Morgan Stanley: Kupte si tyto 3 akcie, které profitují ze strategie, která produkuje kladné výnosy ve 100% případů

Technologické akcie mají 100% pozitivní míru návratnosti v jednom, třech, šesti a 12 měsících po tržních minimech. To je také jeden z důvodů, proč Morgan Stanley určil 3 akcie, kterým v tomto ohledu věří nejvíce.

Příštích několik měsíců bude podle hlavních stratégů Morgan Stanley obtížných jak pro akcie, tak pro ekonomiku.

Očekává se, že rostoucí úrokové sazby zatíží firemní zisky a poškodí hospodářský růst, varovala nedávno firma. To je nebezpečná kombinace, u které Morgan Stanley věří, že uvolní nedávné zisky S&P 500 a pošle index na nová minima pro tento tržní cyklus.

Důkazy o této slabosti jsou již zde. Zisk v posledním čtvrtletí meziročně klesl o 3%, podle údajů společnosti Oppenheimer, přestože tržby vzrostly zhruba o 5,6%.

Ještě znepokojivější je, že indikátor amerického cyklu Morgan Stanley, který sestavuje několik klíčových makroekonomických dat, poprvé od doby těsně před pandemií bliká červeně.

Další ekonomické ukazatele, včetně hlavního ekonomického ukazatele Conference Board, jsou podle Morgan Stanley historicky slabé, což naznačuje, že by mohla přijít recese.

Pro investory však v roce 2023 není vše ztraceno. Morgan Stanley si myslí, že po propadu amerických akcií se znovu probudí k životu na novém býčím trhu, který bude veden akciemi v technologickém sektoru.

Kromě zlepšeného výhledu globálního růstu a nižších úrokových sazeb Pauker z MS poznamenal, že příští zotavení amerických akcií bude poháněno lepšími spotřebitelskými rozvahami, zadržovanou poptávkou po kapitálových výdajích, pozitivním provozním pákovým efektem a dokonce i umělou inteligencí.

"I když se nadále zaměřujeme na cestu k novým minimům v první polovině letošního roku, zdůrazňujeme také několik potenciálních cyklických a sekulárních faktorů příštího býčího trhu s akciemi a povzbuzujeme investory, aby začali připravovat svůj seznam technologických nákupů před tímto dnem," napsal Pauker.

Morgan Stanley se zaměřila na technologické akcie, protože historicky zaostávaly za širším tržním dnem, ale mají tendenci výrazně překonávat výkonnost. Ve skutečnosti firma poznamenala, že technologie má 100% pozitivní míru návratnosti v jednom, třech, šesti a 12 měsících po tržních minimech.

V technologickém sektoru nejlepší relativní výnosy po nízkých výnosech obvykle pocházejí od společností v internetovém maloobchodě, interaktivních médiích a službách, polovodičích a technologickém hardwarovém průmyslu, poznamenal Pauker. Dodal, že na začátku expanze ekonomicky citlivé firmy překonaly své defenzivní protějšky v průměru o 28 %.

Pojďme se tedy podívat na nejlepší tipy Morgan Stanley pro nadcházející zotavení trhu 👇

Outfront Media $OUT-0.8% 

Společnost Outfront Media je americká společnost, která se specializuje na reklamní média. Společnost provozuje reklamní panely, digitální out-of-home reklamu, billboardy, reklamní nápisy a další reklamní média v mnoha velkých městech v USA, Kanadě a Latinské Americe. Outfront Media také nabízí reklamní služby pro letiště, nákupní centra, vlaková nádraží a další lokality.

Poslední čtvrtletní výsledky společnosti Outfront Media ukázaly, že společnost vykázala tržby ve výši 355,8 milionů USD, což představuje nárůst o 7,2 % oproti předchozímu roku. Čistý zisk za čtvrtletí dosáhl 25,2 milionů USD, což je nárůst o 98,3 % oproti předchozímu roku.

Outfront Media se v poslední době zaměřila na digitální out-of-home reklamu, která se stává stále populárnější. Společnost také rozšiřuje své působení do nových lokalit a nabízí svým klientům inovativní reklamní řešení. Outfront Media je považována za zajímavou společnost v oblasti reklamního průmyslu a má potenciál růstu v budoucnu.

Komentář MS:

"Expozice společnosti k příjmům z reklamy prostřednictvím billboardů a tranzitních displejů bude mít prospěch, protože se cyklus zotavuje a růst v oblasti reklamy se zrychluje. Pákový efekt a ~50% přírůstkové marže by měly v cyklickém oživení zvýšit akcie."

Walt Disney $DIS+1.2% 

Společnost Disney je jednou z největších a nejúspěšnějších zábavních společností na světě, s portfoliem značek zahrnujících Disney, Pixar, Marvel, Star Wars a další. Společnost provozuje také televizní stanice, jako je například ABC, a vlastní celou řadu zábavních parků a resortů na různých místech po celém světě.

Disney také nadále investuje do své streamovací platformy Disney+, která se stává stále populárnější a má potenciál růstu v budoucnu. Společnost také oznámila, že plánuje rozšíření svých zábavních parků a resortů. Celkově je tak Disney považován za zajímavou společnost v oblasti zábavního průmyslu a má silnou pozici na trhu a potenciál růstu i v budoucnu.

Komentář MS:

"Disneyho parky a reklamní podniky by měly těžit ze zdravého spotřebitelského prostředí s novým přístupem k řízení a optimalizaci svého mediálního podnikání podporujícího zlepšení výnosů."

Logitech $LOGI+0.1% 

Společnost Logitech je švýcarská společnost, která se specializuje na výrobu periferních zařízení pro počítače a další spotřební elektroniku, jako jsou například myši, klávesnice, sluchátka a reproduktory. Logitech se zaměřuje na inovativní design a kvalitu svých produktů, což ji činí oblíbenou mezi spotřebiteli po celém světě.

Poslední čtvrtletní výsledky společnosti Logitech ukázaly, že společnost vykázala tržby ve výši 1,84 miliard USD, což je nárůst o 11 % oproti předchozímu roku. Čistý zisk společnosti za tento čtvrtletí dosáhl 448 milionů USD, což je nárůst o 56 % oproti předchozímu roku.

Logitech nadále rozšiřuje své portfolio produktů a zaměřuje se na inovace v oblasti spotřební elektroniky. Společnost také zaznamenala silný růst v prodeji svých produktů prostřednictvím e-commerce kanálů, což odráží rostoucí trend nakupování online. Logitech zároveň investuje do udržitelnosti a plánuje snížit svůj ekologický dopad.

Komentář MS:

"Společnost Logitech by měla konečně zažít svůj velkolepý odraz po covidovém propadu. Obecně by měla těžit z cyklického oživení poptávky po hardwaru se zlepšujícími se ekonomickými podmínkami."

  • Co říkáte na výběr Morgan Stanley? 🤔

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Tohle je hodně zajímavá myšlenka. Každopádně stejně jako Tom doufám, že Disney vyjde, protože jinak to bude po $BABA+1.4% můj absolutně nejhorší pick 🤦‍♂️😄

Disney mám, tak snad budu na konci odměněn 😄

Timeline Tracker Overview