny Nasdaq $^NDX+0.3% , zostały osłabione przez Fed, który w tym roku zamierza agresywnie podnieść stopy procentowe, aby stłumić wysokie oczekiwania inflacyjne. Spadek akcji został jednak szybko zastąpiony wzrostem, dlatego obecnie ponownie znajdujemy się w odległości kilku procent od maksimów wszech czasów. Jednak niektóre akcje wciąż nie odrobiły w pełni strat i są sprzedawane z przyzwoitym dyskontem. Te akcje mają wysokie oczekiwania co do wzrostu!

Czy spośród 3 akcji, które spadły średnio o ponad 70% w stosunku do ich ATH, są to akcje, które warto kupić?

Nio $NIO-1.5%

Jedną z zagrożonych akcji wzrostowych, które mogą uczynić z inwestorów milionerów na przełomie dekad, jest producent pojazdów elektrycznych (EV) Nio. Od połowy stycznia 2021 r. wartość akcji Nio spadła o 67%.

Omówiłem również akcje Nio w tym artykule: 3 dużych inwestorów instytucjonalnych, którzy kupują chińskie akcje jak szaleni

Istnieją trzy powody, dla których w ciągu ostatniego roku Nio osiągnęło najniższy poziom.

  1. Po pierwsze, przemysł samochodowy boryka się z poważnymi problemami związanymi z łańcuchem dostaw, które ograniczają możliwości produkcji i/lub ekspansji.
  2. Po drugie, środowisko rosnących stóp procentowych kładzie większy nacisk na wyceny akcji.
  3. Po trzecie, powróciły obawy o wycofanie chińskich akcji z głównych giełd amerykańskich.
Samochód Nio

Choć wszystkie te trzy obawy są namacalne, mają one charakter krótkoterminowy i jest mało prawdopodobne, aby zakłóciły długoterminową strategię rozwoju firmy Nio.

To, co naprawdę robi wrażenie w przypadku Nio, to wzrost produkcji w związku z problemami z łańcuchem dostaw. W ciągu niespełna dwóch lat firma przeszła drogę od mniej niż 4 tys. pojazdów elektrycznych dostarczanych kwartalnie do ponad 25 tys. Kierownictwo firmy uważa, że ma szansę osiągnąć poziom 50 000 dostaw EV miesięcznie przed końcem tego roku.

Biorąc pod uwagę obecną cenę akcji, wynoszącą 22 USD, oraz szybkie tempo wzrostu, wygląda to na świetną okazję!

Pinterest $PINS+2.1%

Inną akcją wzrostową, która ma potencjał wzrostu o 333% w ciągu najbliższych 8 lat, jest platforma mediów społecznościowych Pinterest. Akcje tej firmy spadły o 71% w stosunku do najwyższego poziomu w historii.

Przyczyna spadku:

Pinterest był początkowo postrzegany jako główny wygrany w pandemii COVID-19. Ponieważ w okresie kwarantanny ludzie byli zmuszeni pozostać w domach, wielu z nich korzystało z tej strony internetowej, aby nawiązać kontakty i miło spędzić czas. W rezultacie liczba miesięcznych aktywnych użytkowników Pinteresta znacznie wzrosła.

Jednak wraz ze wzrostem liczby szczepień przeciwko COVID-19 i powrotem większości Stanów Zjednoczonych do normalnego życia, w każdym z ostatnich trzech kwartałów liczba użytkowników spadała w przeciwnym kierunku. Bez wzrostu liczby użytkowników cena akcji Pinterest, która kiedyś była wysoka, gwałtownie spadła.

Pinterst

Jednak to tąpnięcie, którego doświadczyły akcje, jest z wielu powodów prezentem dla inwestorów długoterminowych:

  1. Po pierwsze, historyczny wzrost liczby użytkowników w serwisie Pinterest nadal mieści się w normach historycznych, jeśli wziąć pod uwagę okres czterech lub pięciu lat.
  2. Można było się spodziewać, że liczba aktywnych użytkowników firmy spowolni po okresie pandemii, który spowodował nienaturalnie duży i nietrwały wzrost miesięcznej liczby aktywnych użytkowników.
  3. Co być może ważniejsze, spadająca liczba aktywnych użytkowników miesięcznych nie wpłynęła negatywnie na zdolność Pinterest do monetyzacji bazy użytkowników w krótkim okresie.

Pinterest regularnie przynosi zyski, a Wall Street spodziewa się, że do połowy dekady jego przychody wzrosną ponad dwukrotnie!

Teladoc Health $TDOC+4.6%

Trzecim pomijanym przez inwestorów inwestujących w pacjentów walorem wzrostowym jest Teladoc Health, gigant w dziedzinie telemedycyny. Akcje firmy Teladoc spadły o ponad 75% od czasu osiągnięcia rekordowego poziomu w lutym 2021 roku.

Podobnie jak Pinterest, firma Teladoc Health była początkowo okrzyknięta zwycięzcą pandemii, a następnie została odrzucona.

Chociaż Teladoc jest często chwalony za wzrost związany z pandemią, należy zauważyć, że firma rosła jak na drożdżach na długo przed tym, jak COVID-19 stał się powszechny na całym świecie. W latach 2013-2019 Teladoc osiągnął średnią ...Średnio.... 74% rocznego wzrostu przychodów.

Telemedycyna wydaje się być rozwiązaniem korzystnym dla obu stron w całym obszarze leczenia.

Efektem końcowym powinny być lepsze wyniki leczenia pacjentów i mniej pieniędzy z kieszeni firm ubezpieczeniowych. Można się założyć, że każdy produkt lub usługa, które kosztują firmy ubezpieczeniowe mniej, będą intensywnie promowane przez firmy ubezpieczeniowe.

Strata netto firmy Teladoc w 2022 roku powinna być znacznie niższa niż w latach 2020 i 2021. Analitycy oczekują, że firma osiągnie powtarzalną rentowność już w 2024 r. Jednocześnie stały wzrost przychodów powinien przekroczyć
20%!

Streszczenie

Dla niektórych inwestorów może to być recepta na uzyskanie 333% zwrotu, a nawet więcej, do 2030 roku. Pamiętaj jednak, że nic nie jest gwarantowane i dopiero przyszłość pokaże, kto miał rację.

W ostatnich miesiącach wszystkie akcje spotkały się z podobnym losem - ich ceny spadły średnio o ponad 70% w stosunku do rekordów wszechczasów. Po okresie hossy w czasach kowenantów wyceny spółek powróciły do akceptowalnych poziomów, przy których warto pomyśleć o potencjalnej inwestycji.

To nie jest rekomendacja inwestycyjna, lecz moja opinia. Wszelkie decyzje inwestycyjne leżą wyłącznie w Państwa rękach. Przygotowując ten artykuł, korzystałem z pracy analityka Seana Williamsa, który bardzo dobrze opisał kwestie związane z tymi akcjami.

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.
No comments yet