Co říkáte na změny ohledně ETF u brokera Degiro?

Kvůli změnám v nařízení PRIIPS (Packaged Retail and Insurance-based Investment Products) nemůžeme nakupovat určitá ETFka (a to i v případě, že už nějaké pozice v daných ETFkách máte).

U některých produktů z jejich nabídky musí být poskytnut klíčový dokument pro investory KID (KID je zkratka pro klíčové informace pro investory, což je dokument poskytující základní informace o investičním produktu).

Jak to ovlivní naše investice?

Stávající pozice v daných ETF, kterých se tohle omezení bude týkat, můžete pouze prodávat, nelze navyšovat pozici nebo kupovat nově určitá ETFka.

Jak zjistit, kterých ETF se to týká?

Přejděte na hlavní stránku daného ETF a vyberte kartu dokumenty. Pokud zde není KID v našem jazyce, nelze zde nadále nakupovat a zvětšovat pozice.


Tak tam se obchodování hlavně evropské ekvivalenty. Teoreticky by to mělo jít obejít přes výpisy opcí. 😉

Na první dobrou to vypadá hodně blbě, koukám do portfolia a žádné z mých ETF na Degiru nemá KID v CZ jazyce. Z mého pohledu je to, ale jen otázka času kdy emitent daných ETF KID doplní a já budu mohl směle dál nakupovat. Pokud to teda chápu správně 🙂

Ještě že mě Degiro nikdy netáhlo :-) Kdysi jsem hledal brokera na cz akcie a první co na mě vykouklo byla 35% daň u dividend.

Jediná věc, proč jsem u Degira - ETF. Co udělá DEGIRO? Udělá omezení u ETF, nice.

Díky za info, zatím se o tom nikde moc nepíše, ale budu se na to muset podívat blíž, Degiro mám právě kvůli Etf.

Timeline Tracker Overview